Recenze události: Apple překvapuje ve službách i přes ztlumený upgrade iPhonu 11

Když jsme se chystali na dnešní akci Apple, mnoho lidí si říkalo, jestli kromě typických malých detailů přijde ještě nějaké překvapení. Zvěsti o Apple Watch byly zilch, zatímco zprávy z iPhone 11 naznačovaly, že zařízení bude jedním z nejmenších upgradů v historii zařízení.

Zatímco aktualizace pro iPhone byly v nedávné paměti skutečně jedny z nejméně zjevných, Apple přišel s více překvapeními než obvykle, nebo řečeno jinak, pověstný mlýn tento rok neudělal domácí úkoly. Na začátku Apple překvapivě oznámil, že Apple TV + zahajuje 1. listopadu za pouhých 4,99 $ měsíčně a přišlo několik dalších neohlášených překvapení.

Myslel jsem si, že letos strávím nějaký čas hlouběji zkoumáním celé akce, včetně některých drobností v zákulisí a věcí, které vám možná chyběly.

Apple Arcade

Apple zahájil úterní akci, která podle očekávání ukazuje Apple Arcade. Tato služba umožňuje zákazníkům získat přístup ke stovkám exkluzivních a vysoce kvalitních her za stanovenou cenu 4,99 USD měsíčně. Bude k dispozici 19. září společně s iOS 13 a pravděpodobně pro Mac později v tomto roce, protože Catalina zůstává bez data vydání.

Prezentace začala téměř okamžitě třemi prezentacemi her Apple Arcade. Tyto prezentace - Frogger in Toy Town, Shensaki: Into the Depths, a Sayonara Wild Hearts byly některé z nejméně poutavých demonstrací během události Apple v nedávné paměti. Je také pozoruhodné, že pokud právě přejdete na stránku Apple Arcade, Apple předvede několik her přicházejících do služby, z nichž žádná není vybrána pro demonstraci.

Koncepčně jsem byl překvapen touto prezentací, protože hry, dokonce i vysoce kvalitní, jsou stále hrami a jedinečným prodejním bodem Apple Arcade je přístup ke hrám, jejichž hry jsou jedinečnou součástí. Je to podobné, jako když Apple ohlašuje News + tím, že někdo z NatGeo přišel a promluvil si o tom, jak dobrý je jejich časopis. Myslím, že Apple by mnohem lépe sloužil k předvedení mnoha her v rychlých sériích a více se soustředil na cenu, případ použití a funkce, jako je schopnost hrát mezi zařízeními a cross-save.

Domnívám se, že Apple Arcade je dlouhá hra, protože se domnívám, že jde o většinu služeb společnosti Apple, a že si společnost na začátku najde silné specializované publikum. Až přijde nevyhnutelný „Apple Prime“, mám podezření, že do toho lidé dostanou více.

Apple TV +

To bylo pravděpodobně největší překvapení dne a myslím, že se dočkala největší reakce publika. Po rekapitulaci představení, které již Apple předvedl, představil Tim Cook Vidět , relativně přesvědčivé drama o společnosti, kde jsou všichni slepí. Dále uvedl, že tyto a zdánlivě tucet dalších pořadů bude k dispozici při spuštění TV + 1. listopadu. Jaká je cena, za kterou se můžete zeptat? 4,99 $.

Cena však nebyla překvapivou součástí tohoto oznámení. Skutečným překvapením bylo oznámení o tom, že Apple nabídne TV + na rok zdarma, s nákupem jakéhokoli zařízení Apple od dnešního dne. Toto je zásadní krok a odhaluje mnohem více herního plánu služeb společnosti Apple, než jsme kdy kdy poznali. Společnost investovala miliardy do tento nový originální obsah sám a většina jeho diváků nikdy neztratí ani cent, aby se na něj podívali.

Místo toho se zdá, že původní investicí do této původní sady přehlídek je jednoduše zapojit lidi a přimět lidi, aby později zaplatili. Jedná se o významnou hru, a přestože zůstávám skeptický, myslím, že šance Apple na úspěch v televizi se podle mého odhadu od včerejška znatelně zvýšily (nebo pokud jste fanouškem Vergecast, pravděpodobně 60 v měřítku go90 vs. včera pravděpodobně 30) ).

Důležitá poznámka: z toho, co slyším, oznámení Disney + interně otřáslo tímto plánem. Až do začátku letošního roku se předpokládalo, že TV + bude 9,99 $, s nějakou formou zkušebního pobídky. Cena se jeví jako přímá reakce.

iPad

I když si myslím, že bylo docela dobře v oběhu, že je na cestě 10,2-palcový nástupce 9,7-palcového iPadu, bylo to trochu překvapení na poslední chvíli, že se to stalo dnes, na rozdíl od konce tohoto roku. Nový 10,2palcový iPad obsahuje aktualizované interní prvky a inteligentní konektor pro použití s ​​inteligentní klávesnicí. Stále stojí jen 329 $ a zejména nyní s podporou klávesnice je to iPad, který by měl dostat téměř každý.

