Mikrofon MacBooku přestal fungovat, jak opravit

FaceTime, Skype, Siri, Photo Booth a telefonní hovory. Neustále mluvíme s našimi počítači, takže co můžete dělat, když váš mikrofon MacBooku přestal fungovat?

Váš MacBook má vestavěný mikrofon. Takto můžete dělat všechny ty skvělé věci, jako je chatování přes FaceTime, telefonování, nahrávání videí nebo kladení otázek Siri na Macu.

Co tedy dělat, když váš mikrofon MacBooku přestal fungovat?

Je to nešťastná situace, ale jsme tu, abychom vám pomohli. Níže naleznete naše nejlepší tipy pro opravu mikrofonu MacBooku, které jsou uvedeny od nejjednodušších po časově nejnáročnější.

Vyčistěte interní mikrofony počítače Mac

Umístění mikrofonu (ů) vašeho počítače Mac není příliš zřejmé a často je velmi těžké ho najít, zvláště když nevíte, kde hledat! Interní vestavěné mikrofony v počítačích jsou téměř neviditelné - jsou tak malé!

Vyhledejte mikrofony svého počítače Mac podle technických specifikací a diagramů pro váš přesný model počítače MacBook, iMac nebo Mac. Mikrofony na počítačích Mac jsou obvykle malé otvory na bocích vašeho MacBooku, uvnitř mřížky reproduktorů poblíž klávesnice nebo malé otvory vedle fotoaparátu FaceTime nebo iSight vašeho iMacu.

Jakmile je najdete, použijte hadřík z mikrovláken nebo neuvolňujících vlákna a vyčistěte mikrofon, abyste odstranili veškeré nečistoty, které by jej mohly blokovat. Můžete také jemně použít stlačený vzduch k odstranění vláken a prachu, které by mohly narušit schopnost mikrofonu snímat zvuk.

Někteří čtenáři doporučují použít velmi měkký kartáček na zuby, aby odstranili vlákna, špínu nebo prach.

Nakonfigurujte mikrofon

Začneme tím, že přejdeme do vašeho nastavení, abychom zajistili, že mikrofon vašeho MacBooku bude rozpoznán a vybrán.

Na počítači Mac otevřete Systémové preference aplikaci a klikněte na Zvuk ikona. Vybrat Vstup z karet v horní části okna. V tabulce by měl být uveden „Interní mikrofon“ - toto je vestavěný mikrofon vašeho MacBooku.

Vyberte „Interní mikrofon“ a začněte něco říkat nahlas, abyste vydali zvuk. Pod polem Výběr vstupu byste měli vidět několik šedých pruhů rozsvícených, aby se zobrazila úroveň vstupu. Přetáhněte jezdec vstupní hlasitosti nad tak, aby byla hlasitost mikrofonu dostatečně hlasitá.

Pokud v seznamu nevidíte „Interní mikrofon“, váš Mac nerozpoznává svůj vlastní mikrofon. Některé z níže uvedených kroků by s tím mohly pomoci. Pokud je k dispozici „Interní mikrofon“ a indikátory úrovně vstupu fungují, pak je problém aplikace, se kterou se pokoušíte mikrofon používat.

Zapněte diktát

Zapnutí diktátu vám nejen umožní diktovat váš MacBook a nechat si ho psát, ale také si stáhne příslušné ovladače, které mohou vyřešit jakékoli problémy s mikrofonem.

Otevřeno Systémové preference a jít do Klávesnice okno. Klikněte na Diktát karta vpravo a vyberte tlačítko Zapnuto. Váš Mac vyhledá příslušné jazykové sady a ovladače, které se automaticky stáhnou.

Jakmile jsou stahování dokončena - zobrazí se vířící pole pod možností Diktování - zkuste znovu použít svůj mikrofon a zjistit, zda byl problém vyřešen.

Resetujte svou PRAM

PRAM neboli Parameter RAM ukládá spoustu malých nastavení pro váš MacBook. Mezi ně patří nastavení jasu, hlasitosti, spouštěcího disku a některých konfigurací mikrofonu.

