Zaseknutý ve smyčce aktualizace macOS, protože není dostatek volného místa

Aktualizace systému macOS může být někdy opravdovou fuškou, zvláště pokud narazíte na smyčku aktualizace, protože není dostatek volného místa. Někteří uživatelé zahájili aktualizaci, ale po jejím neúspěchu se ocitli v této „zaváděcí smyčce“ a při každém spuštění počítače Mac se vrátili na stránku instalačního programu aktualizace.

Pokud na počítači Mac není dostatek volného místa, obvykle před spuštěním aktualizace obdržíte upozornění. Pokud se však vaše aktualizace během instalace nezdařila nebo pokud se vám tato výstraha nepodařilo správně načíst úložiště, můžete narazit na problémy.

V tomto příspěvku jsme vysvětlili několik různých způsobů, jak se vymanit z aktualizační smyčky pro macOS a zajistit, aby měl váš Mac dostatek volného místa.

Proč potřebuji volné místo pro aktualizaci macOS?

Okamžitě není zřejmé, proč váš Mac stejně potřebuje volné místo k aktualizaci. Zvláště poté, co jste již udělali dostatek místa pro stažení aktualizace. Ve skutečnosti však instalační program aktualizace pro macOS potřebuje více prostoru pro práci.

Jak se aktualizace nainstaluje, kopíruje soubory a rozšiřuje složky a zabírá mnohem více místa, než je třeba ke stažení. Ve skutečnosti často potřebujete až 20 GB volného úložiště na počítači Mac, abyste mohli aktualizovat operační software na něm.

Bez tohoto prostoru nemůže instalační program aktualizace macOS dokončit všechny své úkoly a aktualizace selže.

Kolik bezplatného úložiště potřebuji k aktualizaci systému macOS?

Snažte se mít vždy alespoň 10% pevného disku prázdných.

Apple uvádí na svém webu doporučení úložného prostoru pro aktualizace macOS. Kliknutím sem se můžete na tuto stránku podívat, obvykle Apple navrhuje, abyste potřebovali přibližně 20 GB volného místa.

Doporučujeme vám, abyste svému počítači Mac poskytli 1,5x doporučený úložný prostor pro aktualizaci. To by mělo zabránit riziku uvíznutí ve smyčce aktualizace macOS.

Bez ohledu na to, zda aktualizujete Mac, zkuste ponechat alespoň 10% pevného disku prázdných. Toto je běžná rada, která pomůže vašemu počítači běžet hladce.

Jak vytvořím více volného místa ze smyčky aktualizace macOS?

Pokud můžete, restartujte počítač Mac a přihlaste se. Poté uvolněte více místa odstraněním velkých souborů nebo jejich přesunutím na externí pevný disk. Ve spodní části tohoto příspěvku jsme zahrnuli další tipy na úsporu místa.

Pokud se však nemůžete přihlásit k počítači Mac - což je pravděpodobně případ, pokud čtete tento příspěvek - postupujte podle níže uvedených kroků pro řešení problémů, abyste se vymanili z aktualizační smyčky pro macOS nebo uvolnili místo v instalačním programu pro macOS.

Krok 1. Změňte spouštěcí disketu

Přesuňte myš do levého horního rohu obrazovky, měla by se zobrazit lišta nabídky. Přejděte na > Startup Disk… a vyberte pevný disk počítače Mac, který se obvykle nazývá „Macintosh HD“.

Klikněte na Restartovat a počkejte, až se váš Mac restartuje. Mělo by se normálně spustit, čímž by vás vyřadilo ze smyčky aktualizace macOS. Nyní můžete podle těchto tipů uvolnit dostatek místa pro aktualizaci macOS.

Použijte Startup Disk, abyste se vyhnuli smyčce kolem instalačního programu pro aktualizaci macOS.

Co když nevidím lištu nabídek?

Pokud není k dispozici lišta nabídek nebo není možné zvolit spouštěcí disketu, restartujte počítač Mac do režimu obnovení. Udělejte to držením příkaz + R kláves při zapnutí počítače Mac.

Podržte tyto klávesy, zatímco se váš Mac zapíná a spouští se v režimu obnovení.

V režimu obnovení byste měli být schopni podle výše uvedených pokynů vybrat spouštěcí disketu.

Co když si nemohu vybrat spouštěcí disketu?

