Jak přenést své fotografie z iCloud Photos do Google Photos

Máte prostor pro všechny své fotografie? Většina z nás to neudělá a v dnešní době to bereme více než kdy jindy. Pokud je vaše úložiště na iCloudu plné a na vašem iPhone už není místo, může být čas místo toho přenést knihovnu fotografií do Fotek Google.

Google Photos je služba cloudového úložiště podobná iCloud Photos. Umožňuje vám udržovat online celou knihovnu fotografií a videí. Bezpečný a spolehlivý. Takže k němu máte přístup ze všech svých zařízení ... nejen z Apple.

Nejlepší věc na Fotkách Google? Získáte neomezené úložiště pro komprimované fotografie a videa zdarma. Navždy. Rozlučte se s těmito otravnými oznámeními o úložném prostoru.

Ať už tedy chcete uniknout z ekosystému Apple nebo uvolnit další úložiště na iCloudu, Fotky Google vám mohou pomoci.

Postupujte podle těchto rychlých tipů pro přenos z Fotek iCloud od Apple do Fotek Google:

 1. Stáhněte si Fotky Google do svého zařízení.
 2. Zapněte Zálohování a synchronizaci a vyberte velikost úložiště fotografií.
 3. Počkejte, až Fotky Google dokončí zálohování všech vašich fotek.
 4. Zkontrolujte všechny své fotografie přenesené do Fotek Google.
 5. Stáhněte si místní zálohu svých fotek na iCloudu (volitelně)
 6. Vypněte nebo smažte Fotky na iCloudu na všech svých zařízeních.

Jaký je rozdíl mezi iCloud Photos a Google Photos?

Fotky Google jsou odpovědí na Apple iCloud Photos. Obě služby vám umožňují ukládat knihovnu fotografií do cloudu, abyste uvolnili místo ve svém zařízení. Vaše knihovna je bezpečně zálohována společností Apple nebo Google a je k dispozici na všech vašich zařízeních.

Obě služby jsou skvělým řešením pro nafouklé knihovny fotografií, které zabírají vaše úložiště. Existuje však několik klíčových rozdílů: cena, kompatibilita a funkce.

Jaký je rozdíl s cenou?

Cena je snadno největším rozdílem mezi iCloud Photos a Google Photos. Obě služby začínají zdarma: získáte 5 GB úložiště s iCloudem a 15 GB úložiště pomocí Google.

Už 5 GB úložiště iCloud zní jako žalostná nabídka. Je však ještě těžší vtěsnat do ní vaši knihovnu fotografií, pokud také použijete tento prostor pro zálohy, soubory a další data na iCloudu, což většina lidí se zařízeními Apple dělá!

K zálohování iPhonu a iPadu na iCloud používám 5 GB samostatně!

Pokud vám dojde úložiště iCloud, nezbývá než zastavit jeho používání nebo dokoupit další od společnosti Apple.

Google vám na druhé straně představuje další alternativu, když vám dojde místo. Jistě, můžete si koupit další úložiště od Googlu. Nebo můžete své fotografie a videa převést na vysoce kvalitní komprimované verze a získat neomezené úložiště. Zdarma!

Jaký je rozdíl v kompatibilitě?

Uzavřený ekosystém společnosti Apple je nechvalně známý. iCloud tento trend trochu rozbíjí pomocí aplikace iCloud pro Windows. Stále ale získáte mnohem lepší zážitek, pokud jsou všechna vaše zařízení Apple.

Na druhé straně jsou Fotky Google k dispozici ke stažení na jakémkoli zařízení bez ohledu na značku. A zkušenost zůstává stejná, ať už ji použijete cokoli. Pokud máte kombinaci různých značek, je pro vás pravděpodobně tou nejlepší volbou Fotky Google.

Jaký je rozdíl mezi funkcemi?

Jako oblíbený vyhledávač na světě si Google vysloužil právo chlubit se svými vyhledávacími schopnostmi. A na webu Fotky Google to dělá.

Chcete vidět obrázky psa? Stačí vyhledat „pes“. Nebo co obrázky na „pláži“ s „tetou Sue“ z „loňského července“. To vše lze snadno provést bez další práce uživatele.

