Úložiště pro iPhone je plné? Tipy Správa dat iOS iMessage

iOS vytváří úžasný a bohatý zážitek ze zpráv. Ale všechny tyto přidané funkce mají cenu, hlavně data iMessage. iOS 10+ a zejména iMessage nyní spotřebovává mnohem více dat a paměti našeho iPhonu.

Tolik informací a tak málo místa. To je běžná stížnost nás uživatelů iPhone, kteří nemají ten luxus, že si jednoduše přidají úložiště prostřednictvím karty microSD, když ji potřebujeme. Navrhne Apple někdy iPhone a iPad s touto velmi žádanou funkcí, kterou uživatelé Androidu považují za samozřejmost ??? Karty MicroSD se stále zvětšují a zlevňují. Zatímco iPhony stále dostávají….

Společnost Samsung říká, že „nedostatek paměti by dnes neměl být věcí“, a nemohl jsem více souhlasit! Mělo by to být minulostí.

Ale pro uživatele iPhone je nedostatek paměti a úložiště realitou. A je to úplně na hovno!

Všichni musíme jednat jako manažeři

Rozhodl jsem se podívat na světlou stránku; tráva je zelenější argument.

A to je tím, že omezením množství úložného prostoru, který máme po ruce, jsme nuceni spravovat naše úložiště. V lepším i horším případě musíme skutečně přemýšlet o ochraně a organizaci.

Musíme vyvinout strategie a upřednostnit to, co potřebujeme a chceme a co nepotřebujeme ani nechceme. Uvažujme o tom jako o životní lekci - vynikajícím vzdělání pro všechny stránky života.

Takže tam je stříbrná podšívka.

Z těchto citronů můžeme opravdu udělat limonádu.

Pojďme na to!

Upozornění iDevice: Nebezpečí dopředu!

Pokud se vám zobrazuje obávaná výstraha „úložiště je téměř plné“ nebo „paměťovému zařízení dochází paměť“, poslouchejte! I když tu zprávu nedostáváte dosud, je čas být proaktivní a převzít kontrolu. Vždy je lepší zvládnout krizi, než k ní dojde.

Nastal čas se tím zabývat. Přijměte svůj osud, všichni vlastníci iPhone, kteří vstoupíte. Je na čase, abyste si udělali úsudek, zda opravdu potřebujete uchovat všechna tato data.

Váš nejnovější datový prase, aplikace Zprávy a iMessage

Jednou z prvních věcí, na které bychom se měli všichni podívat, jsou naše textové a iMessage údaje. Se všemi fantastickými funkcemi služby iMessage v systému iOS mají naše zprávy potenciál zabírat hodně (a myslím tím MNOHO) úložiště našeho iDevice.

Přemýšlejte o tom, kolik zpráv je uloženo ve vašem iPhone? Několik mých přátel nevymazalo ani jeden text za měsíce, možná i roky. Jaký to má smysl? I když je tato zpráva vzácná, stále existují způsoby, jak ji uložit, což nezahrnuje zobrazování upozornění „úložiště je téměř plné“.

Pojďme se tedy zavázat k omezení našich dat iMessage a počtu zpráv, které ukládáme do našich iPhonů. Udržováním posledních textů a mazáním starších textů otevíráme úložný prostor A pomáháme našim iPhonům a našim aplikacím pro zprávy běží efektivně a rychleji.

Ale tyto zprávy jsou opravdu důležité

Pro ty z vás, kteří mají zprávy, které bezpodmínečně potřebujete uložit, mám několik návrhů:

 1. Vytvořte zálohu svého iPhone a uložte tyto velmi důležité zprávy (VIM)
 2. Pořizujte snímky obrazovky svých VIM současným stisknutím vypínače a domovských tlačítek
 3. K tomu samozřejmě existuje aplikace! Zkuste tedy archivovat své zprávy pomocí PhoneView, iExplorer nebo TouchCopy

Uložte obrázky textových zpráv do aplikace Fotografie

Pokud své fotografie zpráv neuložíte konkrétně do aplikace Fotky, nebudou vaše fotografie textových zpráv ani zprávy nikde jinde uloženy. Fotografie, které přicházejí prostřednictvím vašich aplikací pro zprávy, e-mailů a dalších aplikací třetích stran, se do vaší aplikace Fotografie neukládají automaticky. Musíte to udělat záměrně.

