Pomocí nástroje Vyhledat aktivaci zámku vyhledání mého iPhone

Skvělým nástrojem pro ty, kteří se zajímají o použité iPhony, iPady, iPod Touch a Apple Watch, je nástroj Find My iPhone Activation Lock Lookup Tool. Tento nástroj vám pomůže zjistit, zda je použitá iDevice ukradena, ztracena nebo snad k dispozici k opětovnému použití. Použijte tedy tento vyhledávací nástroj pro aktivaci zámku iPhonu, kdykoli vy nebo někdo, na kom vám záleží, chce koupit nebo obdržet jako dárek použitý iPhone nebo jiné zařízení iDevice. Tento nástroj vám pomůže zobrazit aktuální stav aktivačního zámku iDevice.

Bohužel od roku 2017 Apple odstranil ze svého webu svůj nástroj pro kontrolu stavu aktivačního zámku iCloud.

Na trhu však existuje řešení pro kupující pro secondhand (New-To-You nebo Used) iDevice. A někteří lidé uvádějí, že Apple po aktivaci legitimního dokladu o nákupu uživatelům deaktivuje zámek aktivace.

Slovo opatrnosti

Toto řešení aktuálně funguje, ale Apple jej může z webu kdykoli úplně odebrat. Pokud tedy tato metoda již nefunguje, dejte nám vědět.

Proč je důležité čisté ESN?

Vaše ESN nebo elektronické sériové číslo je bránou k aktivaci vašeho iPhonu nebo jiného zařízení iDevice s Apple a v bezdrátové síti. IPhony (a další iDevices) někdy mají špatné nebo černé listiny ESN - a obecně existují tři důvody, proč:

 1. Majitel iPhone zcela nevyplatil
 2. IPhone je stále aktivní, ale pod účtem jiného uživatele
 3. Někdo nahlásil ztrátu nebo odcizení iPhonu

Pokud má iDevice některou ze tří uvedených okolností, nebude se iPhone aktivovat na účtu operátora jiného zákazníka

Mysleli jste si, že váš iPhone byl odcizen nebo ztracen, ale pak jste jej našli?

Pokud jste nahlásili, že váš iPhone byl ztracen nebo odcizen vašemu operátorovi, musíte zavolat operátorovi a říct mu, že jste telefon našli. Pokud tak neučiníte, bude mít toto zařízení špatné ESN a vy (nebo kdokoli jiný) jej nebudete moci aktivovat u mobilního operátora nebo u Apple.

Jak na to LookUp Stav aktivace iPhone AKTUALIZOVÁNO 2017

 1. Navštivte web podpory společnosti Apple
 2. Vyberte iPhone ze seznamu zařízení
 3. Klikněte na libovolnou kategorii vyhledávání HARDWARE, například Opravy a fyzické poškození nebo Baterie, Napájení a Nabíjení.
 4. Na další stránce vyberte konkrétní problém, jako je poškození obrazovky, operační systém neodpovídá nebo nelze vypnout
 5. Klepněte na Odeslat pro opravu.
 6. Poté zadejte sériové číslo zařízení, IMEI nebo MEID a zkontrolujte stav aktivačního zámku
 7. Pokud je aktivován zámek aktivace (nebo Najít můj iPhone), zobrazí se zpráva s líto, ale nemůžeme vytvořit opravu, když je aktivní můj iPhone

Od prosince 2017 jsme od několika čtenářů slyšeli, že toto řešení již není životaschopné. Nyní musíte zadat platební údaje, než se dostanete ke kontrole stavu aktivačního zámku.

Zkontrolujte prostřednictvím třetí strany!

Další skvělá cesta ke kontrole aktivačního zámku (ESN - elektronické sériové číslo) je prostřednictvím vašeho mobilního operátora nebo prodejců třetích stran, jako jsou Swappa a Ting. Nejlepší možností pro kontrolu ESN iPhonu je prostřednictvím hlavních mobilních operátorů. Pokud však váš operátor nemá nástroj pro kontrolu ESN, jsou dobrou volbou prodejci třetích stran, jako je Swappa. Při používání těchto prodejců ESN checkers však nezapomeňte připojit své informace na více než jeden web. Tito prodejci někdy uvádějí nesprávný stav ESN - proto je nejlepší provést dvojitou, dokonce trojitou kontrolu!

Pokud tedy uvažujete o koupi použitého iPhonu nebo jiného zařízení iDevice, použijte tyto weby třetích stran nebo weby operátorů ke kontrole platnosti vašeho zařízení New-To-You iPhone a zkontrolujte, zda je IMEI čistý pro aktivaci!

Nákup použitého iPhonu?

