Jak stáhnout knihy Apple iBooks, které se neodebírají, a související problémy

Knihy Apple (dříve iBooks) jsou zábavné, když se stahují správně a fungují s lehkostí, aby si čtenář mohl užít čisté potěšení ze čtení knihy. Existují však chvíle, kdy elektrony nespolupracují, a vy skončíte s několika různými problémy se stahováním Knih.

V tomto příspěvku se podíváme na některé jednoduché tipy, které vám pomohou rychle vyřešit některé z běžnějších problémů souvisejících s Apple Books / iBook, abyste se mohli vrátit ke čtení.

Související články

 • Apple Books nebo iBooks Stuck on Cover Page or Other Page? Jak opravit
 • Používání Apple Books. Základní tipy a triky pro iOS 12 a vyšší
 • Apple Books nebo iBooks chybí po nejnovější aktualizaci? Jak opravit
 • Prázdná obrazovka iBooks
 • 4 skvělé aplikace k vypůjčení bezplatných elektronických knih pro všechny členy rodiny

Nelze vstoupit do obchodu iBooks

Mnoho čtenářů se ocitlo na místě, kde pomocí svých zařízení iOS nemají přístup k Apple Books nebo iBooks Store. K tomuto problému obvykle dochází po upgradu iOS.

Nejprve zkontrolujte, zda jste obchod deaktivovali prostřednictvím Nastavení> Čas obrazovky> Omezení obsahu a soukromí (nebo pro starší iOS nastavení> Obecné> Omezení.)

Jelikož mluvíme o nastavení, pokud s používáním Apple Books / iBooks na iPadu začínáte, ujistěte se, že je správně nastaveno automatické uzamčení. Jinak zjistíte, že by obrazovka po chvíli ztmavla.

Klepněte na Nastavení> Obecné> Automatický zámek a vyberte svůj výběr.

Pokud je vaše nastavení omezení v pořádku a problém stále přetrvává, postupujte takto:

 1. Zavřete aplikaci Apple Books / iBooks
 2. Resetujte zařízení iOS
  1. Na iPhonu 6S nebo nižším plus na všech starších modelech iPadů a iPodů Touch stiskněte současně tlačítka Domů a Napájení, dokud neuvidíte logo Apple
  2. Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
  3. Na telefonech řady iPhone X nebo iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple
 3. Odhlaste se ze svého účtu iCloud a iTunes na svém zařízení iOS. Klepněte na Nastavení> Profil Apple ID> iTunes a App Store. Klepněte na ID vašeho účtu (Apple ID) a odhlaste se.
 4. Přihlaste se zpět pomocí svých přihlašovacích údajů Apple ID pro iCloud a iTunes a zkuste přejít do Apple Books nebo iBooks Store

Problémy se stahováním knih

Pokud jde o stahování, většina čtenářů si stěžovala na dva běžné problémy. První je, že jakmile si zakoupíte titul z obchodu Apple Books a dokončí stahování, ocitnete se ve špatné knize.

Druhým problémem, který je častější, je to, že se vaše Knihy stahují správně, ale buď stránky chybí, nebo obsahují částečně prázdné stránky.

Chcete-li tyto problémy vyřešit, vyzkoušejte následující kroky a zkontrolujte, zda vaše problémy nevyřeší.

Krok - 1. Zkontrolujte servery Apple

Jsou chvíle, kdy jsou servery Apple nefunkční kvůli údržbě nebo jiným aktualizacím. Než budete pokračovat, ujistěte se, že problémy se stahováním nesouvisí s problémy se serverem Apple.

Nejlepším místem ke kontrole stavu souvisejícího s Apple je návštěva oficiální stránky stavu systému od společnosti Apple.

Tuto stránku je vhodné uložit do záložek, abyste se zde mohli vždy nejprve podívat, pokud máte problémy s iMessage nebo AppStore nebo s knihkupectvím.

