Apple uvádí nový iTunes 12.7, co byste měli vědět

S iTunes 12.7 představila společnost Apple několik zásadních směrových změn. Společnost Apple tiše vydala iTunes verze 12.7 pro Windows i macOS a nej okamžitější změnou je, že již neobsahuje žádné možnosti synchronizace aplikací nebo vyzváněcích tónů s vaším iPhone, iPadem nebo iPodem touch. Apple z této nejnovější verze iTunes pro stolní počítače odstranil iOS App Store.

„Nový iTunes se zaměřuje na hudbu, filmy, televizní pořady, podcasty a audioknihy. Aplikace pro iPhone, iPad a iPod touch jsou nyní k dispozici výhradně v novém App Store pro iOS. A nový App Store usnadňuje získávání, aktualizaci a opětovné stahování aplikací - to vše bez počítače Mac nebo PC ”- Apple

Počínaje touto verzí spravujte všechny své aplikace na kartě Zakoupené v App Store na každém zařízení. Přenos souborů do aplikací prostřednictvím iTunes však zůstává. Sdílení souborů iTunes tedy můžete nadále používat stejným způsobem jako předchozí verze iTunes. Kromě toho iTunes nadále zálohují všechna vaše zařízení iDevices stejným způsobem.

ALE, již nemůžete procházet App Store přímo v iTunes nebo synchronizovat aplikace do JAKÉKOLI iDevice.

Existuje spousta nejasností ohledně toho, co se změnilo a co můžete a co nemůžete udělat. Podívejme se tedy na několik tipů a triků, jak začít s iTunes 12.7.

Jak postupujete při opětovném stažení aplikace, kterou jste zakoupili?

Opětovné stažení aplikací bude nutné provést na samotném zařízení. Pokud na svém MacBooku hledáte aplikace, budete si muset otevřít Mac App Store. Klikněte na „Zakoupeno“ v horní části okna a odtud budete moci své aplikace znovu stáhnout.

Podobně si můžete své dřívější nákupy aplikací znovu stáhnout na zařízení iOS otevřením aplikace App Store. Klepněte na Aktualizace> Zakoupeno> Moje nákupy> „Na tomto iPhone není“. Klepnutím na ikonu malého cloudu aplikaci znovu stáhnete do svého zařízení iOS.

 

Jak přenesu vlastní vyzváněcí tóny na svůj iPhone pomocí iTunes 12.7?

Nový iOS 11 umožňuje uživatelům stahovat nová vyzvánění přímo do svého iPhone. Na iPhonu přejděte na Nastavení> Zvuky a haptika, potom klepněte na libovolný zvuk. V horní části stránky klepněte na Stáhněte si všechny zakoupené tóny pro kontrolu dříve zakoupených tónů, které nejsou aktuálně staženy do vašeho zařízení.Upozorňujeme, že Apple varuje, že možná nebudete moci znovu stáhnout některé dříve zakoupené tóny.

Pokud máte na svém iTunes vlastní vyzváněcí tóny, musíte je do zařízení iOS přenést ručně. Přetáhněte nový tón z adresáře Tóny iMac pod iTunes Media do sekce Tóny v „Na mém zařízení“ v iTunes. (Tóny jsou ve spodní části seznamu).

Po přenosu klikněte na Synchronizovat, aby byly přesunuty do zařízení iOS. Na svém iPhone vyberte Nastavení -> Zvuky -> Vyzvánění. Zde potvrzujete vlastní vyzváněcí tón, který jste právě přenesli.

Pokud narazíte na problém s přetahováním vyzváněcích tónů

Nejprve se ujistěte, že váš vyzváněcí tón není delší než 38 sekund a nejlépe asi 35 nebo méně.

Pokuste se přetáhnout soubory tónů přes (formát .m4r), pokud neprobíhá žádná jiná synchronizační aktivita. Uživatelé hlásí, že při synchronizaci zařízení s iTunes často nemohou zkopírovat vyzváněcí tón na iPhone nebo iPad. Před přetažením dalších souborů počkejte na dokončení synchronizace.

