Jak řešit problémy s iPhone 6

Jak to u produktů Apple obvykle bývá, vydání iPhone 6 a iPhone 6 Plus se setkalo s nespoutaným nadšením. V tomto nejnovějším vydání iPhonu se Apple rozhodl sledovat trendy stanovené konkurencí a vytvořil mobilní telefon, který má mnohem větší dotykovou obrazovku než jeho předchůdci. Podle všeho byl iPhone 6 obrovským úspěchem. V anketě časopisu Fortune se odhadovalo, že prodej iPhonu 6 dosáhne 66 milionů prodaných telefonů do čtvrtletí, které skončilo 27. prosince. Apple však tento rekord rozbil prodejem 74,5 milionů telefonů. Zatímco většina lidí je se svým nákupem spokojena, mnoho lidí si stěžuje na problémy se svým iPhone 6. Následuje několik nejběžnějších problémů s iPhone 6 spolu s testovanými řešeními.

Problémy s životností baterie iPhone 6

Primární stížností, kterou lidé mají se svým telefonem iPhone 6, jsou problémy s výdrží baterie. Tyto problémy byly zhoršeny aktualizacemi IOS 8.1 a 8.2. Mnoho lidí se však domnívá, že problém není v aktualizacích operačního softwaru, ale v designu samotného telefonu.

Naštěstí existuje mnoho možností, které mohou uživatelé iPhonu 6 vyzkoušet, pokud má jejich telefon velké vybití baterie. Díky aktualizacím iOS 8 mohou uživatelé iPhone 6 vidět, jaké aplikace na pozadí nejvíce vyčerpávají jejich životnost baterie, a vypnout je. Tuto funkci najdete v Nastavení-> Obecné-> Použití-> Využití baterie. Uživatelům se zobrazí seznam aplikací, které využily většinu energie baterie za posledních 24 hodin a za posledních 7 dní.

Další možností, jak prodloužit životnost baterie, je odpojit funkci obnovování pozadí. Tato funkce je navržena tak, aby umožňovala aplikacím aktualizovat na pozadí. Tato funkce je stejně pohodlná, ale také spotřebovává životnost baterie. Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení -> Obecné -> Obnovení aplikace na pozadí -> a vypněte tuto funkci pro všechny vaše aplikace nebo pro jednotlivé aplikace. Další možností, jak zachovat výdrž baterie na iPhonu 6, je snížit jas obrazovky, vypnout push e-mail, vypnout 4G LTE a v nejhorších případech použít telefon v letadle.

Problémy s připojením iPhone 6 k Wi-Fi

Běžnou stížností na diskusní formuláře společnosti Apple jsou problémy s připojením iPhone 6 k internetu. Problémy sahají od zašedlé Wi-Fi až po nestabilní připojení. Bohužel ani nadšenci Apple ani iPhone nebyli schopni přijít s opravnou opravou pro všechny problémy s připojením Wi-Fi iPhone 6. U většiny lidí však fungovalo několik možností. Patří mezi ně resetování nastavení sítě. To je relativně snadné a trvá to jen pár minut. Na iPhonu 6 přejděte do Nastavení-> Obecné-> Obnovit-> Obnovit nastavení sítě. Budete muset znovu zadat svůj přístupový kód a poté počkat několik minut, než se telefon restartuje a provede nějaké změny.

Pokud toto řešení nefunguje, přejděte do Nastavení-> Soukromí-> Služby určování polohy-> Systémové služby a vypněte síť Wi-Fi. Poté restartujte telefon a je velká šance, že Wi-Fi by měla fungovat normálně.

Problémy s iPhone 6 Bluetooth

Problémy s Bluetooth jsou mezi uživateli iPhone 6 velmi časté, zvláště když se je snaží připojit k jejich automobilovému softwaru. Podobně jako u problémů s připojením k Wi-Fi neexistuje žádné pevné řešení pro všechny. Mnoho nadšenců společnosti Apple a diskusních fór společnosti Apple však uvedlo, že resetování všech nastavení pomohlo vyřešit jejich problémy s technologií Bluetooth. Toho lze dosáhnout přechodem do Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit všechna nastavení.

