Je Safari načtení webových stránek na vašem Macu pomalé?

Internet by měl být rychlý. Už dávno minulé dny čekání na načítání obrázků řádek po řádku - tak co se nedávno stalo se Safari? Když Safari pomalu načítá webové stránky, máte pocit, že se celý váš Mac zastavil!

Ať už váš kurzor vypadá jako točící se beachball nebo se načítací lišta přestala pohybovat v polovině cesty, nikdo nemá trpělivost čekat na pomalý webový prohlížeč. Proto tolik uživatelů přepne ze Safari na něco jiného, ​​když zpomalí.

Ale to není jediná možnost. Nativní prohlížeč Apple má být rychlý; bývalo to rychlé! A my vám můžeme pomoci dostat se zpět na tyto rychlosti.

Máte málo času a víte, co děláte? Zde je stručný přehled toho, jak zrychlit Safari na vašem Macu:

 1. Aktualizujte svůj Mac na nejnovější software.
 2. Změňte svůj DNS na alternativu open-source.
 3. Zakažte všechna rozšíření a doplňky v Safari.
 4. Odstraňte předvolby Safari z knihovny.
 5. Vymažte mezipaměť, historii a automatické vyplňování dat ze Safari.
 6. K opětovné instalaci systému macOS použijte režim obnovení.

Vyzkoušeli jste jiný webový prohlížeč?

Nejdříve nejdříve: Vylučme všechny problémy s připojením k internetu. Stáhněte a nainstalujte jeden z níže uvedených webových prohlížečů třetích stran:

  Než budete příliš obviňovat Safari, otestujte si připojení k internetu pomocí jiného prohlížeče. Obrázek z Wikipedie.

  Nyní pomocí tohoto prohlížeče načtěte několik různých webových stránek. Nezapomeňte otestovat „bohaté“ stránky, například stránku Apple MacBook Pro se všemi obrázky ve vysokém rozlišení.

  Stále váš Mac načítá stránky pomalu? Pokud ano, problém se netýká Safari, je to na použitém internetovém připojení.

  Restartujte Mac a router. Požádejte o pomoc s pomalým připojením svého poskytovatele internetových služeb. A zanechte komentář, abyste nám řekli, co říkají!

  Proč Safari načítá stránky na mém počítači Mac tak pomalu?

  Některé z věcí, díky nimž Safari zpomaluje načítání webových stránek na vašem Macu, zahrnují softwarové chyby, poškozené soubory nebo špatné přípony. Ale toto je jen malá ukázka toho, co by se mohlo v prohlížeči pokazit.

  Ve skutečnosti je téměř nemožné říci proč Safari je pomalý bez testování konkrétního počítače Mac. Nejjednodušší způsob, jak na to přijít, je ve skutečnosti to zkusit opravit. Když se Safari znovu zrychlí, problém musel vyřešit poslední věc, kterou jste změnili.

  Jak zrychlím Safari na mém Macu?

  Jakýkoli z níže uvedených návrhů může Safari pro váš Mac urychlit, různé kroky budou účinné pro různé lidi. Dejte nám vědět v komentářích, který z nich pro vás pracuje.

  Začněte v horní části seznamu a uveďte nejběžnější a nejjednodušší problém: zastaralý software. Poté postupujte dolů a po každém kroku Safari znovu otestujte. Konečným návrhem je kompletní přeinstalování Safari a macOS, mělo by se jednat o opravnou opravu.

  Než začnete, nezapomeňte Mac zálohovat. Během procesu můžete přijít o důležitá data, ale s novou zálohou na místě jste vždy krytí.

  Zálohujte svůj Mac pomocí nástroje Time Machine, aby byla vaše data chráněna.

  1. Aktualizujte svůj Mac na nejnovější software

  Apple neustále vydává aktualizace softwaru pro produkty. Někdy jsou obrovskými herními měniči, jak se od iPad OS očekává, jindy nabízejí vylepšení pod kapotou, která si sotva všimneme.

  Pokud Safari na vašem počítači Mac načítá stránky pomalu, je možné, že je software zastaralý. Možná trpíte chybou softwaru, která byla opravena v nejnovější aktualizaci.

