Jak najít veřejné seznamy skladeb v Apple Music vytvořené ostatními

Apple Music a Spotify jsou docela podobné platformy. Ale ne vždy to tak vypadá. Vezměte si například veřejné „komunitní“ seznamy skladeb. Jsou snadno dostupné ve Spotify, o něco méně v Apple Music. Ve skutečnosti ale na streamovací platformě Apple existují.

Ať už jste nějakou dobu uživatelem Apple Music nebo právě přecházíte na platformu ze Spotify, zde je vše, co byste měli vědět o vytváření a hledání veřejných seznamů skladeb.

Základy

Pokud chcete, aby byl váš seznam videí veřejný, zkontrolujte, zda je tento přepínač zaškrtnutý.

Seznamy skladeb fungují ve Spotify a Apple Music trochu odlišně. Ve Spotify mohou být seznamy skladeb veřejné nebo soukromé. Ve službě Apple Music jsou veřejné seznamy skladeb technicky sdílené seznamy skladeb.

Vytvoření sdíleného seznamu skladeb je v Apple Music docela jednoduché:

  • Otevřete aplikaci Apple Music.
  • Najděte skladbu a stiskněte a podržte ji. V zobrazené nabídce vyberte možnost Přidat do seznamu skladeb. Nový seznam skladeb můžete také vytvořit v části Knihovna> Seznamy skladeb.
  • Odtud byste měli vidět tlačítko, které říká Zobrazit na mém profilu a ve vyhledávání pod popisem. Takto vytvoříte veřejný seznam skladeb.
  • Po stisknutí tohoto přepínače bude seznam skladeb k dispozici komukoli v Apple Music, který si bude moci poslechnout a přidat do své vlastní knihovny.

Stojí za zmínku, že se tato možnost nemusí zobrazit, pokud nemáte profil v Apple Music. Obdobně můžete narazit na problémy, pokud váš profil není veřejně viditelný. Můžete si vytvořit profil Apple Music nebo změnit nastavení svého profilu tak, že přejdete na Pro tebe a bít na ikonu osoby.

Jak sdílet seznam skladeb v Apple Music

Chcete poslat seznam skladeb příteli? Použijte list Sdílet pro řadu možností sdílení.

Pokud byste chtěli sdílet jeden ze svých veřejných seznamů skladeb se svými přáteli, nemusíte jim posílat jeho název k vyhledávání. Vlastně jim to můžete poslat přímo.

To se liší v závislosti na platformě, na které se právě nacházíte. U zařízení iOS jednoduše klepněte na ikonu se třemi tečkami a ikonu Sdílet list. V počítačích je to ikona se třemi tečkami a poté tlačítko Sdílet seznam skladeb. Pro uživatele Androidu je to list sdílení ve stylu Androidu.

Odtud můžete posílat seznamy skladeb Apple Music široké škále kontaktů prostřednictvím zpráv, pošty, Twitteru, Facebooku, AirDrop nebo prostřednictvím jiných aplikací.

Jen si všimněte, že příjemce bude také muset být předplatitelem Apple Music, aby si mohl seznam skladeb skutečně poslechnout.

Jak najít veřejné seznamy skladeb v Apple Music

Veřejné seznamy skladeb vytvořené uživateli se zobrazí v části Sdílené seznamy skladeb.

Existuje několik způsobů, jak skutečně vyhledat seznamy skladeb vytvořené jinými uživateli Apple Music.

  • Nejjednodušší způsob je samozřejmě jednoduše získat seznam skladeb od přítele nebo člena rodiny.
  • Dalším běžným způsobem je jednoduše je objevit v podtitulku Pro vás pod podtitulem „Podívejte se, co poslouchají přátelé“. Pamatujte, že všechny skladby, alba nebo seznamy skladeb, které se zobrazují v tomto seznamu, pocházejí pouze od lidí ve vašem seznamu přátel.
  • Pokud chcete najít veřejný seznam skladeb od někoho mimo váš seznam přátel, musíte jej vyhledat. Stačí klepnout na Hledat v pravém dolním rohu a zadat dotaz. V seznamu výsledků se posuňte dolů, dokud se nezobrazí „Sdílené seznamy skladeb“.

Jakmile najdete seznam skladeb, který se vám líbí, můžete jej jednoduše poslouchat nebo přidat kopii seznamu skladeb do své knihovny.

Jak ukládat veřejné seznamy skladeb do iPhonu nebo iPadu

Pokud najdete úžasný seznam skladeb plný džemů, který byste chtěli přidat do své vlastní knihovny, můžete. Existuje několik možností.

První je jednoduše klepnout na ikonu + Přidat tlačítko v horní části veřejného seznamu skladeb (nebo seznamu přátel). Tím se seznam skladeb uloží do vaší knihovny.

K této metodě však existuje několik upozornění. Pokud vlastník seznamu skladeb přidá nebo odstraní nějaké skladby, projeví se to na vaší kopii seznamu skladeb. Je to proto, že Apple Music ve výchozím nastavení uchovává uložené seznamy skladeb odděleně od vaší skutečné knihovny.

Obecně můžete skladbu přidat do seznamu skladeb v hudbě Apple, aniž byste ji přidali do své knihovny. Apple vysvětluje postup ve své bílé knize zde.

Pokud si chcete ponechat přesnou kopii seznamu skladeb ve své knihovně, můžete toto chování změnit v Nastavení. Jednoduše přejděte do Nastavení -> Hudba a stiskněte přepínač vedle Přidat skladby ze seznamu skladeb.

Jste fanouškem hudby Apple? Jaká jsou některá z posledních vylepšení, která vám opravdu dělají den? Jaké další funkce by měl Apple v Apple Music představit. Dejte nám prosím vědět pomocí níže uvedených komentářů.

Poslední příspěvky