Další možností je resetovat nastavení sítě pomocí kroků uvedených v části o připojení Wi-Fi. Jakmile to provedete, stiskněte tlačítko Spánek / Probuzení pomocí tlačítka Domů, dokud se na telefonu neobjeví logo Apple.

Dotykový displej nereaguje

Tam byla spousta stížností na obrazovku na iPhone 6 přestal reagovat. Zdá se, že k problému dochází často s klávesnicí. Klávesy reagují pomalu, nebo prostě nefungují, když je telefon v režimu na výšku. V některých případech přestane jedna polovina obrazovky zcela reagovat.

Některá řešení zahrnují:

 • Současným podržením tlačítka Spánek / Probuzení a tlačítka Domů, dokud se nezobrazí logo Apple.
 • Obnovte všechna nastavení v Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit všechna nastavení. Poznámka: Jakmile to provedete, budete muset znovu nastavit dotykové ID, znovu zadat hesla a znovu nahrát tapetu. Data v telefonu však nebudou smazána.
 • Proveďte úplné obnovení továrního nastavení. Tímto krokem vymažete vše, co je v telefonu, takže je vhodné nejprve telefon zálohovat. Mnoho lidí navrhlo nastavit iPhone 6 jako nový telefon namísto jeho obnovení. Ti, kteří se pokusili obnovit z iTunes nebo z iCloudu, uvedli, že se problém znovu objevil.

Nefunkční fotoaparát iPhone 6

Fotoaparát na iPhone 6 zaznamenal několik problémů, včetně chromatické aberace a fialových odstínů. Mezi další problémy patří spuštění aplikace fotoaparátu pouze kvůli zobrazení černé obrazovky a fotografií, které byly pořízeny ve špatné orientaci. Některá řešení zahrnují následující:

 • Obnovte nastavení telefonu v Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit všechna nastavení. Bude nutné znovu zadat určité informace, ale nebudou odstraněna žádná data ani fotografie.
 • Někteří majitelé iPhone 6 si uvědomili, že problémy s jejich fotoaparátem přišly v důsledku obnovení jejich nového telefonu ze zálohy, kterou vytvořili ze staršího iPhone. Jakmile nastavili iPhone 6 jako nový a vložili vše do telefonu ručně, problém s fotoaparátem zmizel.
 • U některých byly problémy s fotoaparátem výsledkem selhání hardwaru. V takovém případě jednoduše kontaktujte společnost Apple nebo jděte do obchodu Apple Store a nechte telefon vyhodnotit. Pokud se vyskytne problém s hardwarem, Apple kameru bezplatně vymění.

Touch ID nerozpozná váš otisk prstu

Touch ID je oblíbenou funkcí chytrých telefonů Apple od iPhone 5S. Umožňuje uživatelům telefonu otevřít svůj telefon a přistupovat k aplikacím bez zadání přístupového kódu. Bohužel tato funkce nefunguje vždy tak, jak by měla. V některých případech trvalo otevření telefonu více než 10 pokusů.

V závislosti na příčině poruchy existuje několik způsobů, jak zajistit, aby funkce Touch ID fungovala správně. V mnoha případech stačí jednoduše vyčistit nečistoty a nečistoty ze snímače a ujistit se, že je čistý. Pokud to nefunguje, přejděte do Nastavení -> Touch ID a odstraňte všechny uložené otisky prstů a podle pokynů přidejte nový otisk prstu.

Ohýbání

IPhone 6 je tenké hliníkové zařízení. Mnoho uživatelů si stěžovalo, že jsou schopni snadno ohýbat zařízení tím, že na něm sedí nebo vyvíjejí malý tlak. YouTube a další služby pro sdílení videa jsou plné videí uživatelů, kteří se snaží ohýbat telefon. V některých případech to dokázali úspěšně.

Nejlepší způsob, jak zabránit iPhone v ohýbání, je koupit si pouzdro. Oficiální případy společnosti Apple poskytují velkou ochranu, stejně jako některé případy třetích stran, které jsou na prodej.

Problémy se zvukem

Při řešení problémů se zvukem na zařízení iPhone 6 by prvním krokem mělo být vždy zajistit, aby nebyl aktivován tichý režim. Udělejte to tak, že v levé horní části telefonu vyhledáte spínač, který přepne telefon do tichého režimu. Pokud je telefon v tichém režimu, bude iPhone vibrovat, ale nebude přehrávat žádné zvuky, výstrahy ani zvukové efekty. Je překvapivé vědět, že většina uživatelů dokázala vyřešit některé zvukové problémy pomocí této jednoduché opravy.

