Zobrazují se chyby při pokusu o AirPlay Disney Plus? Jak opravit

Jste nadšeni snadným přístupem do katalogu filmů a televizních pořadů Star Wars? A co uvedení nového televizního seriálu Mandalorian? V to doufá Disney + spolu s vyčerpávající knihovnou dalšího obsahu Disney pro novou streamovací sérii. Co je ještě neuvěřitelnější je to, že „údajně“ byla podporována aplikace AirPlay pro uživatele iOS a macOS.

Ne všechno však byly růže a sedmikrásky pro používání AirPlay s Disney +, a to navzdory tvrzení, že to bude fungovat. Někteří říkají, že AirPlay nikdy nefungoval, a jiní uvádějí, že zatímco dříve fungoval dobře, v poslední době došlo ke komplikacím.

Jaké jsou požadavky na používání Disney Plus s AirPlay?

Než začnete, je důležité si uvědomit požadavky na používání AirPlay (nebo AirPlay 2) s Disney +. Naštěstí nám stránka podpory společnosti dává požadavky na streamování vašich oblíbených pořadů a filmů.

 • Apple TV (se systémem tvOS 11.0 nebo novějším)
 • 4. generace Apple TV nebo vyšší (AirPlay funguje na Apple TV 3. generace)
 • Televizory kompatibilní s AirPlay 2

Než půjdete kamkoli jinam, budete se chtít ujistit, že vaše Apple TV je alespoň 3. generace a je aktuální. Kontrola aktualizace je docela snadná, protože stačí přejít do aplikace Nastavení, přejděte na Systém, vyberte Aktualizace softwaru a potom klepněte na Zkontrolovat aktualizace. Pokud je k dispozici aktualizace, nechte ji stáhnout a zkuste to znovu.

K jakým chybám dochází?

Existuje poměrně málo různých chybových kódů, které by se mohly objevit ve vašem použití s ​​Disney Plus, bez ohledu na to, že se pokoušíte použít AirPlay. Nejběžnějšími, které se však stále objevují, jsou chybové kódy 39, 41, 42 a 76. A ještě více než ty „nejpopulárnější“ je chybový kód 83, který dává uživatelům chybu „nelze se připojit“.

Podívejme se, co znamenají tyto běžné chybové kódy Dinsey +:

 • 39 - "To znamená, že video, které se pokoušíte sledovat, nelze v tuto chvíli sledovat." Mnohokrát to ovlivňuje uživatele, kteří streamují z aplikace Disney + Xbox One.
 • 41 - "Je nám líto, ale nemůžeme přehrát video, které jste požadovali." V mnoha případech se to děje s novými vydáními televizních pořadů, jako je The Mandalorian, protože může být příliš mnoho lidí, kteří se snaží sledovat stejnou epizodu ve stejnou dobu, a servery Disney jsou zdůrazněny.
 • 42 - „Zkontrolujte, zda jste stále připojeni k internetu, a zkuste to znovu“. Jak lze předpokládat, mohou nastat problémy s připojením k síti v domácnosti nebo na vašich zařízeních.
 • 76 - „V současné době zaznamenáváme nízkou rychlost připojení k internetu.“ To je nepravděpodobné kvůli problémům ve vaší domácnosti, ale místo toho to souvisí s chybou 41, kde dochází k přepracování serverů Disney +.
 • 83 - "Něco se pokazilo. Prosím zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, navštivte centrum nápovědy Disney Plus “. Toto je nejvíce frustrující problém, protože neexistuje skutečné vysvětlení, co by mohlo způsobit chybu.

Jak jsme uvedli výše, může dojít k mnohem více chybovým kódům, ale v době od vydání Disney + jsou tyto kódy nejběžnější. Naštěstí (pro některé) existují některé opravy, které můžete vyzkoušet při pokusu o správné fungování streamu.

Opravte kód chyby 39

Snad nejjednodušší způsob, jak se pokusit opravit tento chybový kód, je pokusit se připojit zařízení k jinému vstupu HDMI. Pokud máte starší televizor, který má pouze jednu zástrčku HDMI, zkuste úplně vyměnit kabel, abyste zjistili, zda to problém vyřeší.