Nikdy nevezměte vlastnictví žádného použitého iPhonu, iPadu nebo iPodu touch, dokud nebude odebrán z účtu předchozího vlastníka

Postupujte podle těchto pokynů, než si koupíte JAKÉKOLI dříve vlastněné zařízení iDevice

 1. Zapněte zařízení a odemkněte posunutím
 2. Pokud se zobrazí obrazovka zámku přístupového kódu nebo domovská obrazovka, zařízení nebylo vymazáno
  1. Požádejte prodejce o úplné vymazání zařízení přechodem na Nastavení> Obecné> Obnovit> Vymazat veškerý obsah a nastavení
  2. NEKUPUJTE žádný použitý iPhone, iPad nebo iPod touch, dokud nebude vymazán
 3. Zařízení je pro vás připraveno k použití, když vás při prvním zapnutí požádá o nastavení iPhonu, nastavení iPadu nebo nastavení iPodu.
  1. Zahajte proces nastavení zařízení
  2. Po výběru jazyka, oblasti a připojení k síti se spustí aktivace.
   1. Pokud budete požádáni o Apple ID a heslo předchozího vlastníka, zařízení bude stále propojeno s jeho účtem
   2. Požádejte prodejce, aby zadal své heslo. Pokud předchozí vlastník není přítomen, požádejte ho, aby zařízení vzdáleně odstranil ze svého účtu pomocí nástroje icloud.

Při nákupu iPhonu z druhé ruky vždy zkontrolujte ESN

Pokud si koupíte zařízení se špatným nebo černým seznamem ESN, jediným způsobem, jak změnit jeho stav, je původní majitel. A to je často nemožné. Chcete-li vždy bezpečně nakupovat a prodávat použité iPhony, použijte nástroj ESN svého operátora nebo výše zmíněné nástroje třetích stran. Nenechte se zaseknout drahým zděným iPhone nebo iDevice!

Chcete-li vyhledat sériové číslo IMEI / MEID vašeho iPhone nebo iDevice, existuje několik různých metod

 1. Pro všechna zařízení iDevices, včetně Apple Watch Přejít na Nastavení> Obecné> O aplikaci
 2. Použijte iTunes, vyberte své zařízení a klikněte souhrn (funguje pouze v případě, že se vaše zařízení iDevice synchronizuje s iTunes)
 3. U iPhone klikněte na telefonní číslo a zobrazí se IMEI / MEID
 4. U mobilního modelu iPadu kliknutím na sériové číslo zobrazíte IMEI / MEID
 5. U Apple Watch vyhledejte sériové číslo vyryté na zadní straně hodinek
 6. U iPhone 5 a novějších, všech iPadů a iPodů Touch a původního iPhonu je IMEI / MEID a / nebo sériové číslo na zadní straně vašeho zařízení
 7. U iPhone 4S a nižších a iPhone 6S je IMEI / MEID v zásobníku SIM
 8. Čísla IMEI / MEID jsou také umístěna na původním obalu pro iDevice, takže pokud máte přístup k tomuto obalu, podívejte se na bílý štítek, který je dodáván s každým iDevice.
 9. Sériové číslo vašeho produktu najdete také na originálu stvrzenky nebo faktury
 10. Můžete také zkusit vytočit * # 06 # na svém telefonu a Apple odešle vaše číslo IMEI / MEID prostřednictvím textu

Co mám dělat, když předchozí vlastník zapomněl vypnout funkci Najít můj aktivační zámek pro iPhone?

Pokud předchozí vlastník jednoduše zapomněl odebrat iDevice ze svého účtu, nejjednodušší je požádat ho o okamžité odstranění. Pokud však tento vlastník není k dispozici, existuje několik možností.

Podívejte se na naše články o použitých zařízeních iPhone a iDevices, Jak nastavit použitý iPhone / iPad a Průvodce nákupem použitého iPhone, a dozvíte se více tipů, jak z našich iDevices New-To-You získat maximum.

A pokud jste na trhu, kde prodáváte svůj iPhone nebo iDevice, podívejte se na náš článek o krocích, které je třeba udělat, než tuto iDevice pošlete na další cestu.

Podívejte se na tento článek, pokud máte zájem o nákup či prodej.

souhrn

Poučení: Nekupujte zařízení z druhé ruky, aniž byste fyzicky zkontrolovali, zda je iCloud zapnutý.

Pokud nakupujete online, stejně máte šanci. Podle Apple aktivační zámek musí být deaktivováno před předáním nebo prodejem zařízení jiné osobě.

Pokud tak neučiníte, bude zařízení nepoužitelné pro nového vlastníka. S tímto nástrojem společnost Apple usnadňuje proces kontroly aktivačního zámku. A doufejme, že brání lidem v nákupu zařízení, které může být uzamčeno, protože bylo ztraceno nebo odcizeno.

Poslední příspěvky