Další možností je podržet tlačítko Domů pomocí tlačítka Spánek / Probuzení a provést měkký reset. Pokud problém stále přetrvává, vezměte telefon do Apple Store a nechte hardware vyhodnotit.

Telefon nebude volat

I když je iPhone 6 plný zvonků a píšťal, jeho primární funkcí je telefonovat. Mnoho uživatelů si stěžovalo, že mohou telefonovat jednu minutu, ale v další minutě už nemohou telefonovat vůbec. Následuje několik způsobů řešení tohoto problému:

 • Zapněte režim Letadlo v aplikaci Nastavení. Počkejte několik sekund a poté jej vypněte.
 • Měkký reset provedete podržením tlačítka Domů a Spánek / Probuzení, dokud se telefon neresetuje.
 • Deaktivujte nastavení Nerušit v Nastavení -> Nerušit.
 • Deaktivujte nastavení blokovaných telefonních čísel v Nastavení -> Telefon -> Blokováno.
 • Deaktivujte nastavení přesměrování hovorů v Nastavení -> Telefon -> Přesměrování hovorů.
 • Vyjměte a resetujte SIM kartu.
 • Obnovte nastavení sítě v Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit nastavení sítě.

Pokud problém přetrvává, zkuste obnovit telefon jako nový nebo se obraťte na společnost Apple a nechte hardware telefonu vyhodnotit.

iPhone 6 selhává a restartuje se sám

Někteří uživatelé iPhone 6 si stěžují, že se jejich zařízení zasekávají v bootovací smyčce a neustále se vypínají a znovu zapínají. Problém obvykle nastává při spuštění aplikace. Uživatelé si stěžují, že vidí modrou nebo červenou obrazovku. Tento problém je vidět více u telefonů, které mají velkou úložnou kapacitu, a předpokládá se, že je spojen s komponentami flash úložiště telefonu.

Ve většině případů jde o problém s hardwarem a bude nutné vyměnit telefon. Někteří uživatelé byli schopni použít obnovení továrního nastavení a poté selektivně nainstalovat aplikace, které do telefonu potřebují. Jedná se však o časově náročný a radikální krok, který nezaručuje výsledky.

Někteří uvedli, že aktualizace telefonu na nejnovější iOS problém vyřešila. Toho lze dosáhnout přechodem do Nastavení -> Aktualizace softwaru -> Stáhnout a nainstalovat, až bude k dispozici nová aktualizace.

Nelze poslouchat telefonní hovory

Mnoho uživatelů zařízení iPhone 6 se potýká s frustrujícím problémem, že neslyší druhého volajícího, když telefonují. Některá řešení zahrnují:

 • Zvyšte hlasitost a ujistěte se, že hlasitost vychází z náhlavní soupravy, nikoli ze sluchátek.
 • Mřížku reproduktoru očistěte kartáčem nebo stlačeným vzduchem.
 • Ujistěte se, že k portu pro sluchátka není nic připojeno.
 • Odpojte Bluetooth, abyste se ujistili, že telefonní hovor není směrován na reproduktorový systém nebo systém automobilu.
 • Přejděte do Nastavení -> Obecné -> Přístupnost a zkontrolujte, zda je zapnutá funkce Zrušení šumu telefonu. Pokud ano, vypněte jej.
 • Měkký reset provedete současným podržením tlačítka Domů s tlačítkem Spánek / Probuzení, dokud se neobjeví logo Apple.

S iPhonem 6 vytvořil Apple jedinečný produkt, který mu umožnil získat zpět svoji pozici krále smartphonů. Naštěstí Apple rychle reaguje na problémy s jejich telefony a řeší problémy se softwarem pravidelnou aktualizací svého softwaru. Majitelé iPhonu 6 mohou zaručit, že ze svého telefonu získají maximum, a to tím, že si udělají čas, aby se seznámili s jeho funkcemi a seznámili se se základními kroky při řešení potíží, které mohou podniknout, aby jejich telefon fungoval s maximální efektivitou.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found