Jaká je dohoda s hesly pro konkrétní aplikace Apple? Zde je vše, co potřebujete vědět

Data, která ukládáte do služeb Apple, jsou obvykle docela zabezpečená. Co se stane, když služba třetí strany potřebuje přístup k těmto datům? Zadejte hesla pro konkrétní aplikaci Apple.

Ať už potřebujete základní heslo pro konkrétní aplikaci, nebo si chcete jen promyslet, jak je používat a spravovat, o funkci Apple máte vše, co potřebujete vědět.

Příbuzný

  Co jsou hesla pro konkrétní aplikace Apple?

  Hesla pro konkrétní aplikace jsou bezpečnostní funkcí, která vám umožní používat aplikace třetích stran s vašimi daty Apple (aniž byste je dávali také velký přístup).

  Hesla pro konkrétní aplikace jsou v zásadě náhodně generovaným způsobem, jak může aplikace nebo služba třetí strany získat přístup k určitým částem vašeho Apple ID. Jsou v podstatě jediným způsobem, jak používat službu třetí strany s určitými službami iCloud, jako je pošta, kontakty nebo kalendář.

  Hesla pro konkrétní aplikace se odlišují od jednoduché integrace mezi aplikacemi v tom, že jsou mnohem bezpečnější. Obecně platí, že aplikace připojené k vašemu Apple ID mají přístup pouze ke třem typům dat z vašeho účtu Apple: e-mail, kontakty nebo události.

  Heslo pro konkrétní aplikaci budete používat pro všechny mobilní, stolní nebo prohlížečové aplikace, které vyžadují přístup k některým částem dat vašeho Apple ID, jako jsou události, které vytvoříte v Kalendáři nebo adresy v Kontaktech.

  Heslo pro konkrétní aplikaci umožňuje službě třetí strany přístup, například k datům vašeho kalendáře - ale nic jiného. Zajišťuje také, že vaše heslo nebo přihlašovací údaje nejsou nikdy sdíleny s jinou službou nebo uloženy na jejich serverech.

  Jak používat hesla pro konkrétní aplikaci

  Podokno hesla pro konkrétní aplikaci je trochu skryté, ale najdete ho na webu Apple ID.

  Poznámka: Chcete-li používat hesla pro konkrétní aplikace, musíte se ujistit, že je ve vašem účtu Apple povoleno dvoufaktorové ověřování. Pokud tomu tak není, je to něco, co stejně doporučujeme.

  Vytvoření hesla pro konkrétní aplikaci je ve skutečnosti docela snadné. Ale můžete to udělat také prostřednictvím oficiálního portálu pro správu Apple ID.

  • Přejděte na web Apple ID společnosti Apple. Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů. (Pokud nejste na důvěryhodném zařízení, možná budete muset provést ověření pomocí dvou faktorů.)
  • Zde najdete několik podnadpisů - včetně té, která říká „Zabezpečení“.
  • V sekci Zabezpečení uvidíte tlačítko pod ním Hesla pro konkrétní aplikace to říká Generovat heslo ...
  • Zadejte štítek s heslem, abyste mohli sledovat hesla pro konkrétní aplikace.
  • Jakmile to uděláte, najdete heslo pro konkrétní aplikaci. Toto si zapište nebo zkopírujte a vložte.

  S konkrétním heslem v ruce můžete nyní připojit aplikaci jiného výrobce k vašemu Apple ID.

  Přesný proces přihlášení pomocí hesla pro konkrétní aplikaci se bude u jednotlivých aplikací lišit. Měli by nabídnout pokyny, jak to udělat.

  Některé aplikace mají zvláštní sekci pro připojení hesla pro konkrétní aplikaci. U ostatních aplikací stačí do pole pro heslo zadat e-mailovou adresu přidruženou k vašemu Apple ID a heslo pro konkrétní aplikaci.

  Jak spravovat a odvolat hesla pro konkrétní aplikace

  Kliknutím na Zobrazit historii můžete zobrazit, kolik aktivních hesel pro konkrétní aplikace máte.

  K vašemu Apple ID můžete mít připojeno pouze 25 aktivních hesel pro konkrétní aplikaci. Pokud však zjistíte, že jedno z těchto hesel nepotřebujete, můžete je kdykoli zrušit.

