Nejlepší způsoby, jak používat Gmail na počítači Mac

Gmail je jedním z nejpopulárnějších e-mailových produktů na světě. V počítačích Mac můžete software používat prostřednictvím prohlížeče, jak byl původně navržen, nebo prostřednictvím nativní aplikace Mail. Další alternativou je přinést vzhled a chování webového Gmailu na plochu pomocí řešení aplikace od jiného výrobce.

Které řešení je pro vás nejlepší, nakonec záleží na výběru. Zde je přehled nejlepších způsobů, jak používat Gmail na počítači Mac.

Prostřednictvím webového prohlížeče

Služba Gmail na webu, která byla poprvé představena jako beta verze v roce 2004, byla oficiálně spuštěna pro masy o pět let později. Bezplatná e-mailová služba vyvinutá společností Google je nyní k dispozici ve více než 100 jazycích a používá ji více než 1,4 miliardy uživatelů po celém světě.

Gmail nabízí základní verzi HTML, která funguje ve všech prohlížečích, zatímco verzi AJAX podporují hlavní prohlížeče pro Mac včetně Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari a dalších.

V roce 2018, již potřetí ve své historii, získal Gmail výrazný designový upgrade. Redesign využívá materiálový design společnosti Google a používá písmo společnosti Product Sans. Kromě změny designu obsahuje aktualizace také důvěrný režim, který umožňuje nastavit datum vypršení platnosti citlivých zpráv, integrovanou správu práv a dvoufaktorové ověřování.

Důvody pro použití webové verze Gmailu

Pokud jste velkým uživatelem prohlížeče Google Chrome, může být nejlepší zůstat u Gmailu na webu. Prostřednictvím tohoto rozhraní získáte přístup ke všem oficiálním nástrojům Gmailu. Chcete-li si přizpůsobit svůj web v Gmailu, podívejte se do obchodu Google Chrome, kde najdete stovky rozšíření o Gmail.

Doporučeno:

  • Jak přidat a používat oblíbené emodži a symboly v Mailu na Macu
  • Máte nový Mac? Zde je návod, jak používat Apple Migration Assistant
  • ToothFairy je nutností pro majitele počítačů Mac nebo MacBook, kteří používají AirPods

Pomocí aplikace Native Mail

Na počítači Mac můžete nastavit všechny své e-mailové účty prostřednictvím oficiální aplikace Mail. Pokud tak učiníte, vaše e-mailové nástroje jsou omezeny na nástroje nabízené společností Apple prostřednictvím systému macOS.

Proč byste měli používat nativní aplikaci Mail

Použití aplikace Pošta je ideální, pokud máte více e-mailových účtů, včetně více než jednoho, který je hostován společností Google. Přitom můžete efektivně přistupovat ke všem vašim e-mailovým potřebám.

Aplikace třetích stran

Tyto aplikace třetích stran nejlépe fungují při duplikování webového designu Gmailu na Macu. Každé řešení nabízí vlastní sadu jedinečných funkcí.

Přejít na Gmail

S bezplatnou aplikací Go for Gmail můžete přímo na panelu nástrojů svého počítače Mac zjistit, zda máte nový e-mail. Přitom nemusíte jít do aplikace kontrolovat. Kromě toho je to skvělá práce, když přinášíte aplikaci Gmail do prostředí.

Mezi další funkce patří možnost spuštění stolního i mobilního režimu. Když vyberete druhou možnost, objevíte mini verze Kalendáře Google, Google Keep a Úkoly Google.

Jednoduchost je jedním z důvodů, proč zvolit Go for Gmail. Kromě možnosti mírně změnit vzhled aplikace a přizpůsobit její oznámení funguje Go for Gmail přesně jako oficiální webová verze. Podporuje také více účtů Gmail.

Go for Gmail si můžete stáhnout z Mac App Store.