Je snadné najít všechny dobré chlapce, když stačí vyhledat „pes“. Obrázek z Googlu.

Věc je: s iCloud Photos můžete dělat úplně stejné věci, aniž byste museli cokoli označovat! Fotky Google však mohou mít mírný náskok v kvalitě svých vyhledávacích algoritmů.

Další rozdíl je ve sdílení fotoalb. S iCloud potřebuje každý, s kým sdílíte fotoalbum, zařízení Apple. Ale s Fotkami Google si stačí stáhnout bezplatnou aplikaci Fotky Google. Na jakémkoli zařízení.

Je Fotky Google opravdu zdarma?

Ano i ne. Každý ví, že nic nepřijde zdarma. A v určitém okamžiku jste pravděpodobně slyšeli, jak někdo říká: „Pokud za něco nemusíte platit, je to proto, že jste tím produktem.“

Google je toho největším příkladem. Nabízejí jedny z nejlepších „bezplatných“ služeb, jaké kdy svět viděl. A na oplátku sklízejí tuny dat o nás ze způsobu, jakým tyto služby využíváme.

To však neznamená, že Google je zlý nebo chce tyto údaje použít proti vám. Ve skutečnosti chtějí jen zlepšit své služby. A abychom vám pomohli najít produkty, komunity nebo společnosti, které by vám mohly vylepšit život.

Součástí toho je však to, že utrácíte peníze s jinými společnostmi. Koneckonců, pokud by používání služeb Google nevedlo k tomu, že bychom utratili více za jejich reklamy, nikdy by nevydělali žádné peníze.

Na webu iMore.com je o tom dobrý článek. Nakonec ale záleží na tom, abyste se zeptali, v čem máte větší hodnotu: vaše soukromí nebo vaše peníze?

Co když nechci komprimovat své fotografie?

Bezplatný neomezený úložný prostor ve Fotkách Google má háček: je třeba nechat Google komprimovat vaše fotografie a videa.

Google to označuje jako vysoce kvalitní kompresi. A vlastně, po prohlédnutí několika srovnávacích příspěvků - jako je tento nebo ten či ten - si myslím, že je to spravedlivý popis.

Je téměř nemožné poznat rozdíl mezi komprimovanou a nekomprimovanou verzí. To je, pokud se nezvětšíte, abyste se podívali na jednotlivé pixely. Je docela úžasné, jak chytrý je kompresní algoritmus.

Pokud tedy neplánujete tisknout své fotografie ohromným způsobem, může být vše, co potřebujete, jejich vysoce kvalitní verze.

Mnozí z nás samozřejmě stále dávají přednost zachování původních kvalitních verzí našich fotografií. Myslím, že je to v pořádku! A v tomto případě, pokud je vaše knihovna fotografií větší než 15 GB, musíte se podívat na placené úložiště buď pomocí Google, nebo iCloud Photos.

Ceny mezi Apple a Google jsou v zásadě stejné, kromě toho, že Apple nabízí možnost 50 GB, zatímco Google nabízí možnost 100 GB za dolar o měsíc více.

Co mi bude na iCloud Photos chybět?

Ve Fotkách Google musíte znovu vytvořit svá alba na iCloudu. Obrázek od společnosti Apple.

Fotky Google uchovávají vaše živé fotografie, videa, data a umístění. Z iCloud Photos ale nenabízí úplně všechno.

Největší věci, které vám možná budou chybět, jsou fotoalba, která jste vytvořili. Když přenesete své Fotky z iCloudu do Fotek Google, vše jde do jednoho velkého streamu. Všechna vaše úhledně upravená alba zmizí, takže je musíte znovu vytvořit ručně.

Další věc, kterou ztratíte, je plynulý zážitek z toho, že budete mít Apple neustále vše. Fotky Google nejsou nativní aplikací pro váš iPhone, iPad, iPod nebo Mac, takže nefungují tak elegantně jako Fotky, takže také přicházíte o nadcházející aktualizaci Apple.

Pokud stále chcete přenést z iCloud Photos do Google Photos, podívejte se na náš podrobný průvodce níže!

Jak přenesu své fotky z iCloudu do Fotek Google?

