Vše nové v aplikaci Mapy iOS 10

iOS 10 je největší Apple aktualizací pro iOS za nějakou dobu, se stovkami nových funkcí a výrazným přepracováním. Jednou z aplikací pro facelift je nová aplikace Mapy v iOS 10.

Když byla spolu s iOS 6 spuštěna aplikace Mapy, která nahradila dříve nalezenou aplikaci Mapy Google, byla předmětem mnoha kontroverzí. Aplikace by nesprávně označila umístění a byla téměř neschopná udávat pokyny. Byl napsán omluvný dopis, byli propuštěni vedoucí pracovníci a byly zavedeny nové systémy, jako je veřejný beta program, aby se zajistilo, že k podobným fiaskům nedojde.

Od iOS 6 se aplikace Mapy pomalu vylepšuje a nyní je na místě, kde ji lze skutečně považovat za konkurenta jiných služeb, jako jsou Google Maps a Here Maps. iOS 10 zcela mění design aplikace Mapy a přidává řadu nových funkcí.

Tady je vše, co je nové:

Při prvním spuštění nové aplikace Mapy vás přivítá nové jednoduché rozhraní s dotazem „Kam chcete jít?“ Spolu s aktuální teplotou a tlačítky pro nastavení a vyhledání vaší aktuální polohy na vpravo nahoře.

Přejetím prstem nahoru v zadávacím poli zobrazíte seznam posledních vyhledávání a také možnosti rychlého získání pokynů k místům, jako je domov nebo práce. Kromě toho si aplikace bude nyní pamatovat, kde jste naposledy zaparkovali auto, a může vám poskytnout pokyny.

Kliknutím na otázku se zobrazí seznam doporučených míst nalezených v předchozích verzích Map, rozdělený do kategorií jako Jídlo, Nápoje, Nakupování a další.

Po nalezení místa, kam byste chtěli jít, dostanete kartu místa, která obsahuje fotografie, telefonní čísla, webové stránky, otevírací dobu, bez ohledu na to, zda přijímají Apple Pay, či recenze. Úplně nahoře uvidíte velké tlačítko „Trasy“ a ETA pro způsob dopravy, který nejčastěji používáte.

Kliknutím na Pokyny získáte čtyři možnosti: Řízení, Chůze, Tranzit a Jízda. Trasy jízdy fungují jako obvykle, máte několik možností a kliknutím na Přejít na jednu z nich vyvoláte nové rozhraní směru. Nahoře je zobrazena vaše aktuální instrukce a v dolní části je uveden čas, kdy dorazíte, kolik minut zbývá, kolik mil zbývá a má tlačítko Konec. Přejetí prstem nahoru vám nyní dává možnost přidat zastávku na vaší trase.

Pokyny pro chůzi fungují podobně, ale mají vylepšené rozhraní, protože nejezdíte.

Veřejná doprava vám poskytne pokyny pomocí místní veřejné dopravy a čas, kdy dorazíte na konec.

Ride je v iOS 10. novinkou. To umožní aplikacím jako Uber a Lyft synchronizaci s aplikací Mapy a umožní vám například vyhledat restauraci v aplikaci Mapy, rezervovat rezervaci přes OpenTable přímo z Map a poté zarezervujte si jízdu přímo z Map.

Apple to chce udělat, aby bylo možné všechny vaše zkušenosti s vnějšími aktivitami organizovat přímo z aplikace Mapy pomocí těchto nových pluginů pro Mapy. Uživatelé budou moci naplánovat celý večer během několika sekund.

Nová aplikace Mapy bude spuštěna společně s iOS 10 na podzim, ale nyní si ji můžete vyzkoušet s iOS 10 Beta. Další informace o beta verzi najdete v průvodci.

Podívejte se na naši komplexní příručku pro iOS 10 a návody.

Poslední příspěvky