Také jsem zvědavý, proč iPad Air existuje? Má znatelně lepší vnitřnosti za nižší cenu než iPad Pro, ale pokud vám tolik záleží na specifikacích vašeho iPadu, doufám, že ušetříte nějaké další peníze a půjdete na Pro, protože je to výrazně lepší než iPad Air. Pokud ne, kupte si iPad.

iOS 13, iPad OS a macOS Catalina

Rychlá přestávka k diskusi o iOS 13 a iPad OS. Apple zejména uvedl spolu s novým iPadem, že bude dodáván s iPad OS, když bude spuštěn 30. září. Od té doby bylo oznámeno, že toto je také datum spuštění iOS 13.1, což naznačuje, že iPad OS nebude spuštěn na veřejné do 13.1, což je neobvyklé.

iOS 13 bude spuštěn 19. září, chybí mu však značný počet dříve oznámených funkcí. Věci jako zkratky Siri, aktualizace AirDrop a sdílení zvuku byly přesunuty do iOS 13.1. Je to proto, že iOS 13 má neuvěřitelně hrubý vývojový cyklus, který jsem slyšel z různých zdrojů, a Apple se rozhodl urychlit 13.1, aby si koupil nějaký čas, pokud nastanou problémy, když se iOS 13 dodává na těchto nových zařízeních. Nejnovější beta verze systému iOS 13 jsou mnohem lepší než na začátku letošního léta, ale v některých případech zůstávají nestabilní.

Také pozoruhodná, žádná zmínka o macOS, což dává smysl, protože Apple plánuje oznámit nový hardware pro Mac a spustit OS později v tomto roce. Catalina je však v současné době ve velmi špatném vývojovém stavu s významnými problémy a chybami. Mnoho z nich bude pravděpodobně vyřešeno do konce října, kdy se má operační systém spustit.

Apple Watch Series 5

Apple dnes překvapil mnoho lidí v technologickém světě nejen tím, že oznámil hodinky řady 5, o kterých někteří (včetně mě) uvedli, že se to možná neděje, ale také to, že obsahoval pravděpodobně # 1 požadovanou funkci uživatele: vždy zapnutý displej.

Právě jsem si koupil Series 4 před několika měsíci poté, co jsem několik let prošel Series 2, a jsem silně nakloněn upgradovat právě pro tuto funkci. Kolikrát musím příliš hýbat zápěstím, aby to bylo vhodné, je mnoho, a během cvičení jsem zjistil, že hodinky často nedokážou zjistit, že se na to snažíte podívat. Hodinky také obsahují některé vylepšené vnitřní součásti a funkce související se zdravím, což se očekávalo.

Apple letos zkouší s hodinkami další vzrušující novinku: oddělení pouzder od kapel. Dříve společnost prodávala řadu předem určených kombinací se schopností vyměňovat pásma. Nyní, když nakupujete od Apple online nebo v obchodě, nezávisle vyberete obal a pásmo a vytvoříte ideální kombinaci. K dispozici jsou také některé nové možnosti pouzdra: titan a keramika.

Mám podezření, že tato zkušenost má potenciál být jednou z nejlepších v Apple Store a je pravděpodobně tím, jak měla fungovat. Jsem nadšený, když vidím, jestli do Watch přináší více lidí.

Ještě jedna věc, která jistě lidi přivede k hodinkám: Series 3 je nyní jen 199 $. (Slyšel jsem, že tiše aktualizovali čip v Series 3, ale zatím nedostali potvrzení)

iPhone 11

Nebudu letos trávit mnoho času mluvením o iPhonech, protože byly méně, než se očekávalo (více o tom, proč za něco „méně“). IPhone 11, který je nástupcem modelu XR, má novou řadu barev (červená, černá, bílá, zelená, žlutá a fialová), které všechny vypadají hrozně ve srovnání s odcházející řadou, podle mého názoru nový A13 Bionic čip a nové fotoaparáty. Životnost baterie je také o hodinu delší než v minulých letech již vynikající životnost baterie.

Tyto nové fotoaparáty obsahují mnoho nových funkcí, ale nejpozoruhodnější v mé mysli je schopnost pořizovat širokoúhlé fotografie a videa a nový „tmavý režim“, jako je Google Pixel. Pokud se věnujete fotografování na svém telefonu, jsou to skvělé věci a jsem si jist, že si je mnoho užije. Apple také předvedl „Slofies“, což jsou selfie s pomalým pohybem, že navzdory počáteční medvědi na Twitteru si myslím, že se z něj stane věc velmi rychle.

Normálně bych rychle poradil proti upgradu na tento iPhone, pokud máte XR a říkám, že jinak by se měl iPhone dostat. Apple však měl ještě jedno překvapivé oznámení: iPhone 11 začíná na 699 $, namísto 749 $ jako loni. To znamená, že pokud používáte program, jako je Apple Upgrade Program společnosti Apple, může se vyplatit upgradovat jednoduše proto, že platba bude levnější a získáte další výhody nového modelu.

