Stáhněte si nekompatibilní aplikace na starší iPhone, iPad nebo iPod touch

Všichni jsme narazili na nekompatibilní aplikace. K tomu obvykle dochází, když na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu touch není spuštěn nejnovější operační software, takže aplikace pro něj již nejsou určeny. Bez aktualizace zařízení - což není vždy možnost - vypadá to, že si nemůžete stáhnout žádné nové aplikace.

Někdy se zdá, že si ani nemůžete znovu stáhnout aplikace, které jste měli ve svém zařízení! Ale ve skutečnosti tomu tak není.

Ať už jste zdědili zařízení typu hand-me-down, nebo pokud jste vlastnili svůj starý iPad od jeho prvního vydání, máme vás seřazené. Postupujte podle pokynů v tomto článku a vyhledejte kompatibilní verze aplikací na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Bez ohledu na to, jak je starý.

1. Znovu stáhněte kompatibilní aplikace ze stránky Zakoupeno

Možná budete moci stáhnout starší verzi aplikace, kterou chcete, pokud jste ji dříve v zařízení měli. Ve skutečnosti ani nezáleží na tom, zda jste jej měli na jiném zařízení, pokud jste ke stažení použili stejný účet Apple ID.

Ze stránky Zakoupené si často můžete stáhnout starší kompatibilní verze aplikace.

Způsob, jak toho dosáhnout, je vyhledat aplikaci na stránce Zakoupeno ve vašem účtu App Store. Když odtud znovu stáhnete aplikaci, vývojáři vám často dají možnost stáhnout si její starší kompatibilní verzi.

Otevřete aplikaci App Store a klepnutím na ikonu Účet zobrazte svůj účet. Klepněte na tlačítko Zakoupeno a pomocí vyhledávacího panelu vyhledejte požadovanou aplikaci. Poté klepnutím na ikonu cloudu ji znovu stáhněte.

Nejprve zkuste stáhnout nekompatibilní aplikaci z novějšího zařízení

Pokud nemůžete na stránce Zakoupené najít aplikaci, kterou chcete stáhnout, je možné, že jste si ji z tohoto účtu Apple ID nikdy předtím nestáhli. Vzhledem k tomu, že aplikace je příliš nová na to, aby fungovala na vašem aktuálním zařízení, zkuste si ji místo toho stáhnout z novějšího zařízení.

Pokud máte jiný iPhone, iPad nebo iPod touch, na kterém běží novější software, použijte jej ke stažení požadované aplikace. Pokud tak učiníte pomocí stejného účtu Apple ID, měl by se objevit také na zakoupené stránce ve vašem starším zařízení.

Pokud máte nový iPhone, stáhněte si aplikaci a zpřístupněte ji na svých starších zařízeních.

Přihlaste se k účtu přítele nebo člena rodiny

Pokud nemáte přístup k novějšímu zařízení, stále můžete aplikaci získat do svého staršího účtu pomocí účtu Apple ID někoho jiného. Chcete-li to provést, najděte někoho, koho znáte a kdo má aplikaci, a požádejte ho, aby se přihlásil k vašemu zařízení a znovu si jej stáhl ze své stránky Zakoupeno.

Pokud se přihlásí do App Store na vašem zařízení, uvidíte všechny aplikace, které kdy stáhli, na stránce Zakoupeno. Odtud byste měli mít možnost stáhnout si starší kompatibilní verzi aplikace.

Odhlaste se z App Store z Nastavení na vašem zařízení a umožní vám přihlásit se k jinému účtu.

Chcete-li změnit účty App Store, přejděte do Nastavení> iTunes a App Store. Klepněte na své Apple ID a vyberte Odhlásit se. Nyní se váš přítel nebo člen rodiny může přihlásit do App Store. Nezapomeňte to opakovat, abyste se po stažení aplikace znovu přihlásili ke svému účtu.

Když se váš přítel nebo člen rodiny odhlásí z App Store, můžete si aplikaci ponechat ve svém zařízení. Jedinou nevýhodou je, že ji nemůžete znovu stáhnout, pokud bude někdy smazána, aniž byste je museli znovu přihlašovat.

2. Ke stažení aplikace použijte starší verzi iTunes

Tento krok je v podstatě stejný jako to, co jsme již navrhli, s výjimkou toho, že aplikaci iTunes stáhnete a místo toho ji získáte do své historie nákupů. To je možné pouze u starších verzí iTunes, které mají integrovaný App Store.

