Kompletní průvodce novým portálem o ochraně osobních údajů společnosti Apple

Apple je již dlouho předvojem soukromí uživatelů, což je pro technologický průmysl spíše netypické.

Společnost se vždy zavázala chránit soukromí a citlivá data svých uživatelů. Mezi technologickými společnostmi je také velmi transparentní, jaké údaje shromažďuje.

Pokud existuje tah, který je hlavním důkazem této skutečnosti, je to pravděpodobně nově spuštěný Portál společnosti Data & Privacy.

V určitých souvislostech byl nový portál vytvořen, aby vyhovoval přísným předpisům Evropské unie o ochraně osobních údajů GDPR - která byla přijata počátkem tohoto roku. Všechny společnosti podnikající v Evropě musí dodržovat tyto předpisy.

Jiné technologické společnosti váhaly slíbit, že přinesou systémy kompatibilní s GDPR do jiných regionů než Evropa. Ale ne Apple. Společnost oznámila, že spustí svůj nově vylepšený portál o ochraně osobních údajů po celém světě.

PŘÍBUZNÝ:

 • Jak vymazat různé historie vyhledávání a chránit vaše soukromí na vašem iPhone
 • Sleduje váš MacBook vaši polohu?
 • Zde jsou podvody související s Apple, kterých si musíte být vědomi

V říjnu společnost Apple tento slib splnila. Oficiálně spustila portál Data & Privacy v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu.

Ale co přesně je tento portál? A jak to používáte? Zde je vše, co potřebujete vědět.

Co je to?

Portál Data & Privacy je v zásadě jednotným kontaktním místem pro prohlížení, správu a opravu dat souvisejících s vaším účtem Apple.

Aby bylo jasno, portál Data & Privacy nepřidává do služeb Apple žádné nové funkce.

Vždy můžete například požádat o kopii údajů, které o vás společnost Apple shromažďuje. Ale dříve to byl zdlouhavý proces, který zahrnoval konkrétní kontaktování podpory Apple a čekání na odpověď.

Portál Data & Privacy zjednodušuje a zjednodušuje proces - a také balí několik dalších souvisejících nástrojů do jedné webové stránky.

Jak používat portál Apple o ochraně osobních údajů

Poznámka: Vylepšený portál pro ochranu dat a soukromí je v době psaní tohoto dokumentu k dispozici pouze v Evropské unii, Spojených státech, Kanadě, na Novém Zélandu a v Austrálii.

Naštěstí pro všechny uživatele společnosti Apple je používání nového portálu Data and Privacy společnosti docela snadné - což je něco takového.

Chcete-li začít, stačí kliknout na tento odkaz. Alternativně zadejte nebo vložte adresu URL privacy.apple.com do vašeho prohlížeče.

Možná budete muset potvrdit pomocí dvoufaktorového ověřování. Ale jakmile to uděláte, stačí kliknout Pokračovat a přivede vás na hlavní vstupní stránku.

Odtud můžete dělat několik věcí.

Jak získat vaše data

Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho držitelů účtů Apple bude portál používat, je nepochybně vidět, jaké údaje o nich technologický gigant Cupertino shromáždil.

Jak jsme již zmínili, není to moc - alespoň ve srovnání s jinými technologickými firmami, se kterými se ve svém každodenním životě setkáváte.

Ale stále existují nějaká data. Zde je návod, jak to zkontrolovat.

 • Klepněte naZačít pod Získejte kopii svých údajů sekce.
 • Prohlédněte si různé kategorie dat a zaškrtnutím políčka vedle nich vyberte ty, které chcete zkontrolovat.
 • Klikněte na Pokračovat.
 • Odtud můžete nastavit předvolby, pokud jde o velikost stahování, mezi 1 a 25 GB - což je praktický způsob, jak udržet velikost souborů spravovatelnou.
 • Nakonec klikněte na Kompletní žádost.

Apple vám poté zašle e-mail s oznámením o vašem požadavku na údaje. Mějte na paměti, že stahování dat má datum vypršení platnosti, obvykle pár týdnů.

Skutečné shromažďování skutečných dat může nějakou dobu trvat - až sedm dní - ale Apple vám pošle další e-mail, až bude vaše stahování připraveno.

Případně se můžete přihlásit zpět na portál Data & Privacy a získat přístup k vašim datům. Na straně bude oznámení, které vás informuje, že vaše data jsou připravena.

Jak upravit vaše data

Pokud při kontrole údajů, které o vás Apple má, zjistíte něco špatného, ​​portál Data & Privacy nabízí snadný způsob přístupu k nástrojům, kde je můžete opravit.

 • Jednoduše se vraťte na hlavní vstupní stránku Data & Privacy.
 • Klepněte naZačítpodOpravte svá data sekce.

Existují dvě kategorie dat, které můžete upravovat: informace o účtu Apple ID a transakce a informace z Apple Store.

Apple bere na vědomí, že oprava dat pro první se provádí na appleid.apple.com, zatímco opravy pro druhou lze provést na stránce nastavení účtu Apple Online Store.

Jak deaktivovat nebo smazat váš účet

Portál Apple Data & Privacy také obsahuje rychlé odkazy na proces deaktivace a odstranění účtu.

I když jsou podobné, oba procesy jsou ve skutečnosti zcela odlišné. Zde se liší.

 • Deaktivace účtu je způsob, jak dočasně omezit přístup k vašim službám a datům Apple. Když je váš účet deaktivovaný, nebudete jej moci k ničemu používat. To zahrnuje služby Apple, jako je iCloud nebo Apple Music.
 • Smazání účtu dělá to, co říká na plechovce. Na rozdíl od některých platforem sociálních médií nabízí Apple způsob, jak trvale smazat váš účet a vymazat všechny související informace a data. To je samozřejmě nevratné.

Protože se bude pravděpodobně jednat o poměrně specializované procesy, nebudeme k nim přidávat pokyny.

Na druhou stranu je deaktivace nebo smazání účtu stejně snadné jako kontrola nebo oprava vašich údajů (i když smazání účtu je o něco delší proces).

Stačí kliknout na Začít pod Deaktivujte svůj účet nebo Smažte svůj účet části a postupujte podle pokynů.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found