Nastavení, používání a správa Apple Pay na Macu (průvodce)

Pokud jde o Apple Pay, pozornost věnuje především iPhone a Apple Watch. Proprietární platební platforma společnosti Apple je ale podporována také na počítačích Mac. Jakmile je nastaveno, je nakupování online velmi snadné a bezpečné - a proto se vyplatí ho vyzkoušet. Zde je to, co potřebujete vědět o Apple Pay na Macu.

Jak funguje Apple Pay na Macu

Apple Pay je snadný a bezpečný způsob placení při online nakupování pomocí počítače Mac.

Zpočátku se Apple Pay na počítači může zdát jako neintuitivní nápad. Apple Pay je z větší části mobilní systém, který je skvělý pro nákupy na cestách.

Ale na zařízeních Mac od Apple může Apple Pay ve skutečnosti urychlit proces placení na desítkách zúčastněných webů. Pokud prodejce nebo web podporuje Apple Pay, můžete si své položky koupit jediným dotykem na Macu, iPhonu nebo Apple Watch. Je to perfektní funkce pro časté online nakupující a nabízí bezkonkurenční zabezpečení.

Bez ohledu na to, na jaké platformě je, Apple Pay je také extrémně soukromý a bezpečný platební systém. Můžete klidně vědět, že vaše citlivé finanční informace jsou uchovávány pod zámkem, bez ohledu na to, kde je používáte. Jako jeden příklad Apple Pay na Macu použije při odhlášení číslo účtu pro konkrétní zařízení - to znamená, že weby nezíská přístup ke skutečnému číslu vaší karty.

Nastavení Apple Pay na Macu

Nyní, když víte o Apple Pay na Macu, můžete začít s jeho nastavením. Zde je návod.

Apple Pay pro Mac s Touch ID

Díky Apple je proces nastavení Apple Pay extrémně jednoduchý

Používání Apple Pay je hračka na jakémkoli zařízení Mac s integrovaným Touch ID. To zahrnuje modely MacBook Pro s dotykovou lištou i nový MacBook Air z roku 2018.

Ve skutečnosti vás macOS pravděpodobně požádal o přidání karty do Apple Pay během počátečního nastavení vašeho Macu. Pokud jste ale tuto část procesu přeskočili nebo chcete jen přidat novou kartu, můžete Apple Pay kdykoli nastavit.

 • Spusťte předvolby systému.
 • Klikněte na možnost Peněženka a Apple Pay.
 • Stisknutím ikony + přidáte do své peněženky Mac novou kartu.
 • Umístěte kartu před webovou kameru počítače Mac a automaticky přidávejte její informace. Tyto informace můžete také zadat ručně.
 • Přijměte podmínky používání.

Jakmile bude vaše karta schválena k použití vydavatelem nebo bankou, obdržíte oznámení.

Apple Pay pro starší počítače Mac

Nastavení Apple Pay na počítačích Mac bez Touch ID bude vyžadovat váš iPhone.

Pokud máte starší model MacBooku nebo Mac, který nemá Touch ID, můžete stále používat Apple Pay - ale musíte si jej nejprve nastavit na svém iOS zařízení.

 • Na svém zařízení iOS spusťte aplikaci Nastavení.
 • Klepněte na Peněženku a Apple Pay.
 • Vedle položky Povolit platby v systému Mac zkontrolujte, zda je zapnutý přepínač.

Nastavte předvolby Safari pro Apple Pay

Jakmile máte Apple Pay nastavený na Macu, zbývá ještě jeden další krok, než jej můžete začít používat: povolení této funkce v Safari.

 • Otevřete Safari.
 • Klepněte na Safari v horním panelu nabídek.
 • Z rozevírací nabídky vyberte Předvolby.
 • Klikněte na políčko vedle Apple Pay. To umožní webovým stránkám, aby vás vyzvaly jako způsob platby prostřednictvím Apple Pay.

Jak používat Apple Pay na Macu

Používání Apple Pay na Macu je docela jednoduché, ale vyžaduje to, abyste nakupovali na webu zúčastněného prodejce. V zásadě odpadá potřeba zadávat jakékoli údaje o kreditní kartě nebo debetní kartě ručně.

Ale pokud jste, jedná se o extrémně jednoduchý proces, který využívá integrovanou peněženku Apple Pay v systému macOS k tomu, aby bylo odbavení hračkou.

Na zařízeních Touch ID

Během procesu placení vyberte možnost platby pomocí Apple Pay. Poté stačí ověřit pomocí otisku prstu.