Podívejte se na tyto dva články a ujistěte se, že ukládáte své fotografie do aplikace Fotky!

 1. Jak rychle uložit všechny obrázky z textových zpráv na iPhone
 2. Jak ukládat obrázky iMessage jako fotografie do vašeho iPhone

Než půjdeme dále, podívejme se a podívejme se, kolik místa vaše zprávy skutečně zabírají.

Zkontrolujte úložiště iDevice

 1. Jít do Nastavení> Obecné
 2. Pro iOS 11 a vyšší vyberte úložiště iPhone (nebo iPad)
 3. IOS 10 a níže najdete v části Úložiště a používání iCloudu
  1. Klepněte na Spravovat úložiště

V úložišti uvidíte seznam použitých i dostupných. Použité zahrnuje vše, od aplikací přes obsah až po váš operační systém. K dispozici je množství volného místa zbývajícího na vašem iPhone nebo jiném iDevice. Aktuální pravidlo je, že pokud je vaše Dostupné úložiště menší než 10 GB (ano gigabajty), měli byste věnovat nějaký čas organizaci svých informací a začít ořezávat doplňky.

Protože mnozí z nás mají iPhony s přibližně 16 GB, 10 GB dostupného prostoru není realistické. S

o ve společnosti Apple ToolBox, doporučujeme, abyste měli vždy k dispozici alespoň 25% z celkového původního úložiště.

Pokud jde o matematiku, to znamená pro 16 GB telefon, doporučujeme mít alespoň 4 GB dostupného úložiště.

Jedna věc, která se často přehlíží, je, že váš iPhone nebo jiná iDevice vždy vyžaduje určité množství volného místa.  

iPhony nefungují dobře, když se blíží svým limitům úložiště. Mezi příznaky patří pomalá reakce, zhroucení, nereagování a celková letargie systému.

Čištění vašeho iPhonu nebo jiného zařízení iDevice je tedy jako úklid vašeho domova - nutné zlo.

Používáte iOS 11 nebo vyšší?

Pokud používáte iOS 11 a vyšší, přidala společnost Apple do nastavení úložiště iMessage některé opravdu pěkné funkce, včetně funkcí ručního a automatického ukládání, jako je výběr a výběr obrázků, které chcete z textů odstranit!

Plus iOS 11.4 zahrnoval dlouho očekávané funkce Zprávy na iCloudu!

Podívejte se na náš článek Jak odstranit zprávy z iPhone Dokumenty a data s iOS11 a 12 a začněte!

Vrtání do úložiště

Klepnutím na Správa úložiště zobrazíte, kolik místa každá aplikace zabírá. Pokud jsou Zprávy blízko nebo blízko horní části vašeho seznamu, je čas dát Zprávy na datovou dietu.

Nejjednodušší metodou je automatické nastavení časových limitů, které váš iPhone uchovává.

To je skvělá volba pro ty z nás, kteří nechtějí věnovat příliš mnoho času sledování svých dat a využití úložiště iMessage.

Další výhodou je, že při stanovení časového limitu vaše iDevice vymaže všechny vaše zprávy A všechny přílohy, které jsou často většími datovými prasaty.

Jen se ujistěte, že pokud je pro vás jakákoli odeslaná příloha důležitá, uložte ji jinde, aby nebyla odstraněna z vašeho iDevice.

Pokud vám například přítel pošle obrázek přes iMessage, uložte jej na své fotografie. Tímto způsobem, když vaše zařízení dosáhne stanoveného časového limitu pro odstranění zprávy, stále máte tyto smysluplné přílohy.