Krok - 2. Ověřte Apple ID

Pokud je zobrazený stav pro Knihkupectví zelený, dalším krokem je kontrola vašeho Apple ID, které používáte pro přístup do obchodu pro stahování vašich Appel Books / iBooks.

Mnoho lidí používá více Apple ID a použití nesprávného může vést k nežádoucím výsledkům. Například si na iPhonu koupíte knihu pomocí jednoho ID, ale pokoušíte se knihu číst nebo k ní přistupovat pomocí jiného ID na iPadu.

Klepněte na Nastavení> iTunes a App Store a zkontrolujte své Apple ID

 • Klepněte na zobrazené Apple ID a poté klepněte na Odhlásit se
 • Po odhlášení restartujte zařízení a znovu se přihlaste
 • Ujistit se, že Automatické stahování pro knihy a audioknihy je zapnuto v tomto nastavení obrazovky

Otevřete aplikaci Knihy a zkontrolujte, zda vidíte stažené tituly.

Odkrýt iCloud Knihy

Odkrýt v Apple Books

Klepněte na Okamžité čtení a poté klepněte na ikonu nebo obrázek svého profilu v pravém horním rohu. Klepněte na Spravovat skryté nákupy a na požádání zadejte své Apple ID. Nezapomeňte se také podívat na jakékoli rodinné nákupy!

Odkrýt v iBooks

Ve starších iBookech klepněte na Všechny knihy ve středu nahoře a ujistěte se, že jste nepovolili skrytí Knih iCloud. Toto nastavení je ve spodní části obrazovky a je někdy těžké si ho všimnout.

Také je dobré se ujistit, že jsou vaše platební údaje (kreditní karty) na vašem účtu aktuální.

Krok - 3. Stáhněte si tituly znovu

Pokud stále máte problémy se staženými tituly, ať už jde o prázdné stránky nebo špatnou knihu, stáhněte staženou knihu.

Dále přejděte do sekce zakoupené ve vašem účtu v části Okamžité čtení nebo pro iBooks, přejděte do nastavení účtu v iBooks Store a znovu stáhněte název.

To pravděpodobně vyřeší vaše problémy, i když jste si Knihy částečně stáhli.

Krok - 4. Obnovte všechna nastavení

Poslední možností, jak tento nepříjemný problém vyřešit, je Obnovit všechna nastavení. Provedení tohoto typu resetování nevymaže vaše soukromé informace.

Obnovit všechna nastavení obnoví výchozí nastavení všeho v Nastavení, včetně upozornění, výstrah, jasu a nastavení hodin, jako jsou budíky. Obnovením všech nastavení se také vrátí všechny vaše přizpůsobené a přizpůsobené funkce, jako jsou tapety a nastavení přístupnosti, zpět na výchozí tovární hodnoty.

Jakmile se váš iPhone nebo iDevice restartuje, musíte tato nastavení znovu nakonfigurovat.

Nezapomeňte si zapsat své přihlašovací údaje k síti Wi-Fi a potom klepněte na Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení na iPadu.

Jakmile se váš iPad restartuje podle postupu resetování, zkuste si stáhnout titul z obchodu. Reset také řeší problémy, například když se vaše Knihy neustále zhroutí nebo vypnou.

Stahujte a synchronizujte knihy přes iOS a Mac

Několik uživatelů chtělo zjistit proces stahování titulu Book ze svého iPadu / iPhone do svého Macu nebo Macbooku.

Pokud máte ve svém Macbooku nainstalované iBooks a zakoupené tituly jsou stále k dispozici v zakoupené sekci, měl by být k dispozici také ke stažení do vašeho Macbooku. Nakupujte jednou a čtěte kdekoli!

Pokud jste přesunuli země nebo titul již není ve vaší zakoupené sekci k dispozici, můžete jej pomocí níže uvedených kroků přenést do svého Macu z iPhonu přes iTunes.

