Jak opravit problémy s automatickými opravami v systému iOS nebo macOS

Automatická oprava přehýbání! Navždy frustrující náš text chybnými „opravami“. Nemusíte si dělat starosti, tento příspěvek vám ukáže, jak vyřešit problémy s automatickými opravami jednou provždy - v iOS nebo macOS.

Je snadné si představit automatickou korekci spíše jako mrzutost než spořič času. Časté nesprávné opravy jsou veselé a rozzuřující, ale sporná funkce byla zavedena z dobrého důvodu.

Věřte tomu nebo ne, automatická oprava pravděpodobně opraví více chyb, než způsobí.

Díky miniaturní velikosti, hladkému pocitu a roztržitému používání klávesnic pro chytré telefony jsme náchylní k nespočetným chybám při psaní. A dovednosti lidí na počítači nemusí být nutně o nic lepší: všichni jsme viděli překlepy vyplněné e-maily nebo dokumenty, které by mohly těžit z nějaké automatické opravy.

Nikdo si pravděpodobně nebude stěžovat, pokud hprse je opraven na kůň Každý však ví, že automatické opravy jsou málokdy tak bezproblémové. Naše používání jazyka je složité, vyvíjející se a nakonec nepředvídatelné. Zkombinujte to se seskupením podobných písmen klávesnice QWERTY - například U, I a O - a je snadné vidět, jak se automatická korekce pokazí.

Vezměte větu níže:

"Uvízl jsem za." hod.”

Mohl byste s jistotou říci, jestli to spisovatel myslel kůň nebo pohřební vůz? K tomuto rozhodnutí musí dojít autokorekce, ale obvykle si všimneme, až se to pokazí.

Automatické opravy v systému iOS

Pokud už jste na konci, můžete jednoduše automatické opravy vypnout. Může však být lepší naučit automatickou opravu, jaká slova se snažíte použít.

Predikce a automatické opravy v systému iOS

Během psaní na zařízení se systémem iOS se v šedých polích nad klávesnicí zobrazuje výběr předpovězených slov. Tato slova se mění v závislosti na tom, co píšete. Slovo můžete kdykoli klepnout na jednu z možností. Pokud tak učiníte, naučíte automatické opravy, jaká slova se pokoušíte použít.

Tato funkce předpovědi obvykle nabízí tři možnosti. Ve středu je to, co si iOS myslí, že chcete psát, a vlevo je to, co jste skutečně zadali do nabídek. Pravá strana je obvykle druhým odhadem toho, co byste mohli chtít.

Klepnutím na mezerník umožňuje iOS nahradit to, co píšete, čímkoli v prostředním poli. To se někdy stane, když jste na konci slova, které iOS nerozpozná, což způsobí, že váš správný vstup bude nahrazen nesprávnou opravou.

Naučte iOS nová slova

Během psaní se pokuste vzít na vědomí, co iOS předpověděl, než klepnete na mezerník. Pokud je centrální předpověď špatná, buď se vraťte zpět a správně vyhláskujte své slovo, nebo místo toho klepněte na levou předpověď - to, co jste vlastně zadali.

Takto se automatická oprava učí nová slova.

Když takto překonáte předpovědi iOS, automatická oprava rozpozná, jak se toto nové slovo používá gramaticky, a lépe předpovídá, kdy jej chcete použít.

Problém je v tom, že to může trvat dlouho. A kdykoli zapomenete předpovědi potlačit, automatické opravy si budou myslet, že je méně pravděpodobné, že toto nové slovo použijete. Na níže uvedeném snímku obrazovky vidíte, že jsem musel překonat předpovědi více než 20krát na vytvořené slovo, než to iOS začal navrhovat.

Mezery pro nahrazení textu

Alternativou k této časově náročné a pracné metodě je vytvoření mezery pomocí nahrazení textu.

Nahrazování textu vám umožňuje psát zkratky, které rychle zadávají dlouhé fráze, které často používáte. Výchozí položka od společnosti Apple je psaní „omw“ pro zadání „Na cestě!“.

Vytváření textových nahrazení slov, která se automaticky opravují, znamená, že se už nebudete muset starat o klepnutí na správnou předpověď. iOS automaticky nahradí to, co jste napsali, nahrazením textu - i když jsou tyto dvě věci totožné!

Jak přidat textové náhrady:

 1. Přejděte do Nastavení> Obecné> Klávesnice> Výměna textu
 2. Klepnutím na „+“ přidáte novou náhradu textu
 3. Do pole Fráze zadejte správně napsané slovo

Odebrat slova ze slovníku iOS

Pokud slovo napíšete dostkrát, iOS si může mylně myslet, že je to nové slovo, které chcete použít. Když k tomu dojde, zjistíte, že automatická oprava nahrazuje dokonale napsaná slova překlepy!

Nejlepším řešením je pokračovat ve správném psaní a poklepáním na levou předpověď vždy, když automatická oprava nahradí vaše slovo něčím špatným. Pokud to ale trvá příliš dlouho, můžete zvolit reset celého slovníku klávesnice.

Slovník klávesnice ukládá nová slova, která se iOS naučil. Je to také místo, kde si iOS pamatuje, která slova používáte častěji než ostatní. Resetováním slovníku bude vaše zařízení muset začít od nuly, aby se naučilo, jak píšete.