  1. Jít do > Předvolby systému ...> Aktualizace softwaru.
  2. Váš Mac zkontroluje aktualizace macOS a Safari.
  3. Stáhněte a nainstalujte vše, co najde.
  Apple neustále vydává nové aktualizace softwaru. Ujistěte se, že je váš Mac aktuální.

  Zkontrolujte také aktualizace dalšího softwaru třetích stran, který používáte ve svém počítači Mac. Může se to zdát nesouvisející, ale spousta aplikací může Safari zpomalit. Obzvláště problematické jsou věci jako VPN, antivirus nebo čisticí software.

  1. Otevři Obchod s aplikacemi a klikněte Aktualizace z postranního panelu.
  2. Stáhněte si a nainstalujte dostupné aktualizace pro všechny své aplikace.
  3. Na webových stránkách pro vývojáře najdete aplikace, které jste stáhli jinde.
  4. Stáhněte a nainstalujte nejnovější verze.
  Aktualizujte své aplikace App Store z okna Aktualizace.

  2. Změňte svůj DNS na alternativu open-source

  Nemělo by vás šokovat, když se naučíte lidi a počítače zpracovávat informace odlišně. Jedním z těchto rozdílů je to, jak čteme informace. Počítač rád vidí 104.25.157.25, zatímco my raději čteme to samé jako www.appletoolbox.com.

  Váš systém doménových jmen (DNS) je jako cizojazyčný slovník pro váš počítač. Překládá názvy domén (www.appletoolbox.com) na adresy IP (104.25.157.25), aby byly vašemu počítači srozumitelné.

  Ve výchozím nastavení je váš DNS nastaven poskytovatelem internetu, ale nic vám nebrání změnit jej na potenciálně rychlejší alternativu. Mezi nejoblíbenější bezplatné poskytovatele DNS patří Cloudflare, OpenDNS a Google DNS.

  1. Jít do > Předvolby systému ...> Síť.
  2. Klepněte na Pokročilé…> DNS.
  3. Vyberte své stávající servery DNS a klikněte na Mínus (-) je smazat.
  4. Klepněte na Plus (+) přidejte své nové servery DNS.
  5. Pro Cloudflare (jsou k dispozici další) přidejte následující servery DNS:
   • 1.1.1.1
   • 1.0.0.1
   • 2606:4700:4700::1111
   • 2606:4700:4700::1001
  6. Klepněte na OK> Použít.
  Změňte svůj DNS z předvoleb systému Mac.

  3. Zakažte všechna rozšíření a doplňky Safari

  Rozšíření Safari přidávají do webového prohlížeče Apple celou řadu dalších funkcí. Pomocí rozšíření Safari můžete blokovat reklamy, ukládat hesla, sdílet na sociálních médiích, překládat do jiných jazyků, získávat slevové kódy, opravovat gramatiku atd.

  Je pochopitelné, že nadměrný počet rozšíření může Safari zpomalit při načítání stránek na vašem počítači Mac. Ale i když používáte pouze jednu nebo dvě rozšíření, problém s nimi může stále způsobit pomalé načítání stránek.

  Podobně jako rozšíření, pluginy Safari umožňují webové stránky navštívíte a uděláte více. To by mohlo znamenat spouštění interaktivních animací nebo přístup ke kameře pro videochat.

  Jediným způsobem, jak zjistit, zda vaše rozšíření nebo doplňky zpomalují Safari, je deaktivovat je. Pokud se Safari zrychlí, znovu zavádějte jednotlivě jednotlivá rozšíření a doplňky, abyste zjistili, která z nich způsobuje problém.

  1. Otevřete Safari, přejděte na Safari> Předvolby…> Rozšíření.
  2. Zrušte zaškrtnutí políčka u všech rozšíření.
  3. Přejít na Webové stránky kartě, jsou vaše doplňky ve spodní části postranního panelu.
  4. Zrušte zaškrtnutí políčka u všech vašich doplňků.
  5. Pokud je Safari stále pomalé, Odinstalovat nebo Odstranit každé rozšíření a zásuvný modul.
  Vypnutím rozšíření Safari zrušte zaškrtnutí políčka vedle něj.