 1. Připojte svůj iPhone / iPad k počítači Mac s nejnovější verzí iTunes
 2. Vyberte své zařízení iOS v postranním panelu iTunes nebo klepněte na ikonu zařízení v levém horním rohu
 3. V seznamu v části Nastavení na levé straně okna iTunes klepněte na Knihy
  1. Chcete-li zapnout synchronizaci knih, zaškrtněte políčko vedle možnosti Synchronizovat knihy
  2. Klikněte na tlačítko Použít v pravém dolním rohu obrazovky. Pokud se synchronizace nespustí automaticky, klikněte na tlačítko Synchronizovat
 4. Z postranního panelu přejděte dolů do sekce Na mém zařízení
  1. Vyberte Knihy
 5. Klikněte na Soubor> Zařízení> Přenos nákupů
  1. Tím se přenesou tituly již stažené do zařízení iOS do počítače Mac a měly by se synchronizovat s aplikací Knihy Mac
 6. Chcete-li ověřit, otevřete na svém Macu nebo MacBooku aplikaci Knihy
  1. Pokud tyto knihy nejsou uvedeny, klikněte na Soubor> Přesunout knihy z iTunes (nebo Přenos knih z iTunes)

A je to. To vám umožní prohlížet vaše PDF / tituly atd. Na vašem Macu / Macbooku

Získání náhrady za problémy se stahováním nebo vadné knihy

Pokud problémy stále přetrvávají, je nejlepší obrátit se na podporu Apple iTunes a problém nahlásit, abyste mohli získat kredit za nesprávný nákup, nebo aby mohla podpora Apple vyřešit váš problém.

Měli byste to udělat během prvních 90 dnů od nákupu.

Chcete-li požádat o vrácení peněz za váš nákup, přejděte na web Apple Nahlásit problém

 • Pomocí ID a hesla, které jste použili k zakoupení knihy, se přihlaste na tento web podpory Apple
 • Dále vyberte možnost „Nahlásit problém“ vedle položky, se kterou máte potíže
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete hlášení

Alternativy iBooks

iBooks, když pracujete, je dobrá aplikace pro čtení vašich elektronických knih. Pokud jde o zpracování souborů PDF, je aplikace stále zastaralá.

Pokud pro svou práci používáte velké množství souborů PDF, může vám pomoci při práci s soubory PDF použít aplikaci třetí strany. Existuje mnoho vynikajících a populárních aplikací pro čtení PDF.

Pokud jde o používání jiných elektronických čteček nebo půjčování této online knihy z místní knihovny a používání jedné jednotky, podívejte se prosím na náš podrobný článek níže, který vám nabízí možnosti elektronických čteček.

 • Komplexní průvodce elektronickým čtením, nástroji a zdroji

Tipy pro čtenáře

 • Poté, co jsem po nedávné aktualizaci systému iOS narazil na spoustu problémů (zejména na prázdné stránky), odstranil jsem aplikaci iBooks a všechny své knihy z mé knihovny - celkem několik stovek knih. Poté jsem znovu nainstaloval aplikaci iBooks z App Store a přidal všechny knihy do knihovny. Nezapomeňte povolit iBooks v iCloudu> iCloud Drive na všech zařízeních. V iBooks se ujistěte, že je v rozbalovací nabídce Collection ions zaškrtnuto Show iCloud Books. Prozatím se zdá, že to vyřeší problém s prázdnými stránkami. Je však časově náročné, pokud své iBooks rozdělíte do různých sbírek - musíte to udělat znovu RUČNĚ. Není to zábava!

Celkem

Doufáme, že vám tipy pomohly při řešení některých běžných problémů souvisejících s používáním iBooks. Pokud existují další tipy, které byste chtěli sdílet s ostatními čtenáři, použijte níže uvedené komentáře a dejte nám vědět.

Pokud vám byly tyto informace užitečné, neváhejte je sdílet se svými kontakty.

Šťastné čtení!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found