Nastavte časové limity pro zprávy

 1. Jít do Nastavení> Zprávy
 2. Přejděte dolů na Historie zpráv
 3. V části Keep Messages změňte limit na 30 dní
  1. Další možnosti jsou 1 rok nebo navždy (nedoporučujeme navždy)
 4. Dále přejděte dolů na Zvukové zprávy
  1. V části Vypršení platnosti změňte na Po 2 minutách

Upravte kvalitu obrazu

Jako výchozí iMessage a Zprávy odesílá obrázky ve vyšší kvalitě. Ve většině případů je důležité, aby váš přítel viděl obrázek, takže odeslání vysoce kvalitního obrázku není kritické.

Zmenšení velikosti obrázku také pomůže vašemu příteli lépe spravovat jeho úložný prostor pro zprávy. Je to výhoda pro všechny.

Důrazně doporučujeme toto nastavení změnit, aby se šetřilo místo na vašem zařízení iDevice a zařízeních příjemců.

Pokud se bojíte ztráty příliš vysoké kvality, pokračujte a vyzkoušejte to. Zjistěte, zda si vy nebo vaši přátelé všimnete rozdílu.

 1. Jít do Nastavení> Zprávy
 2. Přejděte dolů celou cestu
 3. Přepnout „Režim nízké kvality obrazu”ZAPNUTO (zelené)
  1. Tímto odešlete příjemcům obrázky v nižší kvalitě
   1. Nedělejte si starosti - kvalita je pořád pěkně dobrá

Filtrovat všechny neznámé odesílatele

Dalším způsobem, jak omezit, kolik místa vaše zprávy zabírají, je odfiltrovat všechny zprávy od lidí, kteří nejsou ve vašich kontaktech. Zapnutím této funkce tyto zprávy neodstraníte, ale umístíte je do samostatné oblasti ke kontrole a smazání. Je také možné smazat všechny zprávy najednou.

 1. Jít do Nastavení> Zprávy
 2. Přejděte dolů na Filtrovat neznámé odesílatele
 3. Zapnout tuto funkci (zelená)

A samozřejmě k tomu existuje aplikace!

Aplikace pro ukládání zpráv iMessages a další

Pokud vás myšlenka na smazání vašich zpráv a všech připojených fotografií, videí atd. Děsí, nebojte se! Existují aplikace jen pro vás.

PhoneView je jednou z mnoha aplikací, které kromě vašich SMS, Whats App a dokonce i vašich hlasových zpráv a protokolů hovorů ukládají vaše konverzace iMessage.

Stejně jako jeho protějšky i PhoneView ukládá tato data do počítače Apple (zatím žádná verze pro Windows).

Po stažení stačí připojit iPhone nebo jiný iDevice k počítači a otevřít PhoneView. Pouhým kliknutím na tlačítko můžete přenést některé nebo všechny své zprávy iMessages a další zprávy do počítače. PhoneView ukládá text jako soubory PDF.

PhoneView navíc také přenáší a ukládá fotografie, videa, hlasové zprávy, hudbu, kontakty a další data z vašich zařízení iDevices.

Po přenosu konverzace odstraníte ručně prostřednictvím aplikace Zprávy nebo automaticky pomocí funkce časového limitu.

PhoneView nabízí bezplatnou zkušební verzi a celoživotní jednorázový nákup v současné době za cenu 29,95 USD. Alternativy zahrnují MobileTrans, AnyTrans a další. Většina nabízí bezplatnou zkušební verzi.

Aplikace pro vymazání dat iMessages a další

Pro lidi, kteří nechtějí nastavit časový limit, ale přesto chtějí nebo potřebují vyčistit datovou mezipaměť iMessage, máme pro vás některá řešení třetích stran.

Existuje spousta aplikací, které vám pomohou zeštíhlit vaše iPhony a další iDevices. Programy jako PhoneClean, iMyfone Unmate, iBackupBot a další vám kromě vyčištění dalších nevyžádaných souborů, dočasných souborů a dalších mezipamětí aplikací pomohou odstranit všechna data iMessage.

