Jak nastavit a používat obrazovku Dobré ráno v systému iOS

Většina z nás si ráno po probuzení zkontroluje iPhone, než udělá cokoli jiného. A mnozí z nás absolutně rádi vidí zprávu Dobré ráno na obrazovce uzamčení s rychlou snímkou ​​předpovědi počasí dne.

Pokud se obrazovka Dobré ráno na vašem iPhone neobjeví, můžete ji opravit pomocí kroků v této příručce. Pokryjeme všechny způsoby, jak zapnout obrazovku Dobré ráno pro iOS 12, iOS 13 a iOS 14.

Co je obrazovka Dobré ráno?

Obrazovka Dobré ráno zobrazuje na uzamčené obrazovce jednoduché informace o počasí, místo aby vás bombardovala oznámeními. Toto je mnohem příjemnější způsob, jak začít svůj den po probuzení.

Poté, co necháte svůj mozek nastartovat, můžete zavřít obrazovku Dobré ráno a podívat se na oznámení, která přišla přes noc. Obrazovka Dobré ráno se znovu zobrazí až při příštím spánku.

Obrazovka Dobré ráno vám dává přehled o denní zprávě o počasí.

Ačkoli ji budeme označovat jako obrazovku Dobré ráno, tato funkce se přizpůsobuje denní době. Mohlo by se říci Dobré odpoledne nebo Dobrý večer, pokud se probudíte v jinou dobu.

Podle následujících pokynů zjistíte, jak na vašem iPhone zobrazit obrazovku Dobré ráno. Ukážeme vám také několik kroků k řešení potíží, které je třeba provést v případě, že obrazovka Dobré ráno nefunguje.

Jak získat obrazovku Dobré ráno na svém iPhone

Obrazovka Dobré ráno úzce souvisí s funkcí Spánek nebo Před spaním na vašem iPhone. Bohužel pro uživatele se staršími iPhony je nutné provést aktualizaci na iOS 12 nebo novější, abyste si mohli užívat funkci Dobré ráno.

Apple představil Bedtime jako součást aplikace Hodiny v iOS 12. Poskytoval uživatelům jednoduchý způsob, jak zlepšit svůj spánek tím, že povolil pravidelný alarm a minimalizoval noční oznámení.

Nastavení Před spaním a Spánek vám umožní zvolit, kdy chcete spát a probudit se.

S vydáním iOS 14 přidala společnost Apple do aplikace Zdraví sekci Spánek, která nahradila funkci Bedtime v aplikaci Hodiny. Ve svém novém domově vám funkce Spánek umožňuje vytvořit více časů před spaním, povolit období ukončení a propojit hodinky Apple Watch se sledováním spánku.

V důsledku této změny budete muset postupovat podle níže uvedených pokynů pro konkrétní verzi iOS. Jít do Nastavení> Obecné> O aplikaci zjistit verzi softwaru.

iOS 14:

V době psaní tohoto článku je iOS 14 stále v beta verzi a obrazovka Dobré ráno nefunguje. Plně však očekáváme, že Apple to v době veřejného vydání iOS 14 v září 2020 změní.

Pokud k tomu dojde, postupujte podle následujících pokynů, abyste zapnuli obrazovku Dobré ráno pro svůj iPhone:

  1. Otevři Zdraví aplikace a přejděte do Procházet kartu a poté vyberte Spát ze seznamu kategorií zdraví.
  2. Při prvním otevření těchto nastavení vás iPhone vyzve k nastavení harmonogramu spánku. Pokud se tak nestane, přejděte dolů a klepněte na Celý plán a možnosti.
  3. Zapnout Časový plán spánku, poté vyberte čas před spaním a probuzením. Pokud nechcete ráno slyšet poplach, vypněte jej Budík.
  4. Přejděte dolů a klepněte na Možnosti, pak zvolte Zapnout automaticky v části Režim spánku. Tím se automaticky zapne režim spánku a režim Nerušit, když jste v posteli.
V aplikaci Zdraví vyberte Spánek. Otevřete celý plán a možnosti. Zvolte automatické zapnutí režimu spánku.

iOS 12 nebo iOS 13:

  1. Otevři Hodiny aplikace a přejděte do Před spaním záložka.
  2. Klepněte na Možnosti v levém horním rohu a povolte Nerušit před spaním volba. Tím se automaticky naplánuje zapnutí režimu Nerušit, když spíte, a vypnutí po probuzení.
  3. Klepněte na Hotovo se vrátíte na obrazovku Bedtime.
  4. Nyní klepněte na Plán sekce a zapněte Časový plán před spaním. Upravte časy a dny, abyste nastavili svůj spánek, a určete, kdy se ráno spustí budík.
  5. Pokud nechcete ráno slyšet poplach, vraťte se na Možnosti a změňte svůj Zvuk probuzení na Žádný.
Možnosti nebo plán vyberte v nastavení před spaním. Povolte režim Nerušit během spánku. Zapněte časový rozvrh večerů a nastavte správné časy.

Co dělat, když se obrazovka Dobré ráno nezobrazí

Váš iPhone nemusí zobrazit obrazovku Dobré ráno, pokud dojde k potížím s nastavením zařízení. Nezapomeňte podle výše uvedených kroků zapnout plán spánku nebo spánku, poté se podívejte na níže uvedené tipy pro řešení problémů a opravte obrazovku Dobré ráno.

