Odemknout Mac pomocí Apple Watch nefunguje? Pojďme to opravit!

Šikovná funkce pro uživatele hodinek Apple Watch, kteří vlastní Mac, ji používá k odemknutí počítače Mac (automatické odemykání) a pro lidi, kteří používají MacOS Catalina a vyšší, odemykání aplikací.

Pokud si myslíte, že jste to nastavili a nefunguje to, může se to zhoršit. Provedeme vás několika věcmi, které můžete zkontrolovat, a pokusíme se, aby tato praktická funkce odblokování fungovala správně.

Postupujte podle těchto rychlých tipů, jak vyřešit problém, když Apple Watch neodemykají váš Mac

 • Vypněte Bluetooth
  • Vypněte BT na telefonu na 30 sekund a poté zkuste automatické odemknutí znovu. Zkontrolujte, zda se tím problém nevyřešil. Když zapnete Bluetooth, mělo by bez problémů fungovat i nadále
 • Zkuste restartovat telefon, hodinky a notebook v tomto pořadí
  • Po restartování zařízení se po restartu ručně přihlaste do notebooku. Od tohoto okamžiku by mělo začít fungovat Odemknout hlídáním
 • Změňte sítě WiFi
  • Pokud máte k dispozici více sítí WiFi (například 5GHZ a 2,4GHZ), zkuste připojit všechna zařízení k jiné dostupné síti. Pro ty, kteří mají starší Mac, který tuto funkci nepodporuje, zkuste přepnout wi-fi kartu a tato funkce často umožňuje použití této funkce
 • Dostaňte se blíž nebo dál
  • Zkuste upravit vzdálenost mezi hodinkami a Macem. Někdy, když je na hodinkách baterie téměř vybitá, je ovlivněna vzdálenost.

Podporují vaše zařízení automatické odemykání?

Co je vyžadováno pro automatické odemknutí?

Základní nastavení.

Váš účet Apple musí mít povoleno dvoufaktorové ověřování. Chcete-li to provést, přejděte na web Apple ID a vypněte dvoufaktorové ověřování. Poté přejděte do Předvoleb systému na vašem počítači Mac, klikněte na iCloud, poté na Podrobnosti účtu, poté na Zabezpečení a povolte dvoufaktorové ověřování.

Po dokončení těchto kroků je proces nastavení jednoduchý. Ujistěte se, že máte na Apple Watch přístupový kód, a poté přejděte do předvoleb systému Mac, klikněte na Zabezpečení a ochrana osobních údajů a zrušte zaškrtnutí políčka Zakázat automatické přihlášení.

Několik uživatelů si všimlo, že jejich funkce odemknutí nefunguje, přestože splňují všechny výše uvedené požadavky. Uživatelé si všimnou, že se krátce zobrazí zpráva „Odemknutí pomocí Apple Watch“, ale poté vás požádá o zadání hesla.

Tato funkce umožňuje odemknout počítač nositelným zařízením. Když si tedy sednete ke stolu a máte odemčené hodinky Apple Watch, Mac by se měl odemknout automaticky, aniž byste potřebovali heslo.

Funkce Auto Unlock funguje se systémem watchOS 3 nebo novějším a macOS Sierra nebo novějším. Budete také muset vlastnit podpůrná zařízení.

Automatické odemykání podporovaných zařízení

Chcete-li znovu zkontrolovat, zda váš Mac podporuje automatické odemykání, postupujte takto.

 1. Klepněte na Ikona Apple >O tomto počítači Mac z řádku nabídek.
 2. Klikněte na ikonu Systémová zpráva
 3. Vlevo rozbalte Síť sekci a vyberte Wi-Fi.

Vpravo pod Rozhraní, měl bys vidět Automatické odemknutí: Podporováno pokud váš Mac tuto funkci podporuje.

Automatické odemknutí zprávy o systému

Jsou vaše zařízení správně nastavena?

Pokud vlastníte podporovaná zařízení, která jsou aktualizována na správné operační systémy, nezapomeňte je správně nastavit.

Ujistit se, že:

 • Wi-Fi a Bluetooth jsou ve vašem počítači Mac zapnuté.
 • Na iCloudu jste přihlášeni se stejným Apple ID na obou zařízeních.
 • Pro své Apple ID použijte dvoufaktorové ověřování.
 • U svých Apple Watch použijte přístupový kód.
 • Ve svém počítači Mac nepoužíváte sdílení internetu ani sdílení obrazovky.

Jste si dostatečně blízko a vaše hodinky jsou odemčené?

Automatické odemknutí můžete použít, když máte Apple Watch a jste blízko Macu. Jak vysvětluje Apple:

Automatické odemknutí funguje, když máte odemčené hodinky a jste velmi blízko Macu. V případě potřeby posuňte hodinky trochu blíž.

Je nastavení povoleno?

Nejprve se ujistěte, že máte ve svém počítači Mac zapnutou funkci automatického odemykání.

 1. Otevřeno Systémové preference pomocí ikony v doku nebo Ikona Apple >Systémové preference z řádku nabídek
 2. Vybrat Zabezpečení a ochrana osobních údajů.
 3. Zkontrolujte, zda je políčko zaškrtnuté Pomocí hodinek Apple Watch odemknete aplikace a Mac nebo Nechte své Apple Watch odemknout Mac.
Odemknutí Mac povoleno pomocí Apple Watch

Stále máte potíže?

Pokud jste zkontrolovali všechny výše uvedené položky a automatické odemykání stále nefunguje, deaktivujte nastavení v Předvolbách systému (výše), restartujte Mac a nastavení znovu povolte.

Jsi v?

Automatické odemknutí je skvělá funkce a může vám ušetřit pár sekund tím, že vás rychlejší práce na Macu. Doufejme, že jedna z těchto oprav pro vás funguje, a pokud ano, zanechte nám prosím níže uvedený komentář a dejte nám vědět, o jaký problém jde!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found