Pokud okno Startup Disk nezobrazuje pevný disk vašeho počítače Mac, postupujte podle pokynů níže a opravte disk pomocí nástroje Disk Utility. Potom zkuste znovu vybrat spouštěcí disketu.

Krok 2. Opravte pevný disk pomocí Disk Utility

Drobné problémy s vaší jednotkou mohou být důvodem, proč vaše aktualizace macOS selhala, mohou být také důvodem, proč nemůžete vybrat pevný disk Mac jako spouštěcí disketu. Naštěstí se snadno opravují pomocí Disk Utility.

Měli byste být schopni otevřít aplikaci Disk Utility pomocí možnosti Utility na řádku nabídek. Pokud nevidíte lištu nabídek, postupujte podle těchto pokynů a spusťte počítač Mac do režimu obnovení.

V Disk Utility vyberte z postranního panelu pevný disk počítače Mac, obvykle se nazývá „Macintosh HD.“ Ujistěte se, že jste vybrali rodičovskou jednotku, která může mít jiný název. Nyní klikněte na tlačítko První pomoc a spusťte na jednotce Spustit první pomoc.

Tím se zkontroluje, zda na pevném disku nejsou chyby, a opraví se všechny nalezené položky. Po dokončení restartujte počítač Mac. Pokud se znovu vrátíte k instalačnímu programu pro aktualizaci macOS, opakujte tyto pokyny a vyberte spouštěcí disk.

Doba potřebná k spuštění First Aid na vašem Macu částečně závisí na velikosti vašeho pevného disku.

Krok 3. Vymažte pevný disk, pokud máte zálohu

Pokud máte nedávnou zálohu svého Macu - nebo pokud vám nevadí ztráta veškerého obsahu a dat na něm - dalším krokem je úplné vymazání pevného disku. Pokud svůj Mac nechcete vymazat, kliknutím sem přejdete na poslední krok.

Po vymazání Macu byste určitě měli mít dostatek volného místa pro aktualizaci macOS, kdy můžete zálohu obnovit.

Jak mohu vymazat pevný disk v počítači Mac?

 1. Vymazáním pevného disku trvale odstraníte veškerý obsah - filmy, fotografie, dokumenty atd. - nedělejte to, pokud nemáte zálohu.  
 2. Spusťte počítač Mac do režimu obnovení podržením příkaz + R klíče při zapnutí.
 3. Na řádku nabídek přejděte na Utility> Disk Utility.
 4. V postranním panelu vyberte pevný disk počítače Mac.
 5. Klikněte na tlačítko Vymazat a potvrďte, že chcete Mac vymazat.

  Vyberte název, formát a schéma vymazaného pevného disku - doporučujeme ponechat výchozí hodnoty.

Jak mohu aktualizovat macOS po vymazání pevného disku?

 1. Spusťte počítač Mac do alternativní verze režimu obnovení podržením MOŽNOST + příkaz + R. zatímco se zapíná.
 2. Kliknutím na „Přeinstalovat macOS“ aktualizujete Mac na nejnovější verzi macOS kompatibilní s vaším zařízením.

  Tentokrát musíte také podržet klávesu Option, abyste mohli nainstalovat nejnovější verzi systému macOS.

Jak obnovím zálohu Time Machine?

 1. Po dokončení aktualizace systému macOS spusťte počítač Mac do režimu obnovení naposledy podržením příkaz + R klíče při zapnutí.
 2. Klikněte na „Obnovit ze zálohy Time Machine“.
 3. Připojte externí zálohovací jednotku a vyberte nejnovější zálohu.

  Postupujte podle pokynů na obrazovce a obnovte zálohu Time Machine z režimu obnovení.

Krok 4. Vytvořte dostatek volného místa pro aktualizaci macOS pomocí Terminálu

Pokud nemáte zálohu a nemůžete změnit spouštěcí disketu, poslední možností je odebrat data z počítače Mac pomocí terminálu. To vyžaduje zadání příkazů terminálu pro navigaci na pevném disku a výběr souborů, které chcete odebrat. Níže jsme přesně vysvětlili, co dělat.

Nezapomeňte zadat každý příkaz přesně tak, jak je napsáno níže, včetně interpunkce a mezer.

Jak mohu otevřít Terminál z instalačního programu aktualizace macOS?

 1. Spusťte počítač Mac do režimu obnovení podržením příkaz + R klíče při zapnutí.
 2. Na řádku nabídek přejděte na Nástroje> Terminál.