Kiwi pro Gmail

Stejně jako aplikace Go přináší Kiwi pro Gmail webový zážitek z Gmailu na plochu. To však není jediný důvod, proč produkt používat. S Kiwi pro Gmail můžete také použít další funkce, které zlepší váš e-mailový zážitek.

Mezi tyto doplňky patří nová doručená pošta s filtrovaným filtrem, která byla navržena k odstranění rušení e-mailů a umožňuje vám soustředit se na to, co je důležité. Tímto způsobem můžete omezit zobrazení na základě data, důležitosti, nepřečtených, příloh a hvězdiček. Filtry můžete také kombinovat a vytvořit krátký seznam nejdůležitějších e-mailů. Mezi další užitečné funkce patří verze webových aplikací od Googlu včetně dokumentů, tabulek a prezentací Google.

Je třeba také poznamenat, že Kiwi pro Gmail podporuje plugin plánovače č. 1, Boomerang, který vám umožňuje naplánovat čas pro odeslání e-mailu.

Pokud hledáte řešení aplikace „vše v jednom“ pro nástroje Google, nemůžete pokazit Kiwi pro Gmail, který je k dispozici v Mac App Store.

Poštovní letadlo

Mailplane je díky své ceně nejlépe popsán jako prémiové řešení pro Gmail na Macu. Aplikace, která je k dispozici prostřednictvím 15denní bezplatné zkušební verze, nabízí některé jedinečné a základní funkce, díky nimž stojí za zvážení i přes její vysokou cenu.

V horní části seznamu funkcí Mailplane je možnost archivovat zprávu nebo napsat rychlou odpověď přímo z oznámení o novém e-mailu. Tento software je také kompatibilní s novým režimem Dark Mode v systému macOS Mojave, nabízí režim offline, možnost přidávat poznámky a tvary do e-mailu a další.

Jako dlouholetý uživatel Mailplane je mou oblíbenou funkcí i nadále používání rozšíření třetích stran, které nyní zahrnují Boomerang, Grammarly, SalesForce Inbox a mnoho dalších.

Svou bezplatnou zkušební verzi Mailplane si můžete stáhnout z oficiálních stránek společnosti.

Jedna finální alternativa

S Waveboxem můžete snadno procházet mezi různými webovými aplikacemi - včetně Gmailu. Přitom můžete pracovat s menším počtem karet prohlížeče a využívat výhod systému oznámení macOS. Celkově Wavebox nabízí integraci s více než 1100 webovými aplikacemi.

Na rozdíl od karet prohlížeče vám aplikace Wavebox umožňuje pracovat s jedinou sadou webových aplikací. Tímto způsobem můžete jediným kliknutím otevřít všechny nejdůležitější webové aplikace. V případě Gmailu můžete také přidat odkazy na další aplikace Google (včetně YouTube), abyste k nim měli přístup na stejném místě v počítači. Můžete také nainstalovat populární rozšíření Gmailu, jako jsou Boomerang, Clearbit Connect a LastPass.

Wavebox Pro, který je k dispozici pro MacOS, Windows a Linux, je zdarma k použití po dobu 14 dnů. S účtem Pro můžete nainstalovat neomezený počet webových aplikací. Bezplatná verze vám umožňuje nainstalovat až dva účty Gmail. Můžete si zakoupit roční předplatné Pro na oficiálním webu Wavebox.

Hodně k vidění zde

Jako velký uživatel Gmailu jsem se v průběhu let věnoval tomu, jak nejlépe přistupovat ke svému e-mailu na svém MacBooku Pro. Kiwi je moje go-to aplikace po mnoho let kvůli jeho snadnému použití. Ostatní však také stojí za zvážení.

Důrazně doporučuji, abyste si před výběrem vyzkoušeli každou aplikaci. Použití oficiální aplikace Mail je také přijatelným řešením, stejně jako dodržování webové verze. Rozhodujte se na základě funkcí, které považujete za nejdůležitější a zda chcete platit.

Jak si prohlížíte Gmail na Macu? Dejte nám vědět v poznámkách níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found