Možnosti Apple CarPlay pro starší vozidla?

Co je Apple Carplay?

Informační a zábavní systémy ve vozidle se neustále mění. Apple Carplay je odpovědí společnosti na informační a zábavní systém ve vozidle. Podle webu společnosti Apple je CarPlay chytřejším a bezpečnějším způsobem, jak používat iPhone v autě. CarPlay vezme věci, které chcete s iPhonem dělat za jízdy, a umístí je přímo na vestavěný displej vašeho vozu. Můžete vyhledávat pokyny, telefonovat, odesílat a přijímat zprávy a poslouchat hudbu, a to vše způsobem, který vám umožní soustředit se na silnici. Stačí připojit iPhone a můžete jít.

Carplay obsahuje ovládání Siri Voice. Myšlenka je, že pomocí hlasových ovládacích prvků můžete držet ruce za volantem a stále využívat svého virtuálního asistenta. Aplikace iOS 9 byly přepracovány pro scénáře Car. Dělá věci jednoduché. Klepnutím na tlačítko hlasového ovládání na volantu můžete aktivovat Siri. Pokud je váš vůz vybaven ovládacími prvky Carplay a dotykovou obrazovkou, můžete použít ovládací prvky na dotykové obrazovce.

Díky integraci Carplay můžete Siri nechat diktovat vaše zprávy, volat vaše kontakty a nechat Siri číst vaše texty. Nastavení se také bez problémů integruje s vašimi dalšími aplikacemi Apple, například pomocí GPS a pokynů. Mějte na svém iPhone audioknihy nebo podcasty. Carplay je může přečíst. Můžete také použít zataženou aplikaci, abyste ze svých podcastů dostali maximum. Siri v tomto případě použití funguje dobře. Když vychováte Siri, autorádio a systém HVAC se automaticky vypnou, což poskytuje lepší zážitek.

Poskytuje Apple hardware Carplay?

Je důležité si uvědomit, že Apple neposkytuje hardware pro Carplay. Výrobce Auto nabízí hardware a software společnosti Apple poskytuje integrační služby. Hardware společnosti Apple je obvykle velmi robustní a dobře navržený. V tomto případě jste vydáni na milost a nemilost výrobci automobilů, což znamená, že zážitek z Carplay v Audi se bude pravděpodobně hodně lišit od zážitku z Chevy Impala. Věci se budou lišit, pokud Apple uvede na trh svůj vlastní elektromobil! Stále můžete zkoumat a investovat do slušného off-market hardwaru Carplay.

Carplay k poskytování služeb v zásadě využívá váš iPhone. Rozhraní na dotykové obrazovce vozu má některé podobnosti s vašimi zařízeními iOS. Je to stále ikona a na dotykové obrazovce můžete vidět různé ikony ve mřížce čtyři ku dvěma.

zdroj: Hyundai

Výzvou je, že funkce Carplay je k dispozici pouze u novějších vozidel od některých výrobců vozidel. Pokud řídíte starší model vozidla a přesto chcete využívat výhody Carplay, máte stále k dispozici možnosti. Řídíte tedy starší Ford - 150 a chcete prozkoumat možnosti. Tady máte fanoušek Apple! Existuje několik možností aftermarketu, které můžete prozkoumat. V tomto článku upozorníme na ty, o nichž se nejvíce mluví.

Aktualizace: květen 2017

Tento měsíc společnost Pioneer oznámila nový multimediální přijímač NEX In-Dash 2017 s rozšířenou podporou CarPlay. Pro uživatele, kteří mají zájem o nákup aftermarketové jednotky CarPlay, stojí za to počkat na nové modely od Pioneer.

Společnost nabízí pět nových modelů. Modely 7 '' LCD AVH-2330NEX a AVH-2300NEX s dvojitým DIN a 6,2 '' LCD AVH-1330NEX a AVH-1300NEX jsou navrženy tak, aby doplňovaly životní styl smartphonů dnešního spotřebitele s nepřetržitým připojením a přístupem k celé řadě možností zábavy. .

Tyto nové jednotky mají přepracované, snadno použitelné rozhraní a kompatibilitu s oblíbenými rozhraními a aplikacemi chytrých telefonů specifických pro automobilový průmysl, jako jsou Apple CarPlay®, Android Auto ™ 1 a Waze®, plus možnosti zábavy, jako je streamování hudby Bluetooth® a handsfree volání, Spotify® a Pandora®

Nové modely Pioneer můžete sledovat na stránkách společnosti NEX společnosti.

