iPhone odmítá hovory po aktualizaci na iOS 13? Zde je několik tipů

Zdá se, že nová aktualizace systému iOS 13 od Apple a jeho vydání v bodech způsobují u mnoha telefonů iPhone problémy s voláním, což způsobuje frustraci a zmatek mezi uživatelskou základnou Apple.

Tady je vše, co byste měli vědět o chybě zrušených hovorů, o tom, proč se vás může nebo nemusí týkat, a o tom, jak provést některé kroky k vyřešení problému.

Postupujte podle těchto rychlých tipů, které vám pomohou vyřešit problém s výpadky hovorů na iPhonu se systémem iOS 13

 • Vyjměte iPhone z pouzdra, zavolejte a zkontrolujte, zda pouzdro nezpůsobuje problémy s hovory
 • Restartujte nebo vynuťte restart zařízení
 • Vypnout mlčení neznámých volajících
 • Aktualizujte na nejnovější iOS
 • Zkontrolujte, zda je pro vaše zařízení k dispozici aktualizace operátora
 • Vyjměte a znovu usaďte SIM kartu
  • V případě přetrvávajících problémů požádejte svého operátora, aby vám poskytl novou SIM kartu (je-li k dispozici) nebo převod do služby eSIM na kompatibilních iPhonech
 • Zkuste WiFi volání

Co byste měli vědět o problému

Od prvního vydání systému iOS 13 se uživatelé potýkají s různými problémy s aplikací Telefon a mobilním připojením. Mnoho z následujících bodových vydání Apple (iOS 13.1, 13.1.1 atd.) Tyto problémy opravilo.

Ale mnoho uživatelů hlásilo značné problémy s rušením hovorů. Zdá se, že se problém po iOS 13.x + zhoršil. Zdá se, že nejnovější softwarová aktualizace systému iOS 13.2 od Apple to neopravila.

Není jasné, na kolik uživatelů má tato chyba dopad, ale zdá se, že zasáhne iPhony bez ohledu na jejich model nebo operátora.

Viděli jsme zprávy o chybě u všeho od iPhone SE po iPhone 11 Pro Max. Jak již bylo uvedeno výše, nezdá se, že by měl dopravce, který s ním má uživatel, nic společného. To naznačuje, že jde o softwarový problém.

Podle vzhledu má iOS 13 a jeho bodové verze problém se snižováním hovorů.

Zdá se, že se závažnost problému liší. Někteří uživatelé označují, že celulární příjem je horší než obvykle, a hovory často klesají. Jiní si stěžují, že chyba je „konstantní“ a že „prakticky všechna“ volání po krátké době klesnou.

Pokud se vás tento problém netýká, dobře. I přes množství zpráv můžeme s jistotou říci, že to nemá dopad na každý iPhone se systémem iOS 13. Ale pro dotčené uživatele je problém nepříjemný - zejména proto, že se zdá nepříjemně trvalý.

Apple neuznal problém, ale je si toho pravděpodobně vědom. I když se zdá, že iOS 13.1.3 to úplně nevyřeší, možná bude připravovaná aktualizace iOS. Dávejte na to pozor. Mezitím se můžete pokusit vyřešit problém s vaším iPhone sami.

Odstraňování problémů s přerušenými hovory

I když nejnovější aktualizace softwaru společnosti Apple problém nezmírnila, existuje šance, že ji budete moci sami vyřešit a opravit. Zkuste tyto kroky.

Základy

Zapnutím a vypnutím režimu v letadle deaktivujete všechny antény zařízení, včetně celulárních antén.
 1. Odstraňte případ nebo kryt. Někdy nám v cestě brání pouzdra nebo kryty pro naše iPhony. Vyjměte svůj iPhone z pouzdra / krytu a poté spusťte několik testů, zavolejte lidem a požádejte lidi, aby vám zavolali. Pokud váš iPhone během těchto testů nepřeruší hovor, je pravděpodobné, že váš případ způsobuje problém.
 2. Restartujte. V mnoha případech stačí jednoduché restartování nebo vypnutí zařízení, abyste opravili chyby nebo závadné chování. Proto doporučujeme začít s tím.
 3. Aktualizujte svůj iOS. Jako vždy se také doporučuje zajistit, aby na vašem iPhonu běžel nejaktuálnější dostupný software. Chcete-li zjistit, zda je k dispozici nová aktualizace pro iOS, přejděte na Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.
 4. Snaž se Režim Letadlo. Otevřete Ovládací centrum a dočasně deaktivujte mobilní připojení zapnutím režimu Letadlo. Počkejte několik okamžiků a poté jej znovu vypněte.

