Jak používat čas na obrazovce k „uzamčení“ vašich nejcitlivějších aplikací

Všechna zařízení společnosti Apple jsou z hlediska designu extrémně zabezpečená, ale většinu pozornosti obvykle dostanou funkce šifrování a zabezpečení na iPhonu společnosti.

Což dává smysl. iPhony jsou naši běžní společníci - jdou tam, kam jdeme. Z tohoto důvodu je mnohem pravděpodobnější, že budou ztraceny, zabaveny nebo odcizeny.

Soukromí však nemusí být jen bezpečným zabezpečením proti krádeži a ztrátě. Co když chcete lidem zabránit v přístupu k určitým aplikacím - zejména těm, kteří již váš přístupový kód znají.

Bohužel pro aplikace dostupné pro iOS není k dispozici žádný nativní zámek „hesla“. Se zavedením Screen Time v systému iOS 12 však existuje řešení, které vám umožní do určité míry „napodobit“ tuto chybějící funkci.

PŘÍBUZNÝ:

 • Jak používat čas na obrazovce s plánem sdílení rodiny
 • Jak obnovit heslo k času obrazovky

Jak to použít

Screen Time je sada nástrojů pro digitální blahobyt, která uživatelům umožňuje sledovat využití iPhonu - a dokonce nastavit omezení, kdy mají přístup k určitým aplikacím.

V tomto okamžiku jste možná uhodli, že to bude ta druhá funkce, kterou využijeme. Je-li aktivní Čas na obrazovce, můžete v zásadě „zamknout“ určité aplikace, které k přístupu budou vyžadovat přístupový kód Čas na obrazovku.

 • Otevřete Nastavení na vašem iPhone.
 • Klepněte na Čas obrazovky. Pokud jste jej nenastavili, možná budete muset klepnout na Zapnout čas na obrazovce.
 • Ujistěte se, že máte přístupový kód k používání obrazovky. Pokud neklepnete na Použít časový kód obrazovky.
 • Klepněte na Limity aplikace ikona. Ověření pomocí přístupového kódu pro čas na obrazovce.
 • V nabídce Limity aplikací klepněte na Přidat limit.
 • Ujistit se, že Všechny aplikace a kategorie je vybrána.
 • Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
 • Vyberte časový limit 1 minuta. Ujistit se, že Blokovat na konci limitu je povoleno.

V tomto okamžiku se většina vašich aplikací automaticky „uzamkne“ po jedné minutě. Budete je muset odemknout zadáním přístupového kódu k času strávenému na zařízení.

To může být nepříjemné pro určité, běžně používané aplikace. S ohledem na to je zde postup, jak přidat aplikace do „whitelistu“ obrazovky Time pro snazší přístup.

 • Otevřete Nastavení
 • Jít do Čas obrazovky.
 • Klepněte na Vždy povoleno.
 • Najděte aplikace, které chcete odemknout, což znamená, že k jejich otevření nebudete muset zadávat přístupový kód obrazovky.
 • Přidejte aplikace do Vždy povoleno kategorii klepnutím na ikonu zelená + ikona.

Technicky vzato, pokud chcete „zamknout“ pouze několik aplikací, přidáte většinu svých aplikací do kategorie „Vždy povoleno“. Všechny aplikace, které nejsou v této kategorii (pod nadpisem Vybrat aplikace:), budou uzamčeny.

To je asi tak vše. Není to dokonalé řešení, ale funguje to a je to docela pěkný trik.

Pokud jej kdykoli chcete vypnout, přejděte na Limity aplikace, klepněte na konkrétní limit (a zadejte přístupový kód) a klepněte na Odstranit limit.

Pár upozornění

Když už mluvíme o nedokonalosti, před použitím tohoto triku Screen Time byste měli vědět několik věcí.

Safari

Pokud přidáte limit aplikace pomocí Screen Time, může to Safari udělat docela nepoužitelným. Je to proto, že z nějakého důvodu nemůžete přidat Safari do kategorie „Vždy povoleno“.

Safari můžete otevřít, když je aktivní limit aplikace Screen Time, ale každý web, který navštívíte, zobrazí výzvu k odemčení.

Nejlepším způsobem, jak to obejít, je jednoduše použít prohlížeč jiného výrobce, jako je Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Ale váš vlastní počet kilometrů se může lišit.

Skryté obrázky

Pamatujte, že „uzamčení“ aplikace Fotky pomocí této metody nezabrání jiným aplikacím v přístupu k ní.

Jinými slovy, snooper by bez vašeho přístupového kódu nemohl skutečně otevřít aplikaci Fotky. Budou však moci zobrazit vaše fotografie prostřednictvím Zpráv, Facebooku nebo jakékoli jiné aplikace, do které můžete nahrát fotografie.

Apple nemá nativní systém ochrany médií, ale existuje spousta aplikací typu „trezor“, které vám umožní chránit text, obrázky a videa za samostatným přístupovým kódem.

Poslední příspěvky