Pokud to stále nepomůže, vyberte svůj iPhone a přejděte dolů do sekce MOŽNOSTI na stránce Synchronizace. Vyhledejte zaškrtávací políčko pro ruční správu hudby a videa a zaškrtněte toto políčko. Pak zkuste znovu přetáhnout.

Některé další možnosti řešení problémů s vyzváněním přetažením jsou hledání souboru vyzvánění (soubory m4r) v počítači a klepnutí pravým tlačítkem myši na tento soubor a zkopírování do schránky. Přejděte na iTunes a zkuste je vložit do iTunes a zkontrolujte, zda funguje.

Několik dalších říká, že přetažení to do zařízení, namísto složky tónů, pro ně fungovalo.

Nakonec zkontrolujte, zda má aplikace, kterou používáte k vytváření vlastních vyzváněcích tónů, k dispozici aktualizaci. Pokud ano, aktualizujte a zkuste to znovu.

Jsou mé mediální soubory v nové verzi iTunes 12.7 stále k dispozici?

Vaše mediální soubory iTunes (hudba, podcasty) jsou stále k dispozici ve vašich souborech knihovny iTunes. Na svém Macu použijte Finder k načtení těchto souborů Jít> Domů> Hudba> iTunes a ve Windows je cesta k souboru C: \ Users \ uživatelské jméno \ My Music \ iTunes \

Máte zastaralé aplikace nebo vlastní obsah?

Je to všechno, jen skryté ve vaší mediální složce iTunes. Na těchto místech vyhledejte tyto aplikace, média, vyzváněcí tóny nebo jiný obsah:

Mac: / Users / username / Music / iTunes / iTunes Media

Windows 7 nebo novější: Otevřete C: \ Users \ uživatelské jméno \ My Music \ iTunes \ iTunes Media

Pokud tedy máte v mediální knihovně iTunes aplikaci nebo jiný obsah, který není k dispozici pro opětovné stažení, můžete tyto soubory pomocí počítače ručně přenést do svého zařízení iOS. Jakmile najdete soubor aplikace, přetáhněte jej do zařízení na postranním panelu iTunes. Stejným postupem můžete ručně přidat vlastní vyzváněcí tóny, knihy a další média.

Pokud provádíte aktualizaci na iOS11, tato verze již nepodporuje 32bitové aplikace, takže pokud jsou některé z vašich zastaralých aplikací 32bitové, nebudou fungovat na iOS 11 nebo na něčem vyšším.

Chcete-li se dozvědět více, Apple nabízí dokument, který vám ukáže, jak to udělat.

Jak přenesu svůj vlastní obsah, jako jsou filmy, do aplikací, jako je VLC Player?

Abyste to mohli udělat, budete pravděpodobně muset použijte funkci „Sdílení souborů“ v novém iTunes. Když připojíte zařízení iOS k počítači, na kterém běží iTunes, klikněte na zařízení a v levém sloupci najdete „Sdílení souborů“. Kliknutím na něj zobrazíte aplikace, které mohou přenášet dokumenty mezi vaším iPhone a počítačem. Pravděpodobně byste měli být schopni používat Vyluhovat nebo VLC sem přesunout obsah.

Skrýt a odkrýt nákupy aplikací s iOS 11

Díky těmto aktualizacím nového obchodu s aplikacemi iTunes A iOS 11 není snadné najít to, co potřebujete, zejména je velmi těžké najít vaše minulé nákupy aplikací. Kromě toho vám v iOS 11 z nějakého důvodu Apple umožňuje skrýt zakoupené aplikace z vašeho App Store. A už to nezávisí na tom, zda je povoleno nebo není povoleno Rodinné sdílení.