Nejoblíbenější možnosti CarPlay po uvedení na trh

Pokud hledáte některé z možností, které už nějakou dobu existují, zde je několik, které jsme pro vás zvýraznili:

Dvě z nejlepších alternativ pocházejí od společnosti Pioneer. Ano, stejný Pioneer, který vám pomohl v 80. letech s upgradem vašich autorádií na hi-fi CD přehrávače. První z modelů nabízených společností Pioneer je

Pioneer AppRadio 4 SPH-DA120 - 6palcový kapacitní dotykový přijímač

Jedná se o jeden z nejmodernějších modelů od společnosti Pioneer za cenu od 450 do 470 dolarů. Tento model je vybaven 6palcovým dotykovým displejem s vysokým rozlišením, vestavěným Bluetooth pro hands-free volání a streamování zvuku a je kompatibilní s iPhone 5 nebo novějším. Jednotka podporuje funkci AppRadio Mode, má MirrorLink a Siri Eyes. Produkt je dodáván s anténou GPS a kabelovým svazkem pro Pioneer (toto konkrétní rádio). Budete potřebovat adaptér kabelového svazku, který se může připojit přímo k vašemu systému OEM bez přerušení vodičů. Jednotka se velmi dobře integruje do ovládacích prvků na volantu. Jednotka také podporuje hudbu Google Play a Amazon Prime. Pokud tedy máte předplatné, je to skvělá funkce. S touto jednotkou můžete také připojit zadní kameru a předvést se jako ostřílený paralelní parker! Můžete prozkoumat záložní kameru Esky EC135-05 Waterproof High Definition Color Wide Viewing Angle, která se připevňuje k vaší zadní poznávací značce.

Přijímač smartphonů Pioneer SPH-DA120 s 6,2 ″ displejem Apple CarPlay

Toto je o něco větší obrazovka od společnosti Pioneer, která podporuje Apple Carplay. Cena o něco nižší než u předchozího modelu na 454 USD má všechny integrační funkce Apple Carplay s vestavěným Bluetooth. Má také Siri Eyes Free, Android Music Support, Pandora, FLAC Audio Support a On-Screen Access to Compatible Apps. Jednotka není dodávána se záložním kamerovým systémem.

Pokud hledáte jednotku bez Apple Carplay, ale s dobrou integrací pro vaše iPhony, můžete se podívat na pioneer Pioneer AVH270BT Double DIN / BLUETOOTH / DVD / USB / AUX / BASIC S BLUETOOTH přijímačem do auta, jehož cena je mírně za 187 $ .

Pioneer také nabízí větší 7palcový model s integrovaným Carplay, jehož cena je neuvěřitelných 750 dolarů. Tento model je dodáván s odporovým dotykovým displejem WVGA. Model také podporuje funkce od Android Auto, Siri Eyes Free, Mirror Link, Aha Radio a Dual zone.

Ostatní obvyklí podezřelí v informačních a zábavních systémech automobilů mají také své nabídky, což nás vede KENWOOD.

 

KenWood eXcelon

Premiérová edice KENWOOD nabízí dva odlišné modely, které podporují Apple Carplay. S velikostí obrazovky 6,95 palce “ Kenwood DDX990S poskytuje prémiovou volbu od 749 $. Kenwood to označuje za plnohodnotný multimediální přijímač, který podporuje Apple Carplay i Android Auto. Model obsahuje Bluetooth, HD rádio a je také připraven na Sirius XM. Tato jednotka se liší od výše zmíněných pionýrských modelů tím, že poskytuje vstup HDMI pro úplné zrcadlení telefonů Android. Nyní, pokud jste rodina s rozdělenou loajalitou mezi Androidem a Apple, tato jednotka nabízí pro oba tábory. Chcete-li přejít z telefonu Android na iPhone, stačí pouze připojit. Nejsou nutné žádné změny nastavení. Jednotka je dodávána s odporovou obrazovkou, což je vysoce kvalitní sklo na sklo s docela dobrým kontrastem. Dostupný port HDMI také může přijímat vstup z jednotky Apple TV. Nikdy jsem necítil potřebu sledovat video na obrazovce svého auta, ale hej, vždycky existuje možnost, pokud ji chci použít.

