9 klíčových tipů pro prodloužení výdrže baterie v systému iOS 13

iOS 13 je hlavní aktualizací mobilního operačního systému Apple, která je dodávána s řadou úžasných funkcí. Z tohoto důvodu si jej pravděpodobně budete chtít stáhnout co nejdříve. Je ale iOS 13 dobrý pro výdrž baterie vašeho zařízení? Existují nějaká nastavení, která je třeba vylepšit, aby se prodloužila výdrž baterie iPhonu?

Neslyšeli jsme žádné rozšířené zprávy o tom, že by iOS 13 způsoboval problémy s výdrží baterie, ale to neznamená, že se to nemůže stát. Podobně můžete mít pouze starší zařízení a chcete prodloužit jeho výdrž baterie. Bez ohledu na to, o jaký případ jde, zde je několik klíčových tipů, jak prodloužit výdrž baterie v systému iOS 13.

9. Dejte tomu pár dní

Výdrž baterie obvykle trpí hned po velké aktualizaci softwaru, takže jí dejte pár dní a ověřte, zda se zlepšuje.

Pokud si po aktualizaci na iOS 13 všimnete, že váš iPhone má nižší výdrž baterie, počkejte několik dní. Po velké aktualizaci systému iOS bude váš iPhone nějakou dobu věnovat správnému nastavení systému na pozadí. Od indexování souborů až po analýzu fotografií - to vše může mít vliv na životnost baterie.

Naštěstí by se výdrž baterie měla zvýšit po „usazení“ aktualizace iOS 13. To vše znamená, že trpělivost může být nejlepší metodou řešení problémů ihned po aktualizaci. Všimněte si také, že beta verze systému iOS jsou stále ve fázi testování a mohou mít horší výdrž baterie než finální verze jakékoli aktualizace operačního systému.

8. Vypněte optimalizované nabíjení baterie

Optimalizované nabíjení baterie má prodloužit celkovou životnost baterie. Ale chyba v betu iOS 13 může způsobit vybití baterie a přehřátí.

Když už mluvíme o betas pro iOS, v iOS 13 je chytrá nová funkce, která by mohla z dlouhodobého hlediska prodloužit celkovou životnost baterie. Říká se tomu Optimized Battery Charging a funguje tak, že udržuje baterii na optimální úrovni nabití přes noc tím, že analyzuje, že nabíjíte patteny. To je parádní.

Bohužel se zdá, že v systému iOS 13 beta existuje problém s optimalizovaným nabíjením baterie. U starších zařízení to může způsobit přehřátí a rychlé vybití baterie. Pokud používáte beta verzi iOS 13 a máte špatnou výdrž baterie, doporučujeme ji vypnout, abyste zjistili, zda to pomůže. Můžete ji deaktivovat v Nastavení -> Baterie -> Stav baterie a stisknutím přepínače vedle položky Optimalizované nabíjení baterie. Nyní, když je k dispozici finální iOS 13, to může nebo nemusí být problém, ale stojí za to to vyzkoušet.

7. Zapněte tmavý režim

Povolení tmavého režimu na iPhoenech vybavených OLED může pomoci ušetřit výdrž baterie.

Jednou z nejvýznamnějších funkcí systému iOS 13 je přidání systémového tmavého režimu, který vykresluje mobilní operační systém Apple v atraktivních tmavších odstínech. Není to však jen estetická vlastnost - může vám také ušetřit výdrž baterie.

Panely OLED zobrazují černé pixely jinak než obrazovky LCD. Chcete-li zobrazit černý pixel, OLED displej tento pixel jednoduše vypne. Konečným výsledkem je, že tmavé pozadí nebo tmavé téma se spoustou černých pixelů umožní vašemu iPhone spotřebovat méně energie. Tmavý režim můžete povolit v Nastavení -> Displej a jas.

6. Udržujte svůj iPhone lícem dolů

Jednou z nejskrytějších, ale nejužitečnějších funkcí systému iOS je „režim lícem dolů“. Není to příliš známé, protože Apple to ve skutečnosti neinzeroval - ale je tam a mohlo by to pomoci maximalizovat výdrž baterie z vašeho iPhone.

V zásadě platí, že když svůj iPhone položíte lícem dolů na povrch, automaticky přestane zapínat displej, když se objeví oznámení. V závislosti na tom, kolik oznámení za danou hodinu dostanete, vám to může v průběhu kurzu ušetřit vážnou výdrž baterie dne. Vyzkoušejte to sami a zjistěte, zda to má zásadní rozdíl. (Pokud ano, zvažte prořezávání, kolik aplikací vám může zasílat oznámení.)

5. Zkontrolujte a aktualizujte své aplikace

Aktualizace aplikací zajišťuje jejich bezproblémový a efektivní provoz. (Všimněte si, že podokno Aktualizace je v iOS 13 na novém místě.)

Životnost baterie vám aplikace někdy mohou sníst. Od Facebooku po YouTube existují nějaké notoricky známé odtoky baterie. Pokud byste chtěli zjistit, které aplikace vybíjí energii, můžete přejít do Nastavení -> Baterie. To vám umožní určit ty aplikace, které zabírají příliš mnoho šťávy.

