Jak poslouchat místní rozhlasové stanice FM a AM na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu

Ve vašem iPhonu je čip FM, ale nemůžete jej použít k poslechu živých rozhlasových stanic. Na druhou stranu můžete ve skutečnosti poslouchat živé rádio prostřednictvím aplikace Hudba a dalších aplikací třetích stran.

To je ve skutečnosti málo známá skutečnost mezi uživateli Apple, ale je to vítaná a úžasná funkce, kterou byste určitě měli využít.

Co je živé rádio v iOS 13?

Od iOS 13 můžete poslouchat desítky tisíc živých rozhlasových stanic přímo na vašem zařízení iOS.

Společnost Apple ve skutečnosti zavedla možnost poslouchat živé rozhlasové stanice v systému iOS 12, ačkoli byla zavedena pouze ve vybraných zemích. Nyní je k dispozici v mnohem širším spektru oblastí v iOS 13 a iPadOS - takže to pravděpodobně znamená, že jej můžete použít.

Tato funkce nepoužívá rozhlasové vlny. Místo toho stahuje živé rozhlasové streamy ze zdrojů třetích stran, jako jsou TuneIn, iHeartRadio a Radio.com.

To znamená, že se můžete vzdát aplikací třetích stran, jako je TuneIn nebo iHeartRadio, a stačí použít nativní aplikaci Apple Music v iOS. (To také znamená, že hlasové příkazy Siri podporují živé rádio, ale trochu se k tomu dostaneme.)

Nejlepší na živém rádiu je pravděpodobně to, že za přístup k němu nemusíte platit za předplatné Apple Music. To je správně. Pokud máte iPhone nebo iPad, můžete poslouchat rozhlasové stanice prostřednictvím aplikace Hudba zdarma - i když jste, řekněme, uživatelem Spotify.

To platí také pro Beats 1, vlastní hudební kanál společnosti Apple, který rozhodně stojí za poslech kromě vašich oblíbených pozičních stanic.

Několik věcí k poznámce

Poslech živých rozhlasových stanic na vašem zařízení iOS je ve skutečnosti neuvěřitelně snadný, ale je třeba mít na paměti několik věcí.

  • Jak jsme již řekli, k poslechu Beats 1 nebo Live Radio nepotřebujete předplatné Apple Music. Možná se ale budete muset přihlásit pomocí svého Apple ID.
  • Chcete-li tuto funkci aktivovat, musíte v Nastavení -> Hudba povolit možnost Zobrazit Apple Music.
  • Funkce streamuje živé rádio přes internet, nikoli přes čip FM. To znamená, že k přístupu budete potřebovat Wi-Fi nebo mobilní připojení.

Jak přehrávat rádio z aplikace Hudba

Přehrávání živých rozhlasových stanic z aplikace Hudba už nemůže být jednodušší. Zde je návod, jak na to.

  • Otevři Hudební aplikace na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.
  • Klikněte na Ikona rádia ve spodní liště nabídky.
  • Odtud byste měli vidět několik možností pro Beats 1 a další stanice.

V tomto okamžiku si pravděpodobně všimnete, že se vaše oblíbené rozhlasové stanice pravděpodobně nezobrazí na domovské stránce rádia.

Chcete-li skutečně poslouchat své místní stanice, musíte je vyhledat. Hledání stanic se ale nedělá na kartě Rádio - ve skutečnosti se to děje na kartě Hledat.

Stačí tedy kliknout na ikonu Vyhledávání karta a zadejte název vaší místní rozhlasové stanice. Pokud je k dispozici v Apple Music, mělo by se to objevit.

Jak požádat Siri o přehrávání rádia

Můžete také požádat Siri, aby přehrával vaše oblíbené místní rozhlasové stanice. A je to docela jednoduché.

Stačí říct: „Hej Siri, zahraj si rozhlasovou stanici KTLA.“ A rozhlasová stanice začne hrát živě z Apple Music.

Jak již bylo řečeno, zdá se, že se někteří uživatelé dostávají do problémů s tím, aby digitální asistent skutečně zahrál svoji vybranou stanici. Zde je tedy několik tipů, jak to uvést do provozu.

  • Zdá se, že za volacím znakem nebo jménem stanice musíte vlastně říci „rozhlasová stanice“, aby fungovala.
  • Zkuste volací značku vyslovit pomalu - například „Tady Siri, zahrajte si KTLA.“
  • Možná budete muset přidat skutečné číslo a název stanice. Příklad: „Hey Siri, play 101.5 KGB.“

Další úvahy

To je do značné míry podstata poslechu živého rádia na vašem zařízení iOS. Ale pokud máte potíže s uvedením do provozu, je třeba si uvědomit několik věcí.

Zkontrolujte, zda je vaše stanice podporována

Zatímco TuneIn, iHeartRadio a Radio.com podporují celou řadu rozhlasových stanic, nemají všechny stanice.

Doporučujeme podívat se na každou jednotlivou službu a zjistit, které stanice ve vaší oblasti jsou podporovány. Pokud nejsou na seznamu, nebudete je moci poslouchat ze svého zařízení iOS.

Najděte místní rozhlasové stanice

Jak jsme již zmínili, je užitečné znát volací značku a číslo stanice rozhlasové stanice, kterou se snažíte poslouchat.

Skvělým zdrojem pro hledání místních rozhlasových stanic ve vaší oblasti (nebo jiných oblastech) je radio-locater.com. Můžete vidět název, žánr, telefonní číslo a další informace o každé stanici.

Zkontrolujte, zda je ve vaší zemi podporován

Bohužel funkce Živé rádio v iOS 13 není aktuálně k dispozici ve všech regionech.

Apple udržuje na své webové stránce dokument podpory se seznamem všech aktuálně dostupných funkcí Apple Music - včetně Rádia.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found