Prodáváte již ve Fotkách Google? Zjistěte, jak přenést knihovnu.

Možná se chystáte změnit svůj iPhone na zařízení Android. Možná budete muset uvolnit místo ve svém úložišti iCloud. Nebo byste mohli dychtivě získat bezpečnou zálohu vaší knihovny fotografií v cloudu, než váš notebook zemře.

Ať je váš důvod jakýkoli a kdekoli jsou vaše fotografie uloženy, můžete pomocí těchto kroků přesunout svou knihovnu fotografií do Fotek Google.

Upozorňujeme však, že přenos může trvat hodiny, dny nebo dokonce týdny, v závislosti na velikosti vaší knihovny a rychlosti vašeho připojení k internetu. Přenesení 1 000 fotek mému iPhone doposud trvalo 24 hodin - pouze 10% mé knihovny.

Krok 1. Stáhněte si do svého zařízení Fotky Google

Musíte si stáhnout aplikaci Fotky Google nebo aplikaci Zálohování a synchronizace do jakéhokoli zařízení, na kterém jsou vaše fotografie. iPhone, tablet, notebook, cokoli. Pomocí této aplikace nahráváte své fotografie na Google.

 • Na mobilních zařízeních si stáhněte Fotky Google z App Store nebo Google Play Store.
 • V počítačích Mac nebo PC si stáhněte aplikaci Zálohování a synchronizace z webu Google.

Když používáte Fotky na iCloudu, stejné fotky jsou k dispozici ze všech vašich zařízení. Stačí si tedy aplikaci stáhnout pouze na jedno zařízení. Nezáleží na tom, jaké zařízení používáte, ale počítač může mít silnější připojení Wi-Fi.

Než začnete, nemusíte si tyto fotky stahovat ani z iCloud Photos.

Krok 2. Zapněte Zálohování a synchronizaci a vyberte velikost úložiště fotografií

Než klepnete na Potvrdit dole, zkontrolujte, zda jsou všechna nastavení správná.

S nainstalovanými Fotkami Google nebo Zálohováním a synchronizací otevřete aplikaci a umožněte jí přístup k vašim fotkám. Potřebuje to ke zkopírování těchto fotografií do cloudu!

Vyberte, zda chcete zapnout Zálohování a synchronizaci, a poté vyberte, zda chcete nahrávat ve vysoké nebo původní kvalitě. Nezapomeňte, že získáte neomezeně vysokou kvalitu, ale pouze 15 GB fotografií a videí v originální kvalitě zdarma.

Nedoporučuji zapnout tuto možnost Používejte mobilní data, když není k dispozici Wi-Fi,pokud nemáte skutečně neomezený datový kontrakt. Moje vlastní fotokniha je 120 GB a při potížích přemýšlím o tom, co by můj operátor účtoval za toto využití dat!

Nakonec se přihlaste ke správnému účtu Google a stiskněte Potvrdit zahájit nahrávání fotografií.

Krok 3. Počkejte, až Fotky Google dokončí zálohování všech vašich fotografií

A teď hrajeme čekající hru. Nechejte Fotky Google otevřené v zařízení Apple, jinak vaše fotky přestanou zálohovat.

V závislosti na tom, kolik fotek máte, může Fotky Google trvat od několika hodin do několika týdnů, než vše zazálohují. Pro informaci mi trvalo 1 000 fotek asi 24 hodin, ale váš počet kilometrů se může lišit.

Průběh zálohování můžete zkontrolovat pomocí aplikace Fotky Google přetažením ze středu obrazovky dolů. V aplikaci Zálohování a synchronizace v systému Mac nebo PC zobrazíte postup kliknutím na ikonu na liště nabídek.

Podívejte se, kolik fotografií zbývá k zálohování a zoufalství!

Někteří lidé tvrdí, že si je musíte stáhnout z Fotek na iCloudu, než je můžete nahrát do Fotek Google.

To není pravda, což je dobrá zpráva pro ty z nás, kteří mají více fotografií než místo na pevném disku, ale může to být faktor zpomalující přenos.

Krok 4. Znovu zkontrolujte, zda byly všechny vaše fotografie přeneseny do Fotek Google

Po dokončení zálohování se musíte ujistit, že vám žádné fotografie neunikly.