Jak se mohu pohybovat pomocí terminálu?

K navigaci pomocí Terminálu potřebujete pouze následující tři příkazy:

 • Tisk pracovního adresáře (pwd)
 • Seznam (je)
 • a změnit adresář (CD).

Tisk pracovního adresáře (pwd): Zobrazuje vaši aktuální pozici na pevném disku a zobrazuje se jako cesta k souboru.

Jak vidíte, použil jsempwd příkaz zjistit, že jsem ve složce Test v mých dokumentech.

Seznam (ls): Zobrazí seznam všech souborů a složek na vaší aktuální pozici.

Použil jsem je příkaz zjistit, že v mém umístění jsou dvě podsložky a jeden soubor.

Změnit adresář (cd): Umožňuje vám přesunout se na jiné místo na pevném disku zadáním cesty k souboru, na který chcete přejít.

Při psaní cesty k souboru vložte zpětné lomítko (\) před mezerou. Můžete také použít tečku (.) jako zkratka pro zadání vaší aktuální polohy. A nakonec, když začnete psát, můžete pomocí Tab procházet možnosti automatického doplňování.

Použil jsem CD příkaz přesunout do podsložky 1, pak jsem znovu zkontroloval svou polohu pomocí pwd.

Jak odstraním soubory pomocí Terminálu?

Když najdete soubor, který chcete odstranit, je k jeho smazání potřeba pouze jeden příkaz:

 • Odebrat (rm).

Odebrat (rm): Pomocí tohoto příkazu následovaný názvem souboru ve vašem aktuálním umístění jej okamžitě a trvale smažete. Dávejte pozor, abyste správně zadali název souboru, včetně jeho typu, abyste zajistili, že neodstraníte nesprávný soubor.

Použil jsem je abych viděl soubory v mém umístění, pak jsem použil rm odstranit Large File.doc. Nakonec jsem potvrdil, že byl odstraněn pomocí je znovu.

Jak najdu velké soubory pomocí Terminálu?

Pokud se snažíte najít velké soubory, které můžete odstranit, abyste uvolnili dostatek volného místa pro aktualizaci systému macOS, pomocí níže uvedeného příkazu zobrazíte seznam všech souborů v počítači Mac větších než 500 MB:

najít / -size +500000 -tisk

Poté můžete pomocí výše uvedených příkazů tyto soubory navigovat a odebrat.

Tipy pro vytvoření více volného místa na počítači Mac

Až se budete moci znovu přihlásit k počítači Mac, použijte tyto tipy, abyste vytvořili dostatek volného místa pro budoucí aktualizace systému macOS a omezili využití úložiště na minimum.

1. Použijte iCloud Drive k optimalizaci úložiště

iCloud představuje nejjednodušší způsob, jak uvolnit místo na počítači Mac. Pokud se přihlásíte k odběru dalšího úložiště na iCloudu, nahrajte své dokumenty do cloudu pomocí iCloud Drive.

Poté přejděte do svých předvoleb iCloudu a zapněte Optimalizovat úložiště pro iCloud Drive. Tím se automaticky odstraní staré soubory z vašeho pevného disku - ponechají se na iCloud Drive - a vytvoří se na vašem Macu volné místo.

Zaškrtnutím tohoto políčka získáte na svém počítači Mac více volného místa.

2. Přesuňte data na externí pevný disk

Pokud máte spoustu souborů nebo složek, které nepotřebujete vždy - například pracovní archivy nebo filmové sbírky - přesuňte všechna tato data z počítače Mac na externí pevný disk.

Můžete to provést přetažením ve Finderu a poté tyto soubory z počítače Mac smažte, když jsou bezpečně uloženy na externí jednotce.

3. Nezapomeňte koš vyprázdnit

Pravidelně vyprazdňujte koš, abyste uvolnili místo na svém počítači Mac.

Po smazání souborů nezapomeňte koš vyprázdnit. Jinak stále zabírají místo na pevném disku. Chcete-li to provést, klikněte na ovládacím panelu na koši v doku a vyberte možnost Vyprázdnit koš.

Sdělte nám své vlastní tipy na úsporu místa v komentářích níže. Nezapomeňte nám sdělit, že pokud stále uvíznete v bootovací smyčce při pokusu o aktualizaci systému macOS, uděláme vše pro to, abychom vám pomohli.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found