Opravit Mac OS X El Capitan se po aktualizaci nespustí

OS X El Capitan je dvanácté hlavní vydání OS X pro počítače Mac. Byla vydána 30. září 2015. Někteří uživatelé ohlásili problém, kdy Mac po aktualizaci na OS X EL Capitan odmítá zavádění systému dokončit. Pokud se váš Mac nespustí, zobrazí se na šedé obrazovce s logem Apple, zde je postup při odstraňování problémů.

Opravte Mac OS X El Capitan

Postupujte podle následujících pokynů, dokud se váš problém nevyřeší

 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení na několik sekund, dokud se počítač nevypne, poté tlačítko napájení uvolněte. Počkejte několik sekund a poté stisknutím tlačítka napájení zapněte počítač.
 • Předtím jsem napsal článek o tom, jak opravit problémy se spuštěním systému Mac. Postupujte podle tipů v tomto článku.
 • Zkuste spustit v nouzovém režimu. Chcete-li to provést, zapněte Mac, když uslyšíte zvuk při spuštění, stiskněte a podržte klávesu Shift, dokud neuvidíte logo Apple. Pokud se váš Mac může spustit, problém může být v tom, že váš počítač nemá dostatek místa. Viděli jste před tímto problémem varování týkající se nedostatku místa na disku? Váš Mac by měl mít alespoň 9 GB volného místa. Tento článek vysvětluje, jak uvolnit místo na počítači Mac.
 • Resetujte NVRAM: Chcete-li to provést, vypněte Mac, poté zapněte, když uslyšíte zvuk při spuštění, stiskněte a podržte klávesy Command-Option-P-R. Počítač se restartuje, jakmile uslyšíte uvolnění kláves druhého spouštěcího zvuku.
 • Spuštění v Režim obnovení obnovením nebo zapnutím a podržením obouPříkaz (⌘) + R kombinace kláves ihned po vyslechnutí spouštěcího zvonění. VybratDisk Utility a zkontrolujte chyby na pevném disku.
 • RestartovatRežim obnovení a z možností nabídky vyberte Přeinstalujte OS X a kliknětePokračovat.Opětovná instalace neodstraní vaše soubory a nastavení.

To by mělo vyřešit většinu problémů se spuštěním systému Mac. Pokud však problémy přetrvávají, vyzkoušejte některé z pokročilejších tipů a návrhů čtenářů uvedených níže.

K vyřešení problému použijte Terminál

 1. Otevřete Terminál v / Aplikace / Obslužné programy nebo Restartujte mac v režimu obnovení a z nabídky Obslužné programy na liště nabídek vyberte Obslužné programy> Terminál a otevřete terminál
 2. Zadejte „system_profiler SPExtensionsDataType> ~ / Desktop / kextList.txt“ bez uvozovek a stiskněte návrat (spuštění trvá nějakou dobu).
 3. Na ploše by nyní měl být soubor kextList.txt, otevřete jej a stisknutím kláves „Apple (Command)“ a „F“ vyhledejte nález.
 4. Do vyhledávacího pole vložte „Získáno od: Nepodepsáno“ Zkopírujte cíl do souboru .kext do seznamu pro pozdější použití. (Kliknutím na další procházíte všemi.) Příklad: /System/Library/Extensions/JMicronATA.kext
 5. Přejděte na disk do / System / Library / Extensions a odeberte všechny nepodepsané soubory kext.
 6. Restartujte a měli byste být připraveni.

Alternativně někteří čtenáři ohlásí úspěch pomocí Terminálu pomocí tohoto příkazu:

sudo rm -rf /System/Library/Extensions/EltimaAsync.kext

Jakmile tento příkaz vložíte do Terminálu, musíte ke zpracování příkazu zadat heslo správce.

Zakázat FileVault

Spekuluje se o tom, že tento konkrétní problém způsobuje FileVault (konkrétně šifrování FileVault2). Pokud je váš pevný disk šifrován pomocí FileVault, můžete zkusit deaktivovat FileVault pomocí terminálu.

Restartujte Mac v režimu obnovení. V nabídce Nástroje na liště nabídek vyberte Nástroje> Terminál a otevřete terminál. Do terminálu zadejte následující:

sudo fdesetup deaktivovat

Tím zakážete FileVault. Buďte připraveni, protože tento proces dešifrování disku trvá několik hodin. Cvičte tedy trpělivost.