Změňte svůj plán Nerušit

Doporučujeme použít nastavení Spánek nebo Před spaním k automatickému povolení režimu Nerušit nebo Spánek, když spíte.

Nedělejte si starosti se ztrátou důležitých hovorů. Nastavení Nerušit můžete změnit tak, aby umožňovalo opakované hovory nebo hovory od určitých kontaktů.

Pokud se obrazovka Dobré ráno na vašem iPhone stále nezobrazuje, přejděte na Nastavení> Nerušit místo toho vytvořit vlastní plán.

Povolit Plán možnost a změňte časy tak, aby odpovídaly vašemu rozvrhu spánku nebo spánku. Je v pořádku, pokud se funkce Nerušit objeví dříve, ale musí se vypnout současně s budíkem.

Ujistěte se, že váš plán Nerušit odpovídá vašemu spánkovému plánu.

V systému iOS 12 musíte také povolit Režim před spaním pod nastavením plánu Nerušit. Když se ráno probudíte, zavřete oznámení Nerušit a zobrazte obrazovku Dobré ráno.

Zkontrolujte nastavení aplikace Počasí

Obrazovka Dobré ráno využívá aplikaci Počasí od společnosti Apple k vyhledání aktuálních povětrnostních podmínek ve vašem místě. Pokud se počasí nezobrazí - nebo pokud je nepřesná zpráva o počasí - může dojít k problému s touto aplikací.

Otevřete Apple Počasí aplikace na vašem iPhone, abyste se ujistili, že funguje. Pokud ji nemůžete najít, stáhněte si zdarma aplikaci Počasí z App Store.

Pokud aplikace Počasí nemůže najít vaši aktuální polohu, přejděte na Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy. Poté přejděte dolů a změňte Počasí aplikace umožňující lokalizační služby Při používání aplikace.

Vyberte, zda chcete povolit služby určování polohy, když používáte aplikaci Počasí.

Zkuste použít aplikaci Weather Channel

Akciová aplikace Apple od společnosti Apple používá pro předpovědi počasí Weather Channel. Pokud aplikace Počasí na počasí nefunguje s obrazovkou Dobré ráno na vašem iPhone, možná si místo toho budete muset stáhnout aplikaci Počasí.

Stáhněte si zdarma aplikaci Weather Channel z App Store.

Aplikaci Weather Channel si můžete stáhnout zdarma.

Poté aplikaci otevřete a ujistěte se, že aktualizuje počasí pro vaši aktuální polohu. Pokud to nefunguje, přejděte na Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy umožnit aplikaci Weather Channel používat vaši polohu Při používání aplikace.

Deaktivujte obrazovku Dobré ráno

Ne každý chce, aby ho obrazovka Dobré ráno zpomalila, když se ráno probudí. Pokud shledáte nepříjemnou překážku mezi vámi a upozorněním na vašem iPhone, použijte některou z níže uvedených metod a místo toho deaktivujte obrazovku Dobré ráno.

Možnost 1. Vypněte plán spánku nebo spánku

Obrazovka Dobré ráno úzce souvisí s plánem spánku nebo před spaním. Pokud ji již nechcete vidět, nejjednodušším řešením je přestat ve svém iPhonu používat funkce Spánek nebo Spánek.

V iOS 14 otevřete Zdraví aplikace, pak přejděte na Spánek> Úplný plán a možnosti a vypnout Časový plán spánku.

Zakažte plán spánku z aplikace Zdraví v iOS 14.

V iOS 12 nebo iOS 13 otevřete Hodiny aplikace, pak přejděte na Večerka> Plán a vypnout Časový plán před spaním.

Vypnutí těchto nastavení bohužel znamená, že nemůžete pomocí funkcí Spánek nebo Před spaním nastavit budíky nebo sledovat vzorce spánku.

Možnost 2. Změňte svůj plán Nerušit

Alternativním způsobem, jak se zbavit obrazovky Dobré ráno, je změnit plán Nerušit tak, aby běžel mimo dobu probuzení. Budík se bude i nadále vypínat, ale i když jej vypnete, režim Nerušit místo toho přepíše obrazovku Dobré ráno.

Chcete-li to provést, přejděte na Nastavení> Nerušit a zapněte Naplánováno volba. Změňte čas tak, aby byl nastaven tak, aby režim Nerušit zůstal zapnutý alespoň jednu minutu od doby, kdy se spustí budík.

Naplánujte režim Nerušit, aby zůstal zapnutý i po spuštění budíku.

Poté, co ráno vypnete budík, váš iPhone přeskočí přímo na uzamčenou obrazovku s upozorněním Nerušit.

Ke zlepšení spánku použijte další nastavení iPhonu

Kvalitní spánek je důležitý pro vaše fyzické i duševní zdraví. Ačkoli naše telefony často brání dobrému spánku, existuje spousta funkcí pro iPhone, které můžete také využít ve svůj prospěch.

Zjistěte, jak pomocí iPhonu vylepšit spánek vyladěním několika málo nastavení.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found