Bohužel není možné odstranit jednotlivá slova ze slovníku klávesnice iOS.

Jak obnovit slovník klávesnice na iOS:

 1. Přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit
 2. Klepněte na Obnovit slovník klávesnice
 3. Zadejte svůj přístupový kód klepnutím na Resetovat slovník

Klávesnice třetích stran

Pokud máte s automatickými opravami velké potíže, můžete si stáhnout a nainstalovat klávesnici jiného výrobce, kterou budete používat na svém zařízení iOS. Mnoho z nejlepších klávesnic třetích stran má vylepšené funkce automatické opravy.

Mezi nejoblíbenější klávesnice třetích stran patří:

 • Gboard: Tato klávesnice, vyvinutá společností Google, umožňuje vyhledávání Google z jakékoli aplikace. Nejen to, má chytré návrhy jak pro slova, tak pro emodži.
 • SwiftKey: Skvělá predikce textu v kombinaci se schopností klouzat přes písmena, která potřebujete, činí z této klávesnice cennou klávesnici pro mnoho uživatelů iOS. Můžete mu také udělit oprávnění ke svým účtům Microsoft a Google, což mu umožní analyzovat, jak píšete, a získat tak lepší předpovědi.
 • Fleksy: Daleko méně invazivní verze SwiftKey, která zahrnuje klouzavá gesta, ale nemá tak dobré předpovědní schopnosti.
 • Gramaticky: Tato klávesnice od vynikajícího editačního softwaru určitě zachytí více gramatických a pravopisných chyb než většina ostatních. Nebude však moc šťastné, když začnete používat slangové nebo neformální větné struktury.

Vypněte automatické opravy v systému iOS

Pokud vše výše uvedené zní jako spousta potíží s malou výplatou, můžete automatické opravy úplně deaktivovat. Mohlo by to způsobit, že budete mít více překlepů než kdykoli předtím, ale za každý z nich budete osobně zodpovědní.

Udělal jsem to nedávno a s trochou soustředění mi netrvalo dlouho, než jsem vylepšil své dovednosti při psaní. Výsledkem je, že nikdy nemusím myslet na automatické opravy a umím hláskovat slova, jakkoli chci.

Pokud vám to nejde tak dobře, je snadné tuto funkci později znovu zapnout.

Jak vypnout automatické opravy v systému iOS:

 1. Přejděte do Nastavení> Obecné> Klávesnice
 2. V části Všechny klávesnice vypněte automatickou opravu

Automatické opravy v systému macOS

iOS není jediným místem, kde Apple implementoval funkci automatických oprav. Budete také těžit - nebo možná trpíte - z účinků automatické opravy na váš počítač. Naštěstí systém macOS výrazně usnadňuje přidávání nebo odebírání jednotlivých slov ze slovníku automatických oprav.

Predikce a automatické opravy v systému macOS

Při psaní v nativních aplikacích pro macOS - pošta, zprávy, poznámky atd. - se v bublinách nad slovem zobrazí předpokládané opravy překlepů.

Chcete-li přijmout opravu, jednoduše pokračujte v psaní jako obvykle a když stisknete mezerník, předpověď nahradí to, co jste napsali. Pokud však chcete odmítnout předpokládané slovo, musíte buď kliknout na tlačítko „X“ na bublině, nebo stisknout esc na klávesnici.

Přidejte nebo odeberte slova ve slovníku macOS

Stejně jako v systému iOS, i při přijímání nebo odmítání předpovězených slov se váš počítač naučí, co v danou chvíli pravděpodobně budete chtít psát. Tento proces však trvá dlouho a v systému macOS je mnohem rychlejší cesta.

Na rozdíl od iOS vám macOS umožňuje okamžitě přidat nebo odebrat jakékoli slovo ze slovníku macOS. A je to neuvěřitelně snadné!

Jak přidat nebo odebrat slova do slovníku macOS:

 1. Zadejte slovo v nativní aplikaci pro MacOS, nepřijímejte žádné opravy
 2. Podržte klávesu Control a klikněte na slovo a vyberte Naučit se pravopis nebo Odnaučit se pravopis

Vypněte automatické opravy v systému macOS

Opět platí, že ne každý chce, aby jeho psaní bylo pomocí autokorekce systému macOS vůbec upraveno. Místo toho, abyste si udělali čas na to, abyste se naučili a odnaučili všechna potřebná slova, můžete automatickou opravu úplně deaktivovat.

Možná zjistíte, že vaše psaní není tak dobré, jak jste si mysleli, ale s trochou praxe by vám nemělo trvat příliš dlouho, než se dostanete do nuly. Alespoň automatická oprava nebude dělat chyby tam, kde předtím žádné nebyly!

Jak vypnout automatické opravy v systému macOS:

 1. Otevřete Předvolby systému> Klávesnice> Text
 2. Zrušte zaškrtnutí políčka s názvem „Automatická oprava pravopisu“

To je vše. Dejte nám vědět o vlastních problémech s automatickými opravami v systému iOS nebo macOS a řekněte nám, že vám tento příspěvek pomohl tyto problémy vyřešit!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found