Pravděpodobně si budete muset stáhnout starší verzi iTunes, abyste do ní mohli dostat App Store.

Chcete-li stahovat aplikace pomocí počítače, musíte používat iTunes 12.6.5 nebo starší; Apple odstranil App Store z novějších verzí. Starší verze iTunes si můžete stáhnout z této stránky na webu společnosti Apple.

Měli byste být schopni spustit starší verzi iTunes vedle toho, co je již v počítači nainstalováno. Pokud to ale nemůžete, odinstalujte místo toho iTunes pomocí tohoto odkazu.

Jak stáhnu nekompatibilní aplikace pomocí iTunes 12.6.5?

S aplikací iTunes 12.6.5 nebo starší nainstalovanou v počítači můžete vyhledávat aplikace z integrovaného App Store. Když si je stáhnete, zobrazí se také na stránce App Store Zakoupené ve vašem starším zařízení.

Otevřete iTunes a v rozevírací nabídce vyberte možnost Aplikace. Poté klikněte na tlačítko App Store a vyhledejte aplikaci, kterou chcete stáhnout. Kliknutím stáhněte aplikaci, která vás může vyzvat k zadání hesla k Apple ID.

App Store v iTunes má všechny stejné aplikace, jaké najdete na jiných zařízeních.

Jakmile se aplikace stáhne do iTunes, najděte ji na stránce Zakoupeno ve vašem starším zařízení. Pokud jej nemůžete najít, zkontrolujte, zda ve svém zařízení a počítači používáte stejný účet Apple ID. Poté byste měli mít možnost stáhnout si kompatibilní verzi aplikace pro váš iPhone nebo iPad.

3. Vyhledejte alternativní kompatibilní aplikace v App Store

Nejjednodušším řešením může být najít jinou aplikaci, kterou chcete použít. Často existuje spousta různých aplikací pro stejný účel. Doufejme, že jedna z alternativních aplikací je stále kompatibilní s verzí iOS na vašem iPhonu nebo iPadu.

Doporučené aplikace představují rychlý způsob, jak najít funkční alternativy.

Podobné návrhy aplikací najdete v samotném App Store. Načtěte stránku aplikace, kterou jste nejprve chtěli, a posuňte se dolů. Apple doporučuje podobné aplikace v sekci „Mohlo by se vám také líbit“.

Alternativně můžete k vyhledání podobných aplikací použít různé hledané výrazy nebo získat návrhy na online fórech a diskusních fórech.

Protože neznáme přesnou aplikaci, kterou chcete použít, nemůžeme zde nic navrhnout. V komentářích nám ale můžete dát vědět, co chcete, a určitě vám sdělíme všechny kompatibilní alternativy, o kterých víme.

4. Požádejte vývojáře aplikace o další podporu

Při posledním pokusu můžete zvážit kontaktování vývojářů, kteří vytvořili aplikaci, kterou se pokoušíte stáhnout. Mohou být schopni nabídnout konkrétnější pomoc. Mohou dokonce vydat kompatibilní verzi aplikace, kterou můžete použít pro vás a další uživatele, jako jste vy.

Odkaz na web vývojáře najdete v App Store. Najděte stránku aplikace, kterou chcete stáhnout, a přejděte dolů. Klepněte na „Web pro vývojáře“ v dolní části sekce „Informace“.

Většina vývojářů má kontaktní informace nebo kontaktní formulář, který můžete použít na jejich webových stránkách. Sdělte jim, jaké zařízení používáte a jaký software na něm používáte. Možná je budete chtít okouzlit vysvětlením, co se vám na jejich aplikaci také líbí.

Jakmile najdete web vývojáře, vyhledejte kontaktní adresu nebo formulář pro zpětnou vazbu a vyplňte je.

Toto není jediný článek, který jsme napsali o stahování nekompatibilních aplikací na váš starý iPhone, iPad nebo iPod touch. Ve skutečnosti, pokud se pokoušíte stáhnout Netflix na starší zařízení, máme o něm již další článek.

Zvuk v komentářích u nekompatibilních aplikací, které se pokoušíte stáhnout. Dejte nám vědět, jaká zařízení používáte a jaký software máte. Všichni si můžeme navzájem pomoci najít funkční řešení.

Nebo se možná budeme muset spojit a začít vyvíjet vlastní kompatibilní aplikace!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found