Opravte kód chyby 41

Jeden z nepříjemnějších kódů v seznamu může vyžadovat trochu trpělivosti. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný skutečný způsob, jak by uživatelé mohli „přinutit“ servery Disney pracovat správně, bude třeba, abyste to před dalším pokusem počkali 15–30 minut. Jedním z možných řešení je buď restartovat zařízení, do kterého streamujete, nebo se odhlásit a poté zpět do aplikace Disney Plus.

Opravte kód chyby 42

Tato chyba přichází na straně uživatele a pravděpodobně má něco společného s vaším síťovým připojením. Pokud streamujete doma a pokoušíte se o AirPlay, pokračujte a restartujte router nebo vyzkoušejte kabelové připojení. V případě, že potíže přetrvávají, budete se chtít obrátit přímo na Disney Plus.

Opravte kód chyby 76

Jak jsme uvedli dříve, tento chybový kód se přenáší na chybu 41, kde by mohly být servery Disney po nedávném vydání zúženy. Nebylo by však na škodu vyzkoušet některé ze základních oprav:

 • Odinstalujte aplikaci ze zařízení a znovu ji nainstalujte
 • Odhlaste se a poté se znovu přihlaste
 • Restartujte router
 • Připojte se ke kabelovému síťovému připojení (ethernet)

Pokud však problém stále trvá, nebude na škodu obrátit se přímo na Disney +.

Opravte kód chyby 83

Toto je „mac-daddy“ chybových kódů pro předplatitele Disney +, protože je velmi vágní a způsobuje největší bolesti hlavy.

Zde je stručný rozpis několika kroků, které můžete podniknout:

 • Asi na minutu vypněte zařízení iOS, Apple TV nebo skutečnou televizi a poté je znovu zapněte.
 • Zkontrolujte web, jako je DownDetector, abyste zjistili, zda nejsou hlášeny další rozšířené problémy týkající se Disney +.
 • Pokud jste si stáhli jakýkoli obsah přímo do svého iPhone pro offline přehrávání, zkuste tento obsah odstranit a poté se pokuste znovu streamovat.
  • Toho lze dosáhnout otevřením aplikace Disney + klepnutím na ikonu Stažení ikona dole, klepněte naUpravit v pravém horním rohu klepněte naVybrat vše a pak klepněte na ikonu koše dole.
 • Ukončete všechny aplikace na iPhonu nebo iPadu, vypněte a znovu zapněte zařízení a zkuste otevřít Disney + a AirPlay. Je důležité si uvědomit, že v tomto případě byste neměli otevírat žádné další aplikace.
 • Pokud cestujete do zahraničí nebo do USA a používáte pro svůj účet novou adresu IP, společnost Disney mohla vaši adresu IP zablokovat. V případě, že k tomu dojde, kontaktujte centrum nápovědy Disney + a požádejte o odblokování vaší aktuální adresy IP.
 • Použijte VPN. Toto je virtuální privátní síť vytvořená pomocí konkrétních profilů z aplikací, jako je TunnelBear nebo ExpressVPN. Někteří uživatelé ohlásili úspěch při aktivaci VPN a při dalším pokusu.
Odstraňte dříve stažený obsah

Jelikož je kód chyby 83 nejčastějším problémem pro předplatitele Disney +, očekáváme další „opravy“, které se projeví. Hlavní nadějí však je, že Disney to dá dohromady a vyřeší problémy úplně.

Základní tipy pro řešení potíží s AirPlay

Přechod na základní podmnožinu tipů pro řešení potíží, existuje několik problémů, které se objevují u samotného AirPlay. To platí zejména pro vydání (konečně) AirPlay 2, které mnoha lidem způsobilo problémy.

Zkontrolujte, zda je Apple TV připojen k vaší TV

To je docela samozřejmé. Zajistěte, aby byla Apple TV připojena k vaší TV přes HDMI. Chcete-li problém izolovat, můžete vyzkoušet různé kabely nebo různé vstupy HDMI.