  To se také hodí, pokud máte pochybnosti o zabezpečení nebo ochraně osobních údajů u služeb třetích stran. Můžete odvolat jeho heslo pro konkrétní aplikaci, aniž byste museli měnit primární heslo nebo resetovat svůj účet.

  Když už mluvíme o tom, pokud nakonec změníte heslo ke svému Apple ID, všechna hesla pro konkrétní aplikaci, která používáte, budou jako bezpečnostní opatření odvolána.

  Po jejich zrušení budete muset vygenerovat nové heslo pro konkrétní aplikaci, abyste mohli tuto službu nadále používat.

  Chcete odvolat heslo pro konkrétní aplikaci? Stačí kliknout na ikonu X vedle ní.
  • Přihlaste se zpět na stránku účtu Apple ID.
  • Najděte sekci Zabezpečení a stiskněte tlačítko Upravit vedle ní.
  • V části Hesla pro konkrétní aplikace nyní uvidíte malé tlačítko nazvané „Zobrazit historii“.
  • Zde zjistíte, kolik aktivních hesel pro konkrétní aplikace aktuálně máte. Uvidíte také přesně, kdy jste jej vytvořili, a také štítek, který jste mu původně dali.
  • Chcete-li odstranit jedno heslo pro konkrétní aplikaci, stiskněte X vedle něj.
  • Potřebujete se rychle zbavit všech svých hesel pro konkrétní aplikace? Můžete kliknout na Odvolat vše.
  • Po dokončení jejich správy stačí kliknout na tlačítko Hotovo.

  Jakmile zrušíte heslo pro konkrétní aplikaci, nebude již mít přístup k vašemu obsahu Apple. Konkrétní heslo bude také trvale zneplatněno, takže jej nelze znovu použít po silnici.

  Několik dalších poznámek a tipů

  Zatímco používání hesel pro konkrétní aplikace je docela jednoduché, zde je několik dalších tipů, které je užitečné o službě vědět.

  • Apple doporučuje, abyste pro každou službu nebo aplikaci třetí strany použili jiné heslo pro konkrétní aplikaci. My také. Ve skutečnosti však můžete heslo pro konkrétní aplikaci znovu použít ve více aplikacích třetích stran (pokud se neodvolá). Na druhou stranu si po vygenerování hesla pro konkrétní aplikaci nebudete moci znovu zobrazit. Pokud tedy chcete znovu použít, nezapomeňte si to zapsat někam, kde je přístup.
  • I když si nutně nemusíte pamatovat heslo pro konkrétní aplikaci, je nejlepší zacházet s nimi stejně jako s běžným heslem. Držte je mimo špatné ruce. Pokud ho náhodou získal špatný herec, mohli by ho použít k hanebným účelům, včetně sklizně některých vašich dat.
  • Některé služby třetích stran nepotřebují hesla pro konkrétní aplikace, zejména ta, která mají partnerství se společností Apple. Jedním z pozoruhodných příkladů je iCloud pro Windows. Pokud jste přihlášeni k iCloudu pro Windows, nebudete při používání softwaru Microsoft potřebovat hesla pro konkrétní aplikace.
  • Možná budete potřebovat také hesla pro konkrétní aplikace pro starší zařízení Apple, jako jsou počítače Mac se softwarem starším než Mac OS X Lion 10.7.5 nebo zařízení iOS se systémem iOS 5 nebo starším.

  Odstraňování problémů s hesly pro konkrétní aplikace

  Pokud vám konkrétní heslo pro konkrétní aplikaci neumožňuje přihlásit se ke službám Apple z aplikace třetí strany, doporučujeme jej odvolat a vytvořit nové.

  Pokud z nějakého důvodu toto nové heslo pro konkrétní aplikaci nefunguje, pravděpodobně existuje problém s aplikací, kterou se pokoušíte použít. Ujistěte se, že se aplikace stále udržuje. A v nejhorším případě kontaktujte vývojáře a požádejte ho o další řešení potíží.

  Doufáme, že jste tento článek shledali poučným a užitečným. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found