Nelze zavřít knihovnu fotografií? Zůstali jste ve zprávě „Zavírání knihovny“? Jak opravit

Nedávno se mi po použití aplikace Fotky v Macu a nahrání některých fotek nepodařilo zavřít Fotky. Viděl jsem vyskakovací zprávu, že Fotky zavíraly knihovnu. Nechal jsem to „tak, jak je“ celé hodiny, abych viděl stejnou zprávu stále - stále byla přilepená na zprávě „Zavírání knihovny“. A aplikace by se nezavřela, bez ohledu na to! Zůstal otevřený a nereagoval.

Nebyl jsem schopen ani správně vypnout Mac, aniž bych požadoval ukončení aplikace Photos, a to nelze provést bez předchozího zavření knihovny! Je to situace bez výhry. Moje jediné dvě možnosti byly Zrušit nebo Zkusit znovu.

Pokud tento problém zní povědomě, nejste sami. Naštěstí jsem se cestou naučil několik triků, které zmírnily můj problém s Knihovnou fotografií. A dnes je s vámi sdílím.

Pojďme na to!

Zpráva „Uzavření knihovny“: Mysli jednoduše

Někdy věci komplikujeme, když jednoduchost zachrání den. Prvním pokusem je tedy vynutit ukončení aplikace Fotky.

Nejprve vyzkoušejte jednoduché příkazy

 • Zavřete aplikaci pomocí Příkaz + W
 • Nebo zkuste Příkaz + Q ukončit aplikaci

Vynutit ukončení několika způsoby:

 • V nabídce Apple zvolte Force Quit
 • Stiskněte Command-Option-Esc
  • Vyberte fotografie ze seznamu Vynutit ukončení a poté klikněte na Vynutit ukončení
 • Znovu spusťte vyhledávač
  • Stiskněte klávesu Option a poté klikněte a podržte Finder v doku
  • Z možností nabídky vyberte Znovu spustit

Po ukončení aplikace Photos vypněte Mac a počkejte několik minut. Zapněte počítač a otevřete Fotky. Zjistěte, zda se zdá, že vaše aplikace Fotky funguje dobře, a aktualizujte knihovnu o nedávno pořízené fotografie.

Vynutit ukončení nefunguje?

Pokud vynucené ukončení nefunguje, vynuceně vypněte Mac podržením tlačítka napájení, dokud se Mac nevypne. Ztratíte všechny neuložené změny otevřených a neuložených souborů.

Opravte svou knihovnu fotografií

 1. Pokud je to možné, zálohujte si svůj Mac (a Fotky) pomocí Time Machine, iCloud Photo Library nebo zvolené metody zálohování
  1. Pokud používáte knihovnu fotografií na iCloudu, nezapomeňte, že s iCloudem jsou synchronizovány pouze fotografie a videa ve vaší systémové knihovně fotografií
  2. Nebo Ručně zkopírujte knihovnu fotografií na externí úložné zařízení: Přetáhněte knihovnu fotografií (ve výchozím nastavení ve složce Obrázky na počítači Mac) do úložného zařízení a vytvořte kopii
 2. Stiskněte Option-Command a poklepejte na ikonu Fotografie v Docku nebo ve složce Aplikace
 3. Otevře se okno Opravit knihovnu
 4. Kliknutím na Opravit znovu vytvořte svou knihovnu fotografií

Po opravě se porozhlédněte a ujistěte se, že se ve vašich albech zobrazují všechny vaše fotografie, videa, snímky obrazovky atd.

Tipy pro čtenáře

 • Klikl jsem na Fotky, aby se na mém panelu záložek zobrazilo slovo Fotky. Pak jsem šel na ikonu Apple v liště a kliknul na vynucené ukončení. To způsobilo vyskakovací okno, které zvýraznilo Fotky a já jsem klikl na ukončení síly a moje Fotky se otevřely přesně tam, kde jsem přestal
 • Zde jsem skončil. Nejprve jsem vytvořil kopii knihovny fotografií na externí jednotce a protože jsem používal iCloud Photo Library, ujistil jsem se, že jsou fotografie synchronizovány do cloudu. Poté jsem odstranil knihovnu z mého disku a vytvořil novou a umožnil snímkům resynchronizaci s novou knihovnou. Tímto způsobem jsem ztratil své projekty.
 • Klikl jsem na Fotky, aby se na mém panelu záložek zobrazilo slovo Fotky. Pak jsem šel na ikonu Apple v liště a kliknul na vynucené ukončení. To způsobilo vyskakovací okno, které zvýraznilo Fotky a já jsem klikl na ukončení síly a moje Fotky se otevřely přesně tam, kde jsem přestal.

Poslední příspěvky