Jedná se o skvělý a překvapivý krok, který je v rozporu se současnou filozofií společnosti Apple zaměřenou na ASP. Myslím si však, že většinu ztráty budou tvořit profesionálové, což povede k vyššímu počtu prodaných jednotek.

iPhone 11 Pro

Jedná se o šokující nudnou aktualizaci modelů z minulých let, ale bohužel, ne každý den nemůže být Erntedankfest a vzrušující aktualizace dorazí příští rok. Tyto telefony obsahují ještě lepší fotoaparát a drobná vylepšení všech ostatních technických aspektů telefonu, včetně displeje, Face ID a procesoru.

Pozoruhodné jsou však dvě nové funkce iPhone 11 Pro (tři, pokud zahrnete fotoaparát): Za prvé, nové barvy a vzhled s matným povrchem vynikající . Zejména jsem velkým fanouškem prašné zeleně a pravděpodobně si tento model vyberu, pokud upgraduji. Za druhé, vylepšení výdrže baterie u těchto modelů jsou směšné - čtyři hodiny u Pro a pět u Pro Max.

Bohužel neexistuje žádná další cenová pobídka pro upgrade v letošním roce, na rozdíl od iPhone 11, protože Pro stále začíná na 999 $ a myslím, že je to ještě těžší prodej než obvykle s novou nízkou cenou XR. Je také důležité si uvědomit, že v loňském roce byly XS a XS Max v prodeji před XR, což v tomto kole neplatí. Mám podezření, že proporcionálně mohou být 11 Pro a Pro Max nejméně populární iPhony vůbec.

Ceny iPhone

Hlavním překvapením, které jsem dnes doufal, že jsme se nedočkali, bylo obnovení programu pro upgrade iPhone, o kterém zdroje tvrdí, že je v pracích. Program zůstává stejný jako v předchozích letech, mimo program však existují některé nové možnosti cen.

Apple nyní silně stimuluje ceny protiúčtů a reklamních telefonů s předpokládaným snížením nákladů. Nyní si můžete iPhony také koupit za stanovenou měsíční cenu mimo program (který na rozdíl od iUP nezahrnuje AppleCare nebo možnost obchodovat jednou za rok), ale to pravděpodobně pomůže přesunout jednotky. Předpokládám, že s tím bude nějaká forma půjčky, ale bude zajímavé sledovat, kdo a co by to mohlo naznačovat pro budoucnost iUP

Pozoruhodné absence

Byly tam dvě pozoruhodné absence z dnešní události, o kterých si myslím, že téměř všichni předpokládali, že budou dnes přítomni:

Zaprvé: O společnosti Apple se intenzivně říkalo, že uvede na trh zařízení „Apple Tag“, které bude konkurovat společnostem, jako je Tile, které by se integrovaly do nové aplikace iOS 13 Find My. O tom jsme dříve neinformovali, ale slyšel jsem také ze zdrojů, které přicházejí, teprve později v tomto roce.

Zadruhé a především se v letošním roce říkalo, že iPhone 11 bude mít dvoustranné nabíjení. To by uživatelům umožnilo nabíjet AirPods nebo Apple Watch pomocí telefonu umístěním na zadní stranu zařízení. Včera v noci společnost Ming-Chi Kuo uvedla, že Apple tuto funkci vytáhl na poslední vteřinu kvůli problémům s výkonem a dnes nebude přítomen.

To je pozoruhodné ze dvou důvodů: za prvé, mohu si vzpomenout jen na jeden další čas, kdy Apple vytáhl hlavní hardwarovou funkci tak blízko události - iPod touch 3. generace měl mít videokameru asi před týdnem - ale to nikdy se stalo v tomto měřítku. To je tak bezprecedentní, že je pro mě těžké uvěřit, že Apple měl čas na odstranění hardwaru pro bilaterální před událostí, a to může být stále přítomno v dodávaných jednotkách, ale vypnuto. Bude zvědavé, jak se budou teardowny konat 20. září.

Zadruhé, jedná se o druhý (nebo třetí nebo čtvrtý v závislosti na tom, koho se ptáte) společnosti Apple, pokud jde o bezdrátové nabíjení, z nichž první je AirPower. Rozdíl spočívá v tom, že AirPower by byl technologickým milníkem, zatímco bilaterální nabíjení je něco, co společnost Samsung a další výrobci bez problémů implementovali. Velmi podivné a domnívám se, že tu někdy leží dobrý příběh.

Závěr

Celkově to byla docela dobrá událost s několika slušnými překvapeními - mám podezření, že to není poslední rok. Nové iPhony, i když mohou být pro uživatele modelů z minulých let off-year, zůstávají dosud nejlepšími iPhony a nový iPad i Apple Watch jsou nejlepšími zařízeními v obou jejich produktových řadách.

Stále čeká na tento Apple Prime - což určitě musí být součástí strategie zde. Pokud ne, Apple News + bude velmi osamělý.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found