  4. Odstraňte předvolby Safari z knihovny

  macOS vytváří plist soubory pro uložení vašich konkrétních předvoleb pro různé aplikace. Tyto soubory se vytvářejí automaticky a někdy se poškodí. Pokud váš Safari plist soubory jsou poškozené, což by mohlo vysvětlovat, proč se webové stránky načítají tak pomalu. Poškozené můžete odstranitplistsoubory a macOS automaticky vytvoří nové.

  Když smažete Safariplist soubory, obnoví se všechny vaše předvolby Safari. To může zahrnovat například domovskou stránku, kam se ukládají stažené soubory nebo co se stane, když otevřete novou kartu. V okně Předvolby v Safari je můžete znovu nastavit na normální.

  1. Kliknutím na plochu zvýrazněte Nálezce.
  2. Držet volba a na panelu nabídek vyberteJít> Knihovna.
  3. Otevři Předvolby složku.
  4. Najděte všechny soubory, které začínají com.apple.Safari a končí s .plist.
  5. Přesuňte tyto soubory na plochu, takže je můžete v případě potřeby vrátit zpět.
  Najděte a odeberte své předvolby Safari z knihovny.

  5. Vymažte mezipaměť, historii a údaje automatického vyplňování ze Safari

  Když načtete webovou stránku, Safari uloží některá data stránky, například obrázky, do mezipaměti, aby se konkrétní stránka při příští návštěvě načetla rychleji. Safari také sleduje vaše historie procházení a vaše přihlašovací hesla při procházení webu.

  Všechna tato data mohou Safari zatěžovat, takže váš Mac bude při načítání webových stránek docela pomalý. Řešením je vymazat data z mezipaměti, historie a automatického vyplňování, aby se odlehčilo zatížení vašeho prohlížeče.

  To samozřejmě znamená, že nemůžete procházet zpět svou historii ani znovu používat automatické vyplňování. Takže nevymažte údaje automatického vyplňování, pokud neznáte své přihlašovací heslo pro každý web!

  1. Otevřete Safari, přejděte na Safari> Předvolby…> Ochrana osobních údajů.
  2. Klepněte na Spravovat data webových stránek…> Odebrat vše> Odebrat nyní.
  3. Klepněte na Hotovo
  4. Nyní přejděte na Hesla záložka.
  5. Zadejte přihlašovací heslo pro Mac.
  6. Vyberte položku v seznamu a stiskněte příkaz + A vybrat je všechny.
  7. Klepněte na Odstranit a potvrďte, že chcete Odstranit tato hesla.
  Odeberte svou historii, mezipaměť a další data webových stránek z předvoleb Safari.

  6. K opětovné instalaci systému macOS použijte režim obnovení

  Dobrým tipem pro řešení potíží pro jakékoli zařízení s problémovou aplikací je odebrat aplikaci a poté ji znovu stáhnout a nainstalovat. Safari ale nemůžete odebrat, protože je zabudován do operačního softwaru vašeho počítače Mac. Místo toho musíte znovu nainstalovat celý operační software.

  To by mělo být možné bez ztráty dat na vašem Macu pomocí režimu obnovení. Přesto byste určitě měli nejprve zálohovat Mac na Time Machine.

  Před obnovením systému macOS v režimu obnovení proveďte zálohu Macu.

  Proces opětovné instalace může trvat několik hodin. Během této doby nemůžete svůj Mac používat, takže si podle toho naplánujte čas.

  1. Jít do > Vypnout… a rozhodnout se Vypnout váš Mac.
  2. Nyní jej znovu spusťte a podržte příkaz + R dokud neuvidíte logo Apple, rotující glóbus nebo výzvu k zadání hesla.
  3. V okně macOS Utilities vyberte Přeinstalujte macOS.
  4. Klepněte na Pokračovat a podle pokynů nainstalujte software znovu.
  Safari je kompletně přeinstalován spolu se vším ostatním s macOS.

  Doufáme, že vám tento článek pomohl. Pokud jste byli úspěšní v urychlení Safari na vašem Macu, dejte nám prosím vědět v komentářích níže. A řekněte nám, který tip vám nejlépe vyhovoval!

  Poslední příspěvky