Většina z těchto programů nabízí bezplatné zkušební verze s následnou jednorázovou platbou, pokud se rozhodnete program zachovat.

Vymazat zprávy ručně

Chcete-li své zprávy odstranit ručně, máte několik možností.

Postupné mazání jednotlivých zpráv

 1. V konverzaci zpráv klepněte a podržte bublinu zprávy, kterou chcete odstranit, a pak klepněte na Další
 2. Klepněte na koš a poté na Odstranit zprávu
 3. Chcete-li odstranit všechny zprávy ve vlákně, klepněte na Odstranit vše v levém horním rohu

Chcete-li odstranit celou konverzaci

 1. Otevřete zprávy
 2. Přejeďte doleva přes konverzaci, kterou chcete smazat
 3. Klepněte na Odstranit

Chcete-li odstranit více než jednu konverzaci

 1. Otevřete zprávy
 2. Klepněte na Upravit v levém horním rohu
 3. Klepněte na kruh vedle konverzace
 4. Klepněte na Odstranit v pravém dolním rohu

Chcete-li vymazat všechny zprávy z úložiště iPhone

Nejsme si jisti, proč to funguje, ale naši čtenáři uvádějí, že to dělá trik, jak snížit velikost úložiště zpráv na vašich iPhonech.

 1. Vybrat Nastavení> Obecné> Hledání reflektorů
 2. Zrušte zaškrtnutí zpráv ve vyhledávání Spotlight
 3. Odstraňte všechny textové zprávy, které se zobrazují v aplikaci Zprávy
 4. Dvojitým klepnutím na tlačítko Domů otevřete lištu pro více úkolů
 5. Zavřete VŠECHNY spuštěné aplikace
 6. Restartujte telefon

Až budete hotovi, nezapomeňte znovu povolit Zprávy ve vašem Spotlight Search. Vybrat Nastavení> Obecné> Hledání reflektorů a zapnout.

V případě potřeby tento postup opakujte několikrát. To opravdu záleží na tom, kolik úložiště aplikace Zprávy zabírá. Zkontrolujte své úložiště zpráv po každé návštěvěNastavení> Obecné> Úložiště (NEBO Úložiště a používání iCloudu> Správa úložiště.)

Po provedení tohoto procesu může MB nebo GB pokaždé poklesnout pouze o několik stovek MB. Nebojte se, je to normální a očekávané. Pokračujte v opakování tohoto procesu, dokud nebude aplikace Zprávy nízká (například 100 MB nebo méně).

Pokud vaše data iMessage stále zabírají tuny úložiště

Pokud výše uvedená doporučení nefungovala a váš iPhone nebo iDevice stále obsahuje značné množství dat používaných ve Zprávách, je nejlepším postupem zálohovat a obnovit iDevice přes iCloud nebo iTunes. Obnovení vyprázdní vaše mezipaměti, včetně Zpráv, a trvale odstraní veškerá zbývající data.

Vyžadují se preventivní opatření

Zprávy často čistěte. A nezapomeňte zařízení často vypínat. iOS obsahuje funkce pro samoudržbu, které běží POUZE při spuštění. Osvědčeným postupem je úplně vypnout iPhone nebo jiné zařízení iDevice (vypnout) a zároveň vypnout (spaním). Takže když se probudíte, zapnete také zařízení iDevice.

zdroj: jablko

Další tipy pro ukládání iPhone

Pokud hledáte další tipy pro úložiště pro iPhone, podívejte se na náš komplexní článek o tom, jak uvolnit místo na všech vašich zařízeních iDevices. Pamatujte, že naučení se, jak uvolnit úložný prostor na našich iDevices, jim pomáhá zůstat zdravými a pracovat efektivně, takže z nich máme roky skvělého využití!

Pokud aplikace iMessage a Zprávy nefungují správně, přečtěte si tento článek.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found