Neustále se na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu touch točí obrazovka?

Když to funguje správně, nikdy o tom nepřemýšlíte. Když se ale váš iPhone, iPad nebo iPod touch náhodně otáčí, není nic, co byste si mohli přestat všimnout.

Kroutením hlavy, abyste si přečetli obrazovku do stran, vám způsobí vážný úder do krku. Tyto tipy vám místo toho opraví otočná obrazovka.

Vyzkoušejte tyto rychlé tipy, pokud se obrazovka vašeho iPhonu, iPadu nebo iPodu touch neustále otáčí sama:

  1. Restartujte zařízení a držte jej v orientaci na výšku.
  2. Nainstalujte si nejnovější verzi iOS nebo iPadOS pomocí počítače.
  3. Jít do Nastavení> Obecné> Obnovit a rozhodnout se Resetovat všechna nastavení.

Krok 1. Přepněte zámek otáčení z ovládacího centra

Začněme pohledem na Rotation Lock; pokud nic jiného v tomto příspěvku nefunguje, můžete jej kdykoli zapnout a zastavit otáčení obrazovky.

Otevřete Ovládací centrum na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Podle toho, jaké zařízení máte, to provedete přejetím prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky nebo přejetím prstem nahoru zdola.

Měli byste vidět visací zámek s kruhovou šipkou kolem něj. Toto je ovládací prvek Rotation Lock. Po zapnutí se na liště nabídek může zobrazit podobná ikona.

Ikona zámku otáčení je při zapnutí barevně zafarbena.

Rotační zámek můžete ovládat také bočním přepínačem na iPadu. Jít do Nastavení> Obecné a zvolte použít boční spínač k Uzamknout rotaci.

Chcete-li zastavit změnu orientace obrazovky, zapněte zámek otáčení.

Pokud se váš iPhone, iPad nebo iPod touch obrazovka náhodně otáčí, zkuste to opravit zapnutím a vypnutím funkce Rotation Lock.

Krok 2. Uveďte obrazovku do režimu spánku a znovu ji probuďte

Toto není trvalé řešení, ale může to být rychlá oprava k převrácení obrazovky zpět do správné orientace.

Otočením zařízení iPhone, iPad nebo iPod touch jej podržte v režimu na výšku a poté přepněte obrazovku do režimu spánku klepnutím na tlačítko Spánek / Probuzení.

Tlačítko Spánek / Probuzení se někdy nazývá boční tlačítko. Image Credit: Apple

Udržujte zařízení v režimu na výšku. Nepokládejte jej na stůl, protože by to mohlo zmást akcelerometr uvnitř vašeho zařízení.

Počkejte několik sekund a poté zařízení znovu probudíte kliknutím na tlačítko Spánek / Probuzení. Doufejme, že je to nyní ve správné orientaci.

Krok 3. Zavřete všechny aplikace a restartujte zařízení

Toto je standardní návrh řešení potíží s téměř jakýmkoli problémem, se kterým se můžete setkat. Pokud váš iPhone, iPad nebo iPod touch stále náhodně otáčí obrazovkou, ukončete všechny aplikace a restartujte zařízení.

Chcete-li zobrazit aktivní aplikace, přejeďte prstem ze spodní části obrazovky nahoru nebo poklepejte na tlačítko Domů. Poté každou aplikaci vysuňte z horní části obrazovky a zavřete ji.

Před restartováním zařízení ukončete všechny aplikace.

Při zavírání aplikací v zařízení zvažte možnost, že některé z nich fungují pouze na výšku nebo na šířku. Pokud se vaše obrazovka otáčí, když používáte konkrétní aplikaci, možná to funguje pouze v této orientaci.

Po zavření všech aplikací stiskněte a podržte tlačítko Spánek / Probuzení pomocí kteréhokoli z tlačítek hlasitosti a poté jej vypněte. Před restartováním zařízení počkejte alespoň 30 sekund.

Krok 4. Aktualizujte software v zařízení

Problém s rotací obrazovky ovlivnil uživatele iPhonů s iOS 11. Ukázalo se, že to byla chyba v softwaru společnosti Apple, která byla opravena v příští aktualizaci.

Ujistěte se, že ve svém zařízení používáte nejnovější verzi iOS nebo iPadOS. V opačném případě možná trpíte chybou, kterou již Apple opravil.

Vyberte své zařízení z postranního panelu v aplikaci Finder.

Nejlepší způsob, jak aktualizovat svůj iPhone, iPad nebo iPod touch, je připojit jej k počítači Mac se systémem macOS Catalina nebo k počítači s iTunes. Aktualizace prostřednictvím počítače je při řešení problémů efektivnější než aktualizace v Nastavení.

Otevřete Finder v systému macOS Catalina (nebo iTunes v systému Windows a starších verzích systému macOS) a vyberte své zařízení z postranního panelu. Pod Všeobecné Klepněte na kartu Zkontrolovat aktualizace a nainstalujte nejnovější software pro vaše zařízení.

Krok 5. Přesuňte zařízení a proveďte novou kalibraci akcelerometru

Je možné, že senzory ve vašem zařízení ztratily smysl nahoru a dolů. Pokud k tomu dojde, můžete je obvykle „překalibrovat“ přesunutím zařízení.

Zjistil jsem, že nejlepší způsob, jak to udělat, je pohybovat zařízením v osmičkovém vzoru, jako když si dítě hraje s raketovou lodí.

Pohybujte zařízením, dávejte však pozor, abyste jej neupustili. Uznání: Henry Ascroft / Unsplash

Udělejte to několikrát, aby se senzory mohly znovu kalibrovat. Doufejme, že zastaví náhodnou rotaci obrazovky.

Krok 6. Obnovte nastavení zařízení

Je možné, že se obrazovka neustále otáčí kvůli problému v nastavení iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Naštěstí můžete obnovit nastavení, aniž byste ze zařízení odstranili jakékoli aplikace, fotografie, zprávy nebo jiný obsah.

Resetováním nastavení neodstraníte žádný obsah.

Když to uděláte, vrátí všechna nastavení vašeho zařízení zpět do výchozího stavu a změní rozložení domovské obrazovky. Nemaže však žádný obsah.

Přesto byste měli zařízení zálohovat. Jen pro případ, že by se něco pokazilo.

Až budete připraveni, přejděte na Nastavení> Obecné> Obnovit. Zvolte Resetovat všechna nastavení a na výzvu zadejte přístupový kód zařízení.

Krok 7. Zarezervujte si opravu v nejbližším Apple Store

Pokud se vám na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch podařilo opravit otáčení obrazovky, dejte nám vědět v komentářích. A určitě nám řekněte, jak jste to udělali!

Pokud žádný z těchto návrhů nepomohl, může dojít k fyzickému problému se senzory akcelerometru ve vašem zařízení.

Navštivte Apple Store a informujte se o opravě. Image Credit: Apple

Kontaktujte Apple přímo a objednejte si schůzku v nejbližším Apple Storu nebo u autorizovaného poskytovatele služeb Apple. Mohou vám říci o vašich možnostech opravy; můžete mít nárok na bezplatnou opravu v rámci jednoroční záruky společnosti Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found