  To platí zejména v případě, že jste dřívějším osvojitelem iOS 13. Mnoho vývojářů novou aktualizaci pravděpodobně neaktualizovalo svou platformu pro optimální výkon. Sledujte karty Aktualizace App Store a aktualizujte aplikaci, jakmile bude k dispozici. Pokud je aplikace aktuální a stále zatěžuje vaši baterii, zvažte její odstranění.

  4. Povolte Wi-Fi Assist

  Ačkoli může Wi-Fi Assist spotřebovat o něco více celulárních dat, může prodloužit výdrž baterie.

  Používání Wi-Fi šetří v porovnání s mobilními daty dost energie. Z tohoto důvodu se obvykle doporučuje zkusit co nejvíce procházet internet, když jste v místní zabezpečené síti Wi-Fi. Ale Wi-Fi může ve skutečnosti vybít baterii za konkrétních okolností.

  Například když je síť Wi-Fi mimo dosah, nepřinese stabilní výkon. Pokus o připojení k této síti může také snížit životnost baterie. Naštěstí má iOS funkci nazvanou Wi-Fi Assist, která kompenzuje nahrazením signálu Wi-Fi celulárními daty. Je k dispozici v Nastavení -> Mobilní - Wi-Fi Assist.

  Pokud často používáte špatné sítě Wi-Fi, upozorníme ho, že sníží váš datový tarif.

  4. Zkontrolujte nastavení aplikace

  Aktualizace aplikací na pozadí a služby určování polohy ve všech vašich aplikacích vám mohou docela rychle snížit výdrž baterie.

  Mnoho aplikací se spoléhá na aktualizaci aplikací na pozadí a služby určování polohy, aby zůstaly aktuální. První funkce umožňuje aplikacím aktualizovat své časové osy, i když se neotevřou. Druhá funkce umožňuje aplikaci zjistit přesnou polohu pomocí Bluetooth a Wi-Fi - ať už jde o pokyny, nebo kontextová oznámení a funkce.

  Tato dvě nastavení samozřejmě mohou pohltit výpočetní výkon. Což zase může vybít vaši baterii. U většiny aplikací doporučujeme projít a deaktivovat obě funkce. Pokud jde o služby určování polohy, můžete je nechat povolit pro aplikace založené na navigaci nebo jiné aplikace, které potřebují vaši polohu.

  3. Nechte svůj displej zkontrolovat

  Nejrychlejším způsobem, jak snížit výdrž baterie, je snížit jas a zvolit kratší dobu automatického zámku.

  IPhone s vypnutým displejem spotřebuje mnohem méně baterie než iPhone se zapnutým displejem. To je zřejmé. O něco méně zřejmé je, že na vašem iPhonu existuje dvojice nastavení, která by vám mohla vybíjet baterii rychleji, než by měla. Nazývají se Auto-Lock a Jas displeje.

  Jas displeje je trochu zřejmý. Udržování přiměřeného jasu displeje šetří životnost baterie. Ale přejděte do Nastavení -> Displej a jas -> Automatický zámek a najdete další důležitou funkci úspory baterie. Snažte se jej udržovat na co nejnižší úrovni, aby se displej vašeho iPhone automaticky vypnul, když jej nepoužíváte.

  2. Zapněte režim nízké spotřeby

  Potřebujete co nejvíce využít výdrž baterie? Aktivujte režim nízké spotřeby.

  Pokud vše ostatní selže a vy potřebujete z iPhonu získat co nejvíce výdrže baterie, stačí ručně povolit režim nízké spotřeby. Toto je funkce spálené země, která zakazuje aktualizaci aplikací na pozadí, automatické stahování, načítání pošty a další procesy na pozadí.

  Může to být nejvhodnější běžet za všech okolností, ale funguje to. Ve skutečnosti můžete očekávat, že získáte alespoň několik dalších hodin výdrže baterie, aniž by je tyto cizí procesy vyčerpaly. Režim nízké spotřeby se obvykle pokusí nastartovat, když baterie dosáhne 20 procent. Můžete jej však povolit ručně tak, že přejdete do Control Center a klepnete na ikonu baterie.

  1. Získejte výměnu baterie

  Starší baterie mají nižší životnost. Udělejte si proto laskavost a získejte novou baterii.

  Baterie se přirozeně zhoršují, jak stárnou. To může ovlivnit výkon, ale také to výrazně ovlivní životnost baterie. Pravděpodobně jste si toho všimli sami. Vaše zařízení se staršími bateriemi prostě nevydrží tak dlouho jako novější zařízení s novými. Je to nešťastná skutečnost, ale ve skutečnosti neexistuje způsob, jak tomu zabránit.

  Na druhou stranu existuje jednoduchý způsob, jak to opravit. Stačí si nainstalovat novou baterii. Jakmile to uděláte, všimnete si drastického zvýšení výdrže baterie (a také vašeho výkonu). Doporučujeme vyměnit baterii pouze v obchodě Apple nebo u autorizovaného poskytovatele služeb - jiné opravny mohou nabízet náhradní nebo nebezpečné baterie. Zde můžete nastavit jmenování výměny baterie.

  Pokud jsou všechna vaše nastavení košer a máte poměrně novou baterii a stále máte problémy s vybíjením baterie v systému iOS 13, nejlepší je obnovit iPhone pomocí iTunes nebo Finderu v systému macOS Catalina a zkontrolovat, zda to zmírňuje problém s vybíjením baterie.

  Doufáme, že vám tyto tipy byly velmi užitečné! Pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found