Vše nové v Mailu pro macOS Catalina

V pondělí jsme dostali spoustu zpráv o budoucích aktualizacích od společnosti Apple. Jednou z položek s velkou vstupenkou byl macOS Catalina, nový operační software, který do vašeho Macu přichází letos na podzim. Dnes se chystáme přiblížit macOS Catalina a podívat se na nové funkce v Mailu.

Mail nikdy nebyl nejvíce vzrušující aplikací společnosti Apple. A po celá léta zaostává za alternativami třetích stran, jako jsou Spark nebo PolyMail.

Zdá se však, že se to všechno mění, protože Apple představil tři vzrušující funkce Mailu v macOS Catalina.

1. Blokovat odesílatele

Stále dostáváte řetězové e-maily nebo spam od vašeho podivného strýce Garyho? No, teď ho můžete zablokovat a všechno, co vám pošle, jde přímo do koše.

Automaticky přesune e-maily ze seznamu Blokované do úložiště pro uložení koše.

Schopnost blokovat odesílatele v Mailu bude neocenitelným nástrojem pro udržení přehlednosti a pořádku v doručené poště. Použijte jej jako zbraň proti phishingu, spamu nebo dokonce kyberšikaně.

A v klasickém stylu Apple se snadno používá. Stačí kliknout na jméno odesílatele v libovolném záhlaví e-mailu a poté kliknout na Blokovat.

Výložník! Vše hotovo.

2. Ztlumit vlákno

Pokud jste někdy byli přidáni k jednomu z těchto obrovských e-mailových vláken s více než 100 kontakty, víte, jak frustrující e-mailová oznámení mohou získat. Všichni stále používají Odpovědět všem, aniž by bylo co přidávat, a vaše e-maily se vypínají každých 30 sekund.

Ano, často jsou veselí! Ale je nemožné soustředit se na to, co děláte!

To je místo, kde přichází Mute Thread. Tato nová funkce pro Mail v macOS Catalina vám umožňuje vypnout oznámení pro konkrétní e-mailové vlákno.

Funkce ztlumení je přístupná po kliknutí pravým tlačítkem na e-mail.

Když budete potřebovat, můžete stále vidět všechny zprávy ve složce Doručená pošta. Nebudete však dostávat oznámení pokaždé, když přijde nový.

Ahh, blažené ticho.

3. Odhlásit

A v neposlední řadě: Odhlásit. Tato nová funkce Mail umožňuje snadněji než kdy jindy odhlásit se ze seznamů adresátů a zpravodajů, které už nechcete. Nebo se nikdy vůbec nepřihlásil ...

Když dostanete e-mail z komerčního seznamu, Mail v macOS Catalina zobrazí tlačítko Zrušit odběr nad hlavičkou e-mailu. Stačí na to kliknout, aniž byste museli hledat v e-mailu odkaz v malém tisku.

Díky těmto třem funkcím v kombinaci by mělo být snazší než kdy jindy ořezávat e-mailová oznámení každý den a udržovat pořádek a pořádek v doručené poště.

To vše s novým rozložením pro spuštění

Nejen, že můžete snadno blokovat, ztlumit a odhlásit, ale zároveň si užijete nové rozvržení Mailu.

Apple přepracoval Mail tak, aby měl rozložení sloupců v macOS Catalina, s náhledem aktuálně vybrané zprávy na pravé straně. To by mělo usnadnit navigaci ve složce Doručená pošta a její obsah na první pohled.

Žádná z těchto aktualizací není průkopnická a v případě Mailu se jedná o relativně malé změny. Ale společně by měli mít znatelný rozdíl v tom, že se budete cítit na vrcholu svých e-mailů.

A doufáme, že jsou známkou toho, co přijde i pro budoucí aktualizace.

Zjistěte, co dalšího je nového v macOS Catalina. A dejte nám vědět vaše myšlenky na WWDC 2019 v komentářích!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found