Sdílení obrazovky pomocí Zpráv v OS X Yosemite

Starší verze OS X poskytovaly možnost sdílení obrazovky zabudovanou do aplikace iChat a fungovaly s účty AIM a Jabber. Když byl iChat nahrazen zprávami v OS X Mountain Lion, tato funkce byla stále k dispozici, ale v Yosemite společnost Apple ještě více usnadňuje sdílení obrazovky vašeho počítače s jiným uživatelem Mac přímo z aplikace Zprávy.

Než začnete sdílet obrazovku

Abyste mohli sdílet obrazovku s ostatními uživateli Mac, je třeba nejprve zkontrolovat několik věcí:

  • Ujistěte se, že vy i druhá osoba používáte OS X Yosemite
  • Oba uživatelé musí být přihlášendo aplikace Zprávy. Zprávy však nemusí být otevřené, aby mohly být přijaty žádosti
  • Určitě jste již zahájili konverzaci ve Zprávách s druhou stranou, abyste viděli ikonu sdílení obrazovky!

Jak používat sdílení obrazovky

Krok 1: otevřete Zprávy

Chcete-li začít, musí se otevřít osoba, která chce začít sdílet Zprávy (nachází se v Dok ve výchozím stavu). Upozorňujeme, že pokud se druhá osoba dříve přihlásila, nemusí mít vůbec otevřené zprávy, protože obdrží oznámení na obrazovce.

Začněte tím, že otevřete Zprávy ..

Krok 2: Vyberte, s kým chcete sdílet

Ve Zprávách vyberte osobu, se kterou chcete obrazovku sdílet, a klikněte naDetaily tlačítko vpravo nahoře.

Krok 3: Pozvěte někoho, aby sdílel vaši obrazovku

Klikněte na ikonu tlačítko sdílení obrazovky, jak je znázorněno kroužkem červeně níže.

Nyní existují dvě možnosti: můžete někoho pozvat, aby sdílel vaši obrazovku, nebo můžete požádat o sdílení jeho obrazovky.

Vyberte požadovanou možnost a začněte sdílet obrazovku v OS X Yosemite.

Krok 4 - začněte sdílet

V tomto příkladu můj přítel Drew požádal o sdílení obrazovky mého MacBooku Pro. Můžu si vybratAkceptovat začít, neboPokles nabídka, která obsahuje dvě možnosti - Pokles nebo Zablokovat uživatele.

Pokud požadavek odmítnete, druhé osobě se zobrazí zpráva o tom, že nejste k dispozici. V tomto případě, protože znám Drewa a už jsem si zařídil sdílení obrazovky, prostě přijmu požadavek. Upozorňujeme, že v nepravděpodobném případě, že se někdo, koho neznáte, pokusí sdílet vaši obrazovku, je možné jej zablokovat pomocí možnosti Blokovat uživatele.

Sdílení obrazovky začne nejprve v režimu zobrazení, ale druhá osoba může klepnutím a přetažením obrazovky vytvořit zvýrazněný kruh na obrazovce počítače.

Když někdo požádá o sdílení vaší obrazovky, vyberte příslušnou možnost, jak je znázorněno.

Krok 5: Možnosti panelu nabídek

Jakmile jste připojeni k počítači Mac druhé osoby, podívejte se na záhlaví a uvidíte ikonu sdílení obrazovky a její stav (např. Připojeno).

Z této nabídky můžete pozastavit nebo ukončit sdílení obrazovky a také umožnit druhé osobě ovládat vaši obrazovku. Hlasový chat je ve výchozím nastavení povolen, ale lze jej také vypnout v této nabídce.

Relevantní možnosti se během hovoru zobrazují na záhlaví počítače Mac.

Závěrečná slova

To je vše, co je k používání sdílení obrazovky v OS X Yosemite možné. Jeho použití je velmi snadné a intuitivní a zdá se, že funguje dobře bez znatelného zpoždění. Pro přátele, kteří oba mají Mac, je to opravdu skvělá funkce, která je obzvláště užitečná, pokud chcete sdílet prezentaci nebo pomoci druhé osobě s něčím na svém počítači. K dispozici jsou i další nástroje (například Skype), ale protože je již integrován do Macu, je to mnohem plynulejší zážitek.

Doufáme, že vás nová funkce sdílení obrazovky v Yosemite baví!

Chcete-li se dozvědět více o odesílání a přijímání zpráv SMS pomocí Zpráv na počítači Mac, podívejte se na náš dřívější článek nebo pomocí příkazového řádku zde.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found