Další možností eXcelon, kterou nabízí Kenwood, je jejich model DDX6902S. Jedná se o o něco menší 6,2palcovou úhlopříčku, ale v zásadě má většinu funkcí dostupných u DDX990S. Cena je přibližně 650 $.

Kenwood také dává k dispozici model střední třídy, který podporuje Apple Carplay. Toto je Kenwood DDX6702S, 6,2 ”cena za 391 $. Tento model je dodáván s technologií Bluetooth, HD Radio a Sirius XM. Jednotka má také vestavěný zesilovač s výkonem 22 W RMS. Stejně jako u špičkových modelů Kenwood je obrazovka dotyková a můžete také velmi rychle integrovat záložní kamerový systém.

V neposlední řadě jsou nabídky od Alpine. Jejich model Alpine ILX-007 s cenou 549 USD nabízí integrační funkce Apple Carplay. Tento model má 7 ”LED WGVA displej a jednotka pracuje s modely iPhone 5 a novějšími. Jednotka však není vestavěná se satelitním rádiem a pro získání této funkce musíte použít vstup Aux nebo použít aplikaci na vašem iPhone. Stejně jako některé z dalších dostupných jednotek jej můžete integrovat se zadním kamerovým systémem, jako je Rydeen CM1. Zajímavé je, že jednotka nemá vestavěný Bluetooth.

Co očekávat do budoucna?

Pokud to Apple myslí s provozováním informačního a zábavního systému do auta vážně, bude muset udělat více pro přilákání zákazníků. Na konci roku 2014 podala společnost Apple patent 8868254, podle kterého Apple Carplay mohl odemknout nebo nastartovat auto, když se přiblížíte k vozidlu. Myšlenka není opravdu nová, protože ostatní výrobci automobilů tuto funkci poskytují prostřednictvím nových dálkových ovladačů. Druhý patent, který byl podán, ukázal možné použití 3D kamery s CarPlay. Důležité je, že Apple hledá rozšíření možností kolem Carplay. Vzhledem k tomu, že elektronická integrace mezi automobilem a sluchátkem se v budoucnu stane bezproblémovou, otevře také otázky týkající se zabezpečení systému. Jak snadné nebo těžké je proniknout do jednoho z těchto nastavení. Myslím, že protože iOS je docela zabezpečený operační systém, bude hackerům ztěžovat narušení údajů o vašem nastavení a krádež osobních údajů.

Vzhledem k tomu, že se automobilový průmysl ubírá směrem k autonomním vozidlům, budou integrační platformy pro automobily stále důležitější a budou hrát zásadní roli při vytváření hodnoty pro zákazníka, která není poháněna levnými plastovými držáky hrnků a dalším příslušenstvím od automobilu výrobce.

Stojí CarPlay za peníze?

Záleží. Technologie Carplay od společnosti Apple existuje již jen několik let. Pokud jste zvyklí používat Siri pro většinu funkcí telefonu, jako je hlasové vytáčení, nastavování připomenutí, psaní zpráv atd., Je to rozhodně volba. Pokud hledáte technologii primárně používanou pouze jako zařízení GPS, která vám poskytne pokyny k řízení a hlasové volání, možná budete chtít znovu promyslet. Populární mapové aplikace jako Waze nejsou jednotkami Carplay stále podporovány. Cena těchto jednotek je navíc na první pohled ohromující, takže pokud nejste vášnivými uživateli funkcí iPhonu a posloucháte běžné místní kanály FM, možná budete chtít počkat, než budou k dispozici cenově výhodnější řešení.

Některé z těchto jednotek mají také vysokou cenu, protože nabízejí Carplay i Android Audio. Pokud vaše domácnost primárně používá telefony Apple, ztrácí se přírůstková hodnota prostřednictvím nabídky systému Android, ale pokud se rozhodnete vozidlo prodat, mohlo by být užitečné, aby kupující používal možnost Carplay i Android.

Kolikrát jste jeli po dálnici, abyste viděli osobu v dalším jízdním pruhu posílat SMS nebo používat iPhone za jízdy? Bezpečnost je jedním z nejdůležitějších aspektů, kterému někdy nedáme dostatečnou hodnotu při nakupování informačního a zábavního systému. Pokud jste náhodou tím, kdo telefonuje nebo komunikuje za jízdy, určitě byste měli zvážit.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found