Zde je návod, jak používat Apple Pay na MacBooku Pro nebo MacBooku Air se senzorem Touch ID.

 • V Safari otevřete web zúčastněného prodejce.
 • Vyberte položky, které chcete koupit, a procházejte procesem placení.
 • Když se dostanete k platbě, klepněte na tlačítko Apple Pay nebo Checkout with Apple Pay.
 • Znovu zkontrolujte své kontaktní údaje, abyste se ujistili, že informace o dopravě a fakturaci jsou stále aktuální.
 • Pokud je vše v pořádku, stačí se autentizovat pomocí senzoru Touch ID na počítači Mac.

Na zařízeních bez Touch ID

Pokud váš Mac nemá Touch ID, budete muset ověřit nákupy na iPhonu nebo Apple Watch.

Zde je návod, jak používat Apple Pay na starším počítači Mac. Proces se mírně liší, protože k jeho zabalení budete potřebovat iPhone nebo Apple Watch.

 • V Safari otevřete web zúčastněného prodejce.
 • Vyberte položky, které chcete koupit, a procházejte procesem platby.
 • Když se dostanete k platbě, klepněte na tlačítko Apple Pay, Pokladna s Apple Pay nebo Zaplatit pomocí Apple Pay.
 • V tomto okamžiku uchopte iPhone nebo zvedněte zápěstí vybavené Apple Watch.
 • Pro ověření se opřete prstem o senzor Touch ID na vašem iPhone. Případně stiskněte na Apple Watch postranní tlačítko.

Správa karet a nastavení Apple Pay na Macu

Přejděte do Peněženky a Apple Pay v Předvolbách systému. Zde budete mít vše, co potřebujete ke správě karet.

Nastavení Apple Pay na Macu můžete kdykoli změnit, upravit nebo jinak spravovat, a to i po počátečním nastavení. Stačí přejít na Předvolby systému -> Peněženka a Apple Pay.

 • Přidání nové karty: Stačí kliknout na ikonu Plus (+) ve spodní části postranního panelu a přidat novou kartu. Proces vás provede.
 • Vyjmutí karty: Vyberte kartu, kterou chcete z peněženky odstranit, a stiskněte ikonu minus (-) v dolní části postranního panelu.
 • Změna kontaktních údajů: Chcete-li změnit dodací adresu nebo jiné kontaktní údaje, klikněte na postranním panelu na Kontakt a doprava.
 • Změna fakturačních adres: Chcete-li změnit fakturační adresu, provedete to zvlášť pro každou kartu. Stačí vybrat kartu z postranního panelu a kliknout na rozbalovací nabídku Fakturační adresa. Odtud vyberte možnost Přidat novou fakturační adresu.
 • Zobrazit poslední transakce: Nedávné transakce provedené kartou Apple Pay můžete zobrazit výběrem karty v postranním panelu a kliknutím na kartu Transakce. Odtud jste také nastavili systém macOS, aby vám zasílal upozornění při každé transakci.

Odstraňování problémů s Apple Pay na Macu

Apple Pay pro Mac je docela jednoduchý, ale někdy se může něco pokazit. Zde je postup, jak vyřešit některé z běžnějších problémů, se kterými se lidé setkávají.

Chybí „Peněženka a Apple Pay“

Pokud zjistíte, že v Předvolbách systému není karta Peněženka a Apple Pay, je to pravděpodobně proto, že nemáte MacBook s Touch ID.

Na připojeném iPhone budete muset povolit Apple Pay. Přečtěte si naše pokyny k nastavení Apple Pay. Podívejte se také na web podpory Apple pro Apple Pay.

Transakce Apple Pay byla odmítnuta

Je vzácné, že by transakce Apple Pay byla odmítnuta při online placení, ale může se to stát.

Nejprve zkontrolujte zůstatek na kartě. Pokud je na pokrytí nákupu dostatek, kontaktujte vydavatele karty. Možná jej zablokovali z důvodu ochrany před podvodem.

Apple Pay nepřijme moji kartu

Příležitostně můžete narazit na potíže s přidáním karty do Apple Pay. Pokud zadáváte jeho podrobnosti ručně, zkontrolujte, zda je zadáváte správně.

Existuje však také šance, že váš vydavatel karty nepodporuje Apple Pay, nebo existuje další základní důvod, proč není přijímán. Doporučujeme kontaktovat vaši banku nebo vydavatele karty.

Doufáme, že vám tento krátký článek připadal užitečný. Pokud jste ještě nenastavili svůj Mac na používání Apple Pay, zkuste to! Pokud máte jakékoli dotazy nebo narazíte na problémy, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found