Když resetujete PRAM na vašem MacBooku, všechna tato nastavení se vrátí na výchozí hodnoty, což potenciálně vyřeší problémy s mikrofonem vašeho MacBooku. Budete také muset přejít do Předvoleb systému a vrátit tak další nastavení tak, jak se vám líbí.

Jak provést reset PRAM:

 1. Klikněte na ikonu Apple vlevo nahoře a vyberte Vypnout
 2. Počkejte, až se MacBook dokončí
 3. Stiskněte vypínač a podržte jej cmd + alt + P + R
 4. Držte tlačítka po dobu 20 sekund nebo dokud neuslyšíte zvonění
 5. Uvolněte tlačítka a počkejte, až se váš MacBook spustí jako obvykle

Vyzkoušejte nový účet

Je možné, že váš mikrofon MacBooku přestal fungovat kvůli závadě ve vašem uživatelském účtu. Je snadné tuto teorii otestovat vytvořením nového účtu a ověřením, zda v tom mikrofon funguje.

  Chcete-li tak učinit, otevřete Systémové preference aplikace a klikněte Uživatelé a skupiny. Kliknutím na visací zámek a zadáním hesla správce povolíte změny. Poté klikněte na ikonu plus vlevo dole a zadejte podrobnosti nového uživatelského účtu.

  S vytvořeným novým účtem odhlásit se aktuálního pomocí ikony Apple v levé horní části počítače Mac. Je důležité se odhlásit, místo abyste přepínali uživatele, aby to fungovalo. Jakmile to uděláte, přihlaste se k novému účtu a otevřete jej, abyste znovu vyzkoušeli mikrofon.

  Pokud mikrofon funguje ve vašem novém účtu, můžete buď přenést všechna svá data do nového účtu a odstranit ten starý, nebo obnovit tovární nastavení vašeho macbooku a obnovit data pomocí zálohy.

  Problémy s mikrofonem v systému macOS Mojave nebo macOS Catalina

  V macOS Mojave a Catalina betas jsme viděli jedinečný problém. Mikrofon na MacBooku funguje většinou dobře, s výjimkou určitých aplikací. Viděli jsme tento problém hlášený uživateli, kteří používají mikrofon s herními aplikacemi.

  Pokud narazíte na problémy s mikrofonem v systému macOS Mojave nebo Catalina, vyzkoušejte tento jednoduchý příkaz terminálu.

  • Otevřete aplikaci Terminal ze složky Utilities
  • Vepišterm -rf ~ / Library / Application \ Support / com.apple.TCC
  • Stiskněte Enter
  • Po zobrazení výzvy zadejte přihlašovací údaje
  • Restartujte Mac

  Pokud výše uvedený příkaz terminálu nefungoval, zkuste to znovu a přidejte před příkaz „Sudo“. Aplikace, které nemohly používat mikrofon, mohou znovu vyžadovat oprávnění, ale funguje to. V zásadě příkaz resetuje oprávnění a znovu požádá aplikace o oprávnění mikrofonu.

  Přeinstalujte aplikaci nebo získejte podporu

  Pokud mikrofon MacBooku přestal fungovat pouze pro jednu aplikaci, pravděpodobně došlo k poruše samotné aplikace. Měli byste aplikaci odstranit a znovu ji nainstalovat, a pokud se to nepodaří, obraťte se na vývojáře s žádostí o podporu.

  Aplikaci můžete odstranit otevřením složky Applications ve Finderu a přetažením ikony příslušné aplikace do koše. Než se pokusíte aplikaci znovu nainstalovat, nezapomeňte vyprázdnit koš a restartovat MacBook. Zajistěte, aby byla vymazána všechna jeho data.

  Kontaktujte podporu Apple

  Pokud žádný z výše uvedených kroků nepomohl, je možné, že byl mikrofon vašeho MacBooku nějak fyzicky poškozen. Měli byste se obrátit na podporu Apple, kde získáte podrobnější rady ohledně řešení potíží nebo si chcete objednat schůzku s autorizovaným poskytovatelem služeb Apple.

   Dejte nám vědět v komentářích, které tipy pro vás fungovaly!

   Poslední příspěvky

   $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found