Tipy pro čtenáře

 • Děkujeme Adamovi za odeslání tohoto tipu. Mnoho z nás používá svůj Mac a MacBook pro profesionální úpravy zvuku a videa. Pokud ve svém přístroji používáte některý z programů AVID
  • Zkuste Odstranit/ Library / Audio / Plug-Ins / HAL / Avid CoreAudio.plugin /

   NEBO

   / Library / Audio / Plug-Ins / HAL / Digidesign CoreAudio.plugin /To bylo příčinou toho, že se tři naše počítače po aktualizaci El Capitan nevypnuly. Po odebrání bude první vypnutí vyžadovat z terminálu „sudo shutdown -r now“ nebo stiskněte a podržte tlačítko napájení.

 • Jiný čtenář navrhuje přidat Klávesa Option ⌥ na klávesy Command ⌘ -R při vstupu do režimu obnovení. To znamená lisování Command⌘ + Option⌥ + R (pomocí všech tří prstů stisknutých současně.) Tím se zobrazí OS X Obnova po internetu. A donutí váš Mac stáhnout si jej původně nainstalovaný OS ze serverů Apple
 • Jedna čtečka poskytuje komplexní opravu tohoto konkrétního problému.
  • Vypnout. Restartujte podržením klávesy SHIFT. Jakmile uvidíte logo Apple, uvolněte klávesy. Přihlášení na vyžádání. Vaše pracovní plocha by se měla načíst. Pokud ne, vypněte a opakujte.
  • Při načítání plochy vyberte v nabídce Finder možnost Přejít a přejít do složky. Do vyhledávacího pole zadejte / Library /. Vyhledejte složky Cache, Cookies, Startup Assistants, Startup Daemons a přesuňte je do koše. Opakujte to pro své uživatelské soubory - z nabídky Finder vyberte Go and Go to Folder. Do vyhledávacího pole zadejte ~ / Library /. Vyhledejte složky Cache, Cookies, Startup Assistants, Startup Daemons a přesuňte je do koše. Pokud svou knihovnu nevidíte, zobrazte ji podržením klávesy možností.
  • Nyní Vypnutí a restart se současným podržením CMD + OPTION + P + R. Pokračujte v držení, dokud neuslyšíte dvě zvonění. Přihlášení na vyžádání. Pokud vše půjde podle plánu, měla by se nyní načíst vaše plocha. Pokud ano, vyprázdněte koš.

Drastickější řešení čtenáře

Tento tip pro čtenáře je docela extrémní, takže jej můžete provádět na vlastní riziko. Pokud ale potřebujete data, která jsou na vašem macu A nemáte je zálohovaná jinde, může být tento tip nejlepší volbou, pokud selžou všechny ostatní.

 1. Přistupujte na svůj pevný disk z režimu cílového disku podržením klávesy T během spuštění, dokud se nezobrazí obrazovka Režim cílového disku). To vyžaduje další mac a kabel a porty FireWire, Thunderbolt 2, USB-C nebo Thunderbolt 3 (USB-C). Vypněte oba macy a připojte oba stroje kabelem. Zapněte dobrý mac před zapnete špatný stroj. Jakmile se špatný mac spustí v režimu Target Disk Mode, objeví se jako ikona disku na ploše jiného dobrého macu. Poklepáním na disk jej otevřete a procházejte soubory ve špatném počítači. Přeneste soubory přetažením ze špatného macu do dobrého macu.
  1. Po dokončení vyjměte špatný disk Mac přetažením jeho ikony do koše
  2. Režim cílového disku ukončete stisknutím a podržením tlačítka napájení na špatném počítači mac (ten, který jste právě použili jako disk.) Poté odpojte kabel.
 2. Dále spusťte špatný mac v režimu obnovení podržením obouPříkaz (⌘) + R a pomocí nástroje disk vymažte disk. Ujistěte se, že jste vybrali formát žurnálu OS X. Po vymazání vypněte.
 3. Nyní spusťte v režimu obnovení z internetu (Command + Option + R) při restartu. Díky tomu můžete znovu nainstalovat jakoukoli verzi OS X, která byla nainstalována v počítači, když jste ji zakoupili
 4. Po dokončení instalace přejděte do App Store, vyberte stránku Zakoupeno a stáhněte a nainstalujte všechny své dříve zakoupené aplikace. Pokud se někteří nenainstalují, zavolejte společnosti Apple a měli by vám poskytnout kód, který vám umožní uplatnit novou verzi.
 5. Aplikace třetích stran vyžadují ruční stahování. Zkontrolujte, zda máte všechny své produktové klíče a další informace o těchto aplikacích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found