Projděte si svou sbírku Fotek Google z aplikace nebo přejděte do Fotek Google a přihlaste se ke svému účtu. Podívejte se na první a poslední fotografii, abyste se ujistili, že odpovídají tomu, co jste očekávali, nebo vyhledejte některé ze svých oblíbených.

Posunutím do dolní části aplikace Fotky můžete zjistit, kolik fotek bylo na iCloud Photos. Poznamenejte si toto číslo a porovnejte jej s tím, co Google říká, že máte ve svém Google Dashboard.

Ve Fotkách Google mám asi 1 000 fotek.

Doufejme, že jsou stejné!

Pokud ve Fotkách Google nějaké fotografie chybí, zjistěte, v jakém zařízení jsou uloženy, a ujistěte se, že Fotky Google odtud dokončí zálohování.

Krok 5. Stáhněte si lokální zálohu svých fotografií na iCloudu (volitelně)

Pokud jste se rozhodli zálohovat vysoce kvalitní fotografie a videa do Fotek Google, toto je vaše poslední šance stáhnout kopii originálů z iCloudu. Chcete-li to provést, ujistěte se, že máte dostatek úložného prostoru, abyste je mohli nejprve uložit do počítače.

Přejděte na web iCloudu, vyberte své fotografie v 1 000 kusech a klikněte na tlačítko stahování. V závislosti na velikosti vaší knihovny iCloud Photos může toto stahování chvíli trvat.

Pokud máte více než 1 000, bohužel nemůžete stáhnout všechny své fotografie najednou.

Krok 6. Vypněte iCloud Fotky na svých zařízeních

Nyní jsou všechny vaše fotografie ve Fotkách Google a pokud chcete, máte místní zálohu originálů. Je čas smazat Fotky na iCloudu, abyste uvolnili úložiště na iCloudu, nebo toto měsíční předplatné zrušit.

Když vypnete Fotky na iCloudu, vyberte odebrání fotek ze zařízení.

Zatím nevybírejte Fotky iCloud z nastavení zařízení. To odstraní fotografie a videa z vašeho zařízení, ale neodstraní je z iCloudu. Vaše úložiště iCloud tedy zůstane plné.

Místo toho musíte odstranit všechny své fotografie a videa v aplikaci Fotky.

Než to ale uděláte, nejprve smažte jednu fotografii a ujistěte se, že nebude také odstraněna z Fotek Google. To neměl by, ale stalo se to v minulosti.

Pokud vaše knihovna fotografií Google není ovlivněna tím, co děláte ve Fotkách, vymažte vše z aplikace Fotky a vymažte své Fotky na iCloudu. Nejrychlejší způsob, jak toho dosáhnout, je použít možnost Vybrat všezkratka (příkaz + A) na webu iCloud.

Smazané fotografie zůstanou ve složce Nedávno smazané po dobu 30 dnů.

Po dokončení vypněte Fotky iCloudu v nastavení každého zařízení, aby se nové fotky na iCloud znovu neukládaly.

Jak vypnout iCloud Photos na iPhonu, iPadu nebo iPod touch:

 1. Jít do Nastavení> Fotky.
 2. Vypnout Fotky na iCloudu.
 3. Zvolte odebrání fotek ze zařízení.

Jak vypnout iCloud Photos na Macu:

 1. Na řádku nabídek přejděte na Apple> Předvolby systému ...> iCloud.
 2. Vedle Fotky klikněte na Možnosti…
 3. Zrušte zaškrtnutí Fotky na iCloudu a klikněte Hotovo.
 4. Zvolte odebrání fotografií z počítače Mac.

A jsme tu pro finální úpravu fotografií! Nezapomeňte, že pro prohlížení fotografií na vašem zařízení Apple musíte použít aplikaci Fotky Google.

Jak se teď vaše zařízení cítí? Fyzicky lehčí s odstraněním všech těch fotek? Nebo je váha na vašich bedrech, vaše úložiště iCloud je prázdné!

Sdělte nám v komentářích své vlastní zkušenosti s Fotkami Google nebo iCloud Photos. Čemu dáváte přednost a proč?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found