iPhone běží pomalu? Urychlete to pomocí těchto 7 jednoduchých tipů

IPhony společnosti Apple patří mezi nejrychlejší smartphony v oboru - stačí se podívat na některé srovnávací statistiky a videa s testováním rychlosti. Stejně jako u jiných počítačů se však iPhony mohou v průběhu času začít cítit docela pomalu nebo pomalu. Jak tedy zrychlit iPhone, který běží pomalu?

Existuje několik věcí, které můžete zkusit zrychlit zařízení, které podrobně rozvedeme níže. Některá z těchto řešení jsou rychlejší a pohodlnější než jiná, ale všechna obecně pomohou zvýšit výkon vašeho iPhonu, pokud zjistíte, že běží pomalu.

7. Restartujte iPhone

Restartování iPhonu je prvním krokem při řešení potíží, který byste měli podniknout.

Jednou z prvních rad, kterou většina lidí dostane při řešení potíží s iPhone, je provést tvrdý restart. Tvrdý restart není vždy metodou léčby, ale může na vašem sluchátku Apple zmírnit několik problémů.

V případě pomalého iPhonu může rychlé tvrdé restartování přidat trochu povzbuzení zpět do kroku vašeho zařízení. Přesná metoda se však bude lišit podle konkrétního zařízení.

  • iPhone 8 až iPhone XS Max: Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti, poté rychle stiskněte a uvolněte tlačítko pro snížení hlasitosti. Nakonec podržte boční tlačítko, dokud se neobjeví logo Apple.
  • iPhone 7 a starší: Stiskněte a podržte tlačítko Spánek / Probuzení a tlačítko Domů, dokud neuvidíte logo Apple.

6. Stáhněte si nejnovější software

Vždy se doporučuje aktualizace na nejnovější software.

Důrazně doporučujeme aktualizovat na nejnovější dostupnou verzi iOS, kdykoli je to možné. Tyto aktualizace nejen obsahují důležité zabezpečení a opravy chyb, ale mohou také zrychlit vaše pomalé zařízení. To platí zejména pro iOS 12 a iOS 13, které se zaměřují na výkon a stabilitu. Přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru a zkontrolujte nové verze iOS.

Podobně nemusí starší verze vašich aplikací běžet špičkovou rychlostí. Je chytré aktualizovat všechny své aplikace, kdykoli je to možné. Stejně jako u systémového softwaru to může odstranit chyby. Může to ale také urychlit vaše aplikace, protože většina vývojářů běžně implementuje vylepšení výkonu a stability. Otevřete App Store a klepněte na Aktualizace.

5. Vyčistěte nějaký prostor

Zařízení s téměř kapacitou může běžet o něco pomaleji - proto tyto staré aplikace a zprávy vymažte.

Mít spoustu aplikací a dat na vašem iPhone to obecně nezpomalí. Na druhou stranu, iPhone, který má téměř kapacitu úložiště, může běžet trochu pomaleji než ten, který má dostatek dostupného místa. Z tohoto důvodu může uvolnění místa v zařízení trochu urychlit.

Přejděte do Nastavení -> Obecné -> Úložiště iPhone a podívejte se, co ve vašem zařízení zabírá tolik místa. V novějších verzích iOS vám tato nabídka dokonce poskytne rychlé možnosti, jak uvolnit místo - včetně vykládání nepoužívaných aplikací nebo mazání starých konverzací ve Zprávách.

4. Upravte nastavení polohy a pozadí

Aktualizace aplikací na pozadí a služby určování polohy mohou mít na vašich systémových prostředcích vliv.

Většina aplikací má nějaký proces na pozadí, který jim umožňuje zůstat aktuální, i když se na vašem iPhone neotevřou. Protože iPhony jsou rychlá zařízení, obvykle to nemá vliv na výkon vašeho telefonu. Ale to není vždy ten případ - a někdy může omezení těchto procesů na pozadí váš iPhone zrychlit.

  • Doporučujeme přejít na Nastavení -> Obecné -> Obnovit aplikaci na pozadí a deaktivovat funkci pro aplikace, které na pozadí nepotřebujete aktualizovat.
  • Poté přejděte do Nastavení -> Soukromí -> Služby určování polohy a proveďte totéž pro aplikace, které vaši polohu nepotřebují neustále.
  • Také by stálo za to jít do Nastavení -> iTunes a App Store a deaktivovat přepínač vedle Aktualizace v části Automatická stahování.

3. Zakažte pohyb a průhlednost

Povolení těchto dvou přepínačů může váš iPhone zrychlit.

Pokud používáte starší iPhone v novějších verzích iOS, existuje několik systémových nastavení, která mohou napínat zdroje vašeho zařízení. Spuštění iOS 12 nebo iOS 13 na stárnoucím zařízení to většinou zrychlí. Pokud si však všimnete opaku, mohou vám pomoci dvě málo známá nastavení zvaná Reduce Motion a Reduce Transparency.

V zásadě tyto přepínače omezí druhy animací a prvků uživatelského rozhraní, které iOS spustí. I když to může ovlivnit estetiku iOS ve vašem zařízení, mohlo by to také pomoci zvýšit výkon na stárnoucích iPhonech. Stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Přístupnost a klepnutím na přepínač vedle Snížení pohybu a Snížení průhlednosti je zapnete.

2. Obnovte z aktualizace iTunes

Je to trochu drastické, ale obnovení iPhonu ze zálohy může mít velké zlepšení rychlosti.

Obnovení iPhonu není nejrychlejší nebo nejpohodlnější věc, ale je to dobrá poslední možnost. Existuje spousta neoficiálních uživatelských zpráv, které naznačují, že úplné obnovení může zmírnit spoustu problémů s pomalým výkonem na iPhonech. Pokud tedy nic jiného na tomto seznamu nefungovalo, může to stát za pokus.

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, ale doporučujeme zálohovat zařízení na iTunes nebo Finder. Poté stačí obnovit iPhone do této zálohy. Tím se nainstaluje čistá verze systému iOS, která by mohla odstranit spoustu problémů s pomalým výkonem. Za zmínku stojí také to, že nastavení iPhonu jako nového zařízení bez použití zálohy může váš iPhone zrychlit ještě více než obnovení ze zálohy.

1. Vyměňte baterii

Výměna iPhonu může mít zásadní dopad na výkon.

V tomto okamžiku jste pravděpodobně slyšeli, že Apple zpomaluje starší iPhony, když jejich baterie stárnou. To je pravda, i když je to ve skutečnosti dobrá funkce, která může omezovat náhodné restarty a závadné chování, jak baterie ve vašem zařízení stárne. Omezení výkonu může rozhodně způsobit, že se vaše zařízení bude v průběhu času cítit pomalé.

Zatímco Apple dal uživatelům některé možnosti, jak to zmírnit v Nastavení -> Baterie, nejjistější způsob, jak se vyhnout škrcení, je vyměnit baterii. Možná to není zadarmo - ale vdechne to vašemu zařízení nový život. Na tomto webu společnosti Apple můžete nastavit jmenování výměny baterie. Důrazně doporučujeme držet se společnosti Apple nebo autorizovaného poskytovatele služeb. Jiné obchody vám mohou poskytnout nestandardní baterii, která nemusí trvat tak dlouho a může být skutečně nebezpečná.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found