Chcete-li najít své nákupy, otevřeteApp Store a klepnutím na svou profilovou fotografii nebo ikonu otevřete podrobnosti svého účtu.Přejděte dolů a najděte sekci Zakoupené, klepnutím na ni zobrazíte své nákupy a jakékoli nákupy připojených členů rodiny. Po dokončení jsou na tomto iPhone dvě karty s aplikacemi - Vše a Ne.

Skrytí aplikací je snadné, stačí přejetím prstem po aplikaci odhalit funkci Skrýt.

Ale odkrýt aplikace?

Dobře, jsme zmatení. Používáme k odkrývání aplikací pomocí iTunes. Ale po této nedávné aktualizaci iTunes 12.7 je tato funkce pryč. A doposud se ani v iOS 11 nenahrazuje v aplikaci App Store nebo prostřednictvím Nastavení ve vašem iDevice. Jediným způsobem, který jsme zjistili, je jeho opětovné stažení pomocí funkce vyhledávání a znovu se zobrazí. Ale pak žádná z vašich dat ze skrytých přenosů aplikací! Je to jako spouštět aplikaci od nuly.

Doufáme, že Apple tento problém vyřeší opravdu brzy. Je to velké překvapení pro ty z nás, kteří skrývají aplikace a používají iTunes pro správu a synchronizaci aplikací. A ano, nevítané překvapení.

Kde jsou mé podcasty?

Někteří lidé hlásí, že položky v rozbalovací nabídce Podcast jsou šedé. Jiní zjistí, že jejich knihovna podcastů je úplně pryč. Lidé se často ani nemohou přihlásit k odběru žádných podcastů prostřednictvím obchodu Podcast. Ostatní stále zjistí, že po aktualizaci na 12.7 zmizí celá jejich knihovna podcastů, a pomocí iTunes nemohou přidávat žádné podcasty. Výsledkem je často prázdná obrazovka, a to i při pokusu o stažení podcastu.

Pokud po aktualizaci na iTunes 12.7 své podcasty nevidíte, rozbalte si okno iTunes, aby se vešlo na celou obrazovku. Poté vyhledejte modré tlačítko „Pokračovat“. Kliknutím na toto tlačítko přejdete do své knihovny Podcast.

Pokud to nefunguje, řešením je hledání konkrétního Podcastu na kartě iTunes pro Podcasty. V tomto okamžiku se zobrazí v rozevíracím seznamu výsledků vyhledávání.

Už nemůžete synchronizovat aplikace s iTunes

Líbí se nám myšlenka změny, ale tato nebyla správně provedena

Na svém Macu již nemůžete procházet ani vyhledávat aplikace pro iOS pomocí iTunes. A veškerá správa aplikací se nyní provádí prostřednictvím každého zařízení, včetně synchronizace mezi zařízeními a přeskupování aplikací na obrazovkách.

Zdá se, že v této nové verzi nebudete moci své aplikace znovu zobrazit. Pokud jste to ještě neaktualizovali, zvažte odkrývání aplikací před upgradem na tuto novou verzi.

Tvrdý na rodinné nebo pracovní manažery

Pokud jste určeným správcem rodiny iDevice nebo spravujete své aplikace a aktualizace iDevice na pracovišti, iTunes 12.7 jsou špatné zprávy. V předchozích verzích bylo nutné aplikaci stáhnout JEDNOU a poté ji během několika sekund nainstalovat pomocí iTunes, protože aplikace je již na pevném disku! Ale 12.7 všechno mění a nyní si každé zařízení musí jednotlivě stahovat aplikace a aktualizace aplikací prostřednictvím OTA (bezdrátově). A to přidává vaší správě iDevice spoustu času!

Existuje několik možností pro lidi, kteří spravují aplikace a obsah, pokud se nepřipojí k internetu nebo mají špinavý / pomalý internet. Apple Use poskytuje hlavně nástroj nazvaný Apple Configurator. Další informace o tom, jak tento nástroj používat, naleznete na webu Konfigurátor společnosti Apple.

