Zmenšení velikosti souboru PDF

Soubory PDF mohou být velkými soubory, pokud obsahují velké množství obrázků, což způsobuje problémy s pomalým nahráváním při jejich odesílání e-mailem nebo při nahrávání do webové služby. Chcete-li tento problém vyřešit, možná budete muset zmenšit velikost svých souborů PDF. Níže vám ukážeme, jak snadno zmenšit velikost souboru PDF pomocí křemenného filtru.

Zmenšení velikosti souboru PDF pomocí křemenných filtrů

Začněte tím, že v náhledu otevřete soubor PDF, který chcete zmenšit. Tato aplikace je předinstalována ve všech počítačích Mac s nejnovější verzí OS X. Chcete-li otevřít PDF pomocí náhledu, jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na PDF podle vašeho výběru. Když to uděláte, objeví se rozbalovací nabídka. V této rozbalovací nabídce klikněte na vznášet se nad "Otevřít s". Nyní klikněte Náhled.

Nyní se podívejte na panel nástrojů Apple, kde uvidíte několik různých možností. Klikněte na „Exportovat“. Když to provedete, zobrazí se rozevírací nabídka.

Podívejte se do dolní části okna a klikněte na možnost označenou „Křemenný filtr“. Když to uděláte, objeví se rozbalovací okno. V této nabídce klikněte na „Zmenšit velikost souboru“. Nakonec stiskněte tlačítko Exportovat, které se nachází ve spodní části okna exportu.

Přizpůsobení křemenného filtru zmenšit velikost souboru

Pokud chcete větší kontrolu nad filtrem Zmenšit velikost souboru, postupujte podle následujících pokynů.

Začít, otevřeno ColorSync Utility. Po úplném spuštění se podívejte do horní části okna, kde se zobrazí čtyři různé karty. Klepněte na na kartě Filtry.

Nyní se podívejte směrem ke středu okna. Uvidíte možnost označenou „Zmenšit velikost souboru“. Klepněte na na šedém tlačítku, které se nachází napravo od možnosti „Zmenšit velikost souboru“, a tím se rozbalí rozbalovací nabídka. V této nabídce vyberte možnost „Duplikovat filtr“.

Rozšířit "Zmenšit kopii velikosti souboru" o klikání na šipce, která se nachází nalevo od štítku. Když to uděláte, uvidíte další dvě možnosti, „Image Sampling“ a „Image Compression“. Rozbalte tyto dvě možnosti.

Nyní můžete upravit velikost svých souborů PDF hraním s možnostmi „Vzorkování obrazu“ a „Komprese obrazu“. Například v části „Komprese obrazu“ uvidíte dvě možnosti, „Režim“ a „Kvalita“. Pokud změníte režim na „JPEG“ a otočíte jezdec „kvalita“ doleva, obrázky ve vašem PDF budou mít nižší kvalitu. Tím se zase zmenší celková velikost souboru PDF.

Děkujeme, že jste si přečetli tento výukový program na Apple Tool Box, denně kontrolujte další tipy, novinky a recenze Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found