Je vaše zařízení iOS a Apple TV připojeno ke stejné síti Wi-Fi?

Aby AirPlay fungoval, musí být obě zařízení připojena ke stejné síti. Tento problém nastane, pokud máte více domácích připojení. Přejděte do aplikace Nastavení a ověřte síťová připojení pro oba.

Jak rychlý je váš internet?

SpeedTest.net

Disney + vyžaduje minimální rychlost 25 Mbps, aby mohl využívat výhody. Můžete to dvakrát zkontrolovat spuštěním testu rychlosti v síti. Pokud připojíte příliš mnoho zařízení, zkuste některá z nich odpojit a zkuste to znovu. Nebo restartujte směrovač a vyřaďte všechny možné „pavučiny“.

Zkontrolujte, zda je váš kabel HDMI aktuální

Abyste mohli streamovat co nejlépe, musíte se ujistit, že je kabel aktuální. Ověřte, zda použitý kabel splňuje doporučení a je kompatibilní s HDCP (vysokorychlostní HDMI). Pokud jde o streamování v rozlišení 4K, musíte mít kabel kompatibilní s HDCP 2.2.

Zde je naše doporučení: Kabel HDMI Belkin Ultra HD HDMI.

Zapněte a vypněte Wi-Fi

Posledním základním řešením je jednoduše zapnout a vypnout Wi-Fi pro všechna zařízení. To zahrnuje vaše zařízení iOS / macOS, televizi nebo Apple TV. Někdy je připojení Wi-Fi u vás doma hrdlem, což způsobuje mnoho problémů.

Oprava problému s AirPlay u Apple TV 3. generace

Pokud používáte starší model Apple Tv, který nepodporuje aplikace, můžete AirPlay do Apple TV stále používat ze svého zařízení.

Tato metoda funguje na Apple TV 3. generace a může fungovat i na Apple TV 2. generace

 1. Připojte svůj iPhone, iPad nebo iPod touch ke stejné síti WiFi jako Apple TV
 2. Ujistěte se, že jste přihlášeni pomocí stejného Apple ID na Apple TV a iPhone, iPad nebo iPod touch
 3. Na Apple TV otevřete Nastavení> AirPlay a ujistěte se, že je AirPlay zapnutý a nastavte svůj přístup (doporučujeme použít Everyone)
 4. Restartujte Apple TV
 5. Odpojit oba HDMI a napájecí kabel
 6. Počkejte 30 sekund
 7. Spusťte Firefox nebo jinou aplikaci třetí strany na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu (nikoli Safari nebo Chrome)
 8. Otevřete Disney Plus uvnitř prohlížeče Firefox (nebo jiného prohlížeče, který jste vybrali)
 9. Přejetím otevřete Ovládací centrum a AirPlay (zrcadlení obrazovky a vyberte Apple TV)
 10. Pokud budete požádáni o číslo PIN, přejděte na Nastavení> AirPlay> Zabezpečení a zapnout Vyžadovat ověření zařízení. Poté nastavte jednorázový kód PIN na obrazovce pro všechna zařízení s podporou AirPlay

Závěr

Existuje pouze několik způsobů, jak vyřešit případné problémy při pokusu o použití AirPlay s Disney +. Je důležité si uvědomit, že ačkoli má Disney obrovský rozpočet, samotná služba je stále v plenkách. V příštích několika měsících určitě přijde mnoho aktualizací, protože společnost pracuje s rostoucími bolestmi.

Pokud jste našli řešení některého z výše uvedených chybových kódů, ozvěte se a dejte nám vědět v komentářích. Budeme testovat a poté přidáme tato řešení do našeho seznamu, abychom udrželi toto aktuální pro kohokoli, kdo narazí na problémy. V případě, že se objeví nové chybové kódy, dejte nám vědět, abychom mohli najít řešení, aby věci fungovaly pro vás i pro všechny!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found