Díky této speciální postavě Unicode budou vaše složky iOS neviditelné

Zkuste toto: Otevřete složku na svém zařízení iOS. Přejděte na přejmenování a odstraňte všechny znaky v názvu složky. Klepněte na Hotovo.

V tomto okamžiku uvidíte původní název složky hned tam, kde začala. Je to proto, že Apple v iOS - ani v žádném z jejích operačních systémů - nepovoluje prázdné názvy složek.

Většinou to není opravdu problém. Je užitečné mít na složkách štítky, protože tak snáze víte, co je kde uloženo.

Ale mezi námi jsou minimalisté a návrháři, kteří by mnohem raději měli možnost používat prázdné štítky složek. Je těžké tvrdit, že mřížka aplikace plná prázdných složek je celkem čistý a elegantní vzhled.

PŘÍBUZNÝ:

 • Jak změnit uspořádání aplikací na iPhonu a iPadu
 • Jak uspořádat poznámky na zařízeních Apple
 • Jak používat nejlepší funkce v aplikaci Soubory na vašem zařízení iOS
 • Jak nastavit iPad pro staršího uživatele

Každou chvíli se objeví chyba nebo „hack“, který lidem umožní skutečně vyprázdnit názvy složek. Tyto chyby se však nakonec opraví.

Naštěstí pro nás existuje neopravený způsob, jak získat „prázdné“ názvy složek v systému iOS - a to bez útěku z vězení vašeho zařízení iOS. Nejlepší ze všeho je, že je tu pravděpodobně dlouhodobě.

Jak získat neviditelné názvy složek

I když v průběhu let existovala řada metod, jak získat „prázdné“ názvy složek, obvykle vyžadují trochu finaglingu. To není případ tohoto řešení.

 • Na svém zařízení iOS klepněte a podržte prázdné místo mezi těmito závorkami: [⠀]
 • Když je vybráno, klepněte na Kopírovat.
 • Nyní přejděte na domovskou obrazovku a klepněte na libovolnou složku.
 • Klepnutím a podržením názvu složky vyvoláte režim úprav.
 • Odstraňte všechny znaky v názvu aktuální složky.
 • Poté vložte prázdný znak, který jste dříve zkopírovali, do pole s názvem složky.
 • Hit Hotovo.

Podobně bude speciální bankovní prostor fungovat i na macOS. Stačí jej zkopírovat do počítače Mac a vložit do vstupního pole pro název složky. Měla by vám zůstat prázdná složka macOS.

Proč to funguje

„Prázdné místo“ budete moci použít k vytvoření neviditelných názvů složek, protože to technicky není prázdné místo. To je pravda, zatímco prostor mezi závorkami [⠀] vypadá jako prázdné místo, operační systémy s ním jako takovým nebudou zacházet.

Místo toho je prázdné místo mezi závorkami ve skutečnosti speciální znak Unicode. Je to „bankovní prostor“ v Braillově písmu, znak Unicode U + 2800.

Protože to není typické prázdné místo, které byste dostali klepnutím na mezerník, iOS a macOS jej vlastně zaregistrují jako normální znak jako jakékoli jiné písmeno nebo číslo.

Podobně to nemusí být nutně chyba. Na rozdíl od některých jiných „hacků“ pro iOS souvisejících s vyprázdňováním názvů složek bude znak Braillova písma Unicode přetrvávat i po restartování zařízení a aktualizaci softwaru. Rovněž byl testován na všech starých i posledních verzích iOS, včetně nejnovější aktualizace iOS 12.1.4 a iOS 12.2 betas.

Také proto, že znalosti o speciálních znakech Unicode jsou dost specializované a nejasné, není pravděpodobné, že si Apple tuto chybu „opraví“. Ve skutečnosti to možná nestojí za námahu dokonce změnit chování prázdného Braillova písma

Samozřejmě také neexistuje záruka, že toto řešení zůstane navždy neopravené. Mezitím to však může být dobré dlouhodobé řešení pro vymazání názvů složek.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found