Vypněte funkci Ztlumit neznámé volající

Novou možností pro aplikaci Telefon s iOS 13 je Silence Unknown Callers. Tato funkce vám pomůže vyhnout se příjmu hovorů od lidí, firem a telefonních čísel, která nepoznáváte ani neznáte.

Když přepnete na možnost Ztlumit neznámé volající, zablokuje telefonní čísla, která dříve nikdy nevolala, nebo čísla, která jste neuložili do seznamu kontaktů. Jakékoli telefonní číslo, které jste dříve přidali ke svým kontaktům, telefonovali nebo SMS vám prošlo automaticky, stejně jako všechna telefonní čísla, která vám byla zaslána e-mailem.

Někteří lidé však zjistili, že vypnutí této funkce pomohlo s problémy s přerušenými hovory, takže to zkuste!

Tato jednoduchá funkce iOS 13 zablokuje jakékoli číslo, které není v kontaktech, zprávách nebo e-mailech.

Chcete-li jej vypnout, přejděte na Nastavení> Telefon a vypněte Tiché neznámé volající.

Podívejte se na aktualizaci operátora

Aktualizace nastavení dopravce jsou málo známé, ale mohly by vyřešit některé problémy s vynecháním hovoru.

Existuje také možnost, že bude zařízení potřebovat aktualizaci Nastavení operátora, aby mohlo nadále správně fungovat. Aktualizace nastavení dopravce není nejznámější funkcí systému iOS, ale možná jste v minulosti viděli vyskakovací dialogové okno o nich.

Chcete-li zjistit, zda je k dispozici aktualizace nastavení operátora, a ručně ji nainstalovat, přejděte do části Nastavení -> Obecné -> O aplikaci. Pokud je k dispozici aktualizace, měli byste být upozorněni zde.

Vyjměte SIM kartu

Vyjměte SIM kartu a zasuňte ji zpět. Možná to nic neudělá, ale stojí to za to.

I když to není nejpravděpodobnější, může se jednat o problém se SIM kartou vašeho iPhone. Z tohoto důvodu by stálo za to ji vyjmout a vložit zpět.

Stačí vypnout zařízení a hledat malou SIM kartu na boku vašeho iPhone. K vysunutí budete potřebovat kancelářskou sponku nebo podobný nástroj.

Pokud problémy přetrvávají i po opětovném vložení SIM karty, požádejte svého operátora, aby vám namísto fyzické SIM karty poskytl novou SIM kartu nebo přepnul na službu eSIM!

Experimentujte s voláním přes Wi-Fi

Není jasné, zda má volání přes Wi-Fi vliv na přerušené hovory, takže počet kilometrů se může lišit.

Někteří uživatelé nahlásili problémy s funkcí Wi-Fi volání v systému iOS. Není jasné, zda to nemusí být přímo spojeno se zmeškanými hovory. Je však možné, že chyba s touto funkcí může vrčet na vaše mobilní připojení.

Zkuste volat a přijímat hovory s povolenou i zakázanou funkcí Volání Wi-Fi, abyste zjistili, zda to má vliv. Chcete-li toto nastavení zapnout nebo vypnout, přejděte do Nastavení -> Telefon -> Volání přes Wi-Fi.

Obnovte nastavení sítě

Problém může vyřešit resetování nastavení sítě. Je však také trochu bolestné znovu zadat hesla k Wi-Fi, znovu připojit zařízení Bluetooth atd.

Někteří uživatelé hlásili po obnovení nastavení sítě vylepšené mobilní připojení a méně přerušených hovorů. Toto je ve skutečnosti doporučený postup při řešení potíží s jakýmkoli typem celulárních problémů, problémů s Wi-Fi nebo Bluetooth.

Jednoduše přejděte na Nastavení -> Obecné -> Obnovit a klepněte na Obnovit nastavení sítě. Nezapomeňte, že se budete muset znovu připojit ke všem sítím Wi-Fi a možná budete muset překonfigurovat určité předvolby celulárních sítí nebo sítí VPN.

Zavolejte podporu svého operátora

Pokud problém přetrvává, může být čas zavolat operátora.

Pokud po všech výše uvedených tipech pro řešení potíží dochází k přerušeným hovorům, je čas zavolat operátorovi. Přerušená volání po velké aktualizaci softwaru nejsou nová. V minulosti někteří uživatelé problém vyřešili tím, že mluvili o svém dopravci.

Nejprve se zeptejte, zda je váš účet stále aktivní, a na případné výpadky ve vaší oblasti. Pokud to vše proběhne, možná budete muset požádat svého operátora, aby obnovil vaše mobilní připojení od jeho konce.

V nejhorších případech vám možná bude muset poslat novou SIM kartu. Pokud je to váš případ, nezapomeňte po instalaci aktualizovat nastavení dopravce.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found