Náročné pro osoby s omezeným přístupem k internetu

Dalším nešťastným (a pravděpodobně nechtěným) účinkem jsou lidé s omezenými datovými plány nebo nízkou / nízkou rychlostí internetu. Mnoho lidí v tomto seskupení používá iTunes jako primární prostředek pro správu aplikací as touto možností, která je nyní pryč, bude pravděpodobně obtížné aktualizovat a stahovat aplikace.

Pro některé z vás, kteří používají iTunes k zálohování a obnově, možná budete chtít znovu zvážit nabídku zálohování iCloud od společnosti Apple. Je jasné, že Apple agresivně usiluje o strategii iCloud a dělá z iTunes více zálohy médií. Provedli jsme zálohu pomocí kabelu USB a nenarazili jsme na žádné problémy. Zálohování na iTunes a iCloud v zásadě zůstává stejné.

S touto novou změnou nebudete moci synchronizovat aplikace ve všech svých zařízeních iDevices pomocí počítače / iTunes. Aplikace budou synchronizovány na každém ze zařízení iOS samostatně. Apple doufá, že jelikož se většina vývojářů aplikací v poslední době zabývala „Ořezáváním aplikací“, aktualizace budou malé a nespotřebovávají příliš mnoho vaší mobilní šířky pásma. Upřímně, to se teprve uvidí.

Tipy k přechodu na nižší verzi na iTunes 12.6

A konečně, pokud máte problémy s iTunes 12.7, můžete si downgradovat iTunes zpět na 12.6. Než se pokusíte přejít na nižší verzi, nezapomeňte zařízení zálohovat. Měli byste dvakrát zkontrolovat a ujistit se, že jsou vaše soubory iTunes knihovny médií zálohovány.

Po dokončení procesu zálohování pokračujte v odstraňování iTunes z vašeho zařízení. Pro uživatele počítačů Mac můžete otevřít relaci terminálu ze složky Utilities, přejít do složky aplikací v terminálu a poté pomocí „sudo rm -rf iTunes.app/“ odinstalovat iTunes 12.7. Podrobný postup odinstalace iTunes z počítače Mac najdete v pokynech společnosti Apple.

Pokud jste uživatelem systému Windows, můžete postupovat podle kroků v tomto dokumentu Apple Whitepaper.

Nezapomeňte přejmenovat soubor „iTunes.library.itl“, abyste jej mohli obnovit, jakmile znovu nainstalujete iTunes. Jakmile úspěšně odstraníte iTunes 12.7, můžete si stáhnout předchozí verzi iTunes ze služby Apple Downloads a nainstalovat ji do svého zařízení. Spusťte iTunes a měl by se vrátit zpět k iTunes 12.6. Budete také muset vypnout automatické aktualizace, aby se nevrátily zpět na 12.7.

Celkem

Ačkoli někteří uživatelé tuto změnu vítají, myslíme si, že to bylo pravděpodobně provedeno ve spěchu, aniž by Apple hodně přemýšlel. Bez upozornění, bez podrobných průvodců podporou a tuto novou změnu zruší !! Díky iTunes 12.7 je aktualizace a synchronizace aplikací pro lidi, kteří vlastní více iDevices, poměrně časově náročné! Místo toho, abyste stahovali aplikace jednou pomocí iTunes a poté synchronizovali všechna zařízení, musíte si s iTunes 12.7 stahovat aplikace a aktualizace aplikací do každého zařízení! Není to tak špatné, když vlastníte 1 nebo 2 zařízení, ale sakra mnohem více času (a dat) pro ty, kteří mají mnoho zařízení. Takže pro ty z vás, kteří mají s touto novou verzí iTunes problémy, možná ji budete chtít prozatím obnovit zpět do starší iTunes.

Neváhejte zanechat zpětnou vazbu pro Apple, aby mohl poskytnout adekvátní dokumentaci podpory.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found