Způsobuje Google Maps příliš rychlé vybití baterie vašeho iPhone?

Použil jsem Mapy Google na nedávném výletu. Přinejmenším jsem to chtěl použít. Moje baterie pro iPhone měla vydržet celou pěthodinovou cestu, ale zemřela, než jsem se dostal do poloviny. Pokud služba Mapy Google vybije baterii vašeho iPhonu příliš rychle, máme tipy, jak to opravit.

Nejprve se ale ponořme proč Mapy Google vám tolik vyčerpávají baterii.

Proč Google Maps tolik vybíjí baterii?

Mapové aplikace jsou vždy uchazeči o největší vybíjení baterie na vašem iPhone, ať už použijete jakýkoli. Je to proto, že váš iPhone musí dělat hodně když jej použijete jako satnav. A musí je všechny dělat nepřetržitě.

Mapy Google nejsou vaší jedinou možností, ale jsou určitě nejoblíbenější!

Při používání Map Google musí váš iPhone neustále:

 • Sledujte svoji polohu pomocí GPS, celulárních sítí a sítí Wi-Fi.
 • Vyhledávejte nová připojení k internetu, protože se vaše poloha neustále mění.
 • Stáhněte si aktuální mapy a dopravní zprávy z internetu.
 • Udržujte obrazovku zapnutou, abyste viděli další pokyny.

Mnoho lidí také připojuje svůj iPhone k autorádiu přes Bluetooth a poslouchá hudbu nebo podcasty na disku. Toto je další významné vybíjení baterie!

Když se na to podíváte tímto způsobem, je zázrak, že vám iPhone může poskytnout pokyny v Mapách Google déle než 30 minut, natož pár hodin. Ale s našimi níže uvedenými tipy můžete tuto výdrž baterie ještě prodloužit.

Vybíjejí mé služby iPhone baterii další služby Google?

Google má řadu aplikací, které si můžete stáhnout.

Možná by vás zajímalo, jestli všechny ostatní aplikace Google vyčerpávají baterii vašeho iPhonu stejně jako Mapy Google. Ale nikdo z ostatních nemá tak dlouhý seznam procesů, které potřebují ke spuštění od druhé do druhé. Díky tomu jsou mnohem energeticky účinnější.

Vyhledávání Google, Fotky Google, Disk Google, Gmail a vše ostatní - kromě Map Google - nevyužívají nadměrné množství energie z baterie. Nemusíte si dělat starosti s jejich optimalizací.

Jak zastavím vybíjení baterie v iPhonu pomocí Map Google?

Než dojde k závěru, že Google Maps je rozhodně příčinou problémů s baterií, zkontrolujte statistiky využití baterie na vašem iPhone.

Jít do Nastavení >baterie a podívejte se na seznam aplikací ve spodní polovině stránky. Můžete vidět, co využilo vaši výdrž baterie za posledních 24 hodin nebo 10 dní.

Podívejte se na nastavení baterie a podívejte se, co spotřebovává nejvíce energie - Mapy pro mě použily pouze 4%.

Můžete dokonce dostat upozornění, že vaše baterie potřebuje servis, jako moje!

Položky v seznamu, které nejsou specifické pro aplikaci - jako Domovská a zamykací obrazovka nebo Žádné mobilní pokrytí - stále mohou být způsobeny Mapami Google. A to jsou obě použití baterie, která můžete snížit pomocí níže uvedených tipů.

Používání baterie na ploše a uzamčení obrazovky může být ovlivněno tím, že Mapy Google odesílají oznámení a udržují váš iPhone vzhůru.

Měli bychom také poznamenat, že naše tipy platí pro jakoukoli jinou mapovací aplikacipoužíváte na svém iPhone.

Tip 1: Vypněte obrazovku iPhonu

K vypnutí obrazovky použijte boční tlačítko, známé také jako tlačítko Spánek / Probuzení.

Při používání Map Google je obrazovka vašeho iPhone největším zdrojem vybití baterie. Napájení všech těchto pixelů vyžaduje spoustu energie! Jedinou nejlepší věcí, kterou můžete udělat pro úsporu energie při používání Map Google, je vypnutí obrazovky iPhone.

Klikněte na ikonu Spánek / Probuzení jednou přepnete obrazovku do režimu spánku - stále můžete slyšet hlasové pokyny Google a znovu probudit iPhone a zkontrolovat mapu, když ji potřebujete.

Samozřejmě to nemůžete udělat, pokud potřebujete celou dobu vidět mapu. Ale většina dlouhých výletů zahrnuje značný úsek na dálnici. Pokud příští odbočka není delší než 20 mil, můžete do té doby vypnutím obrazovky ušetřit spoustu energie.

Vypnutí obrazovky není jedinou možností; můžete také ztlumit jas.

Pokud opravdu nechcete, aby byla obrazovka vypnutá, můžete stále ztlumit jas. Otevřeno Kontrolní centrum a přetažením posuvníku dolů ztlumíte obrazovku. Nebo jděte na Nastavení >Všeobecné >Zobrazit a odtud upravte jas.

Tip 2: Sledujte své služby určování polohy

Služby určování polohy ve vašem iPhone umožňují zjistit, kde na světě jste. Dělá to pomocí kombinace GPS a Wi-Fi připojení - a může spotřebovat hodně energie z baterie!

Na stavovém řádku iPhonu se objeví šipka, kdykoli aplikace, jako jsou Mapy Google, používají Služby určování polohy. Toto je signál pro vás, že se vaše baterie pravděpodobně rychleji vybije.

Dávejte pozor na šipku Služby určování polohy ve stavovém řádku.

Sledujte svůj stavový řádek a zjistěte, zda aplikace používají služby určování polohy, když je nechcete. Jít do Nastavení >Soukromí >Poziční služby a zjistit, které aplikace jej v poslední době používaly.

V této nabídce zkontrolujte, zda jsou Mapy Google a ostatní nastaveny na používání pouze služeb určování polohy Při používání aplikace. V opačném případě mohou mít neustálý přístup k vaší poloze a vybíjet baterii iPhonu.

Mapy Google potřebují při používání aplikace pouze vaši polohu.

Jak zastavím navigaci Map Google?

Pokud jste dokončili navigaci v Mapách Google, můžete ji zastavit klepnutím na červené tlačítko Konec. Stále byste však měli aplikaci zavřít, abyste zabránili vybíjení baterie pomocí Služby určování polohy.

Takové tlačítko pro opuštění ve spodní části obrazovky vám nesmí chybět!

Přejetím zdola nahoru a pozastavením ve středu obrazovky nebo poklepáním na tlačítko Domů zobrazíte všechny své otevřené aplikace. Zavřete je zatlačením z horní části obrazovky.

Tip 3: Zapněte režim nízké spotřeby

Režim nízké spotřeby v iPhonu je skvělý nástroj pro snížení vybíjení baterie v Mapách Google. Když jej zapnete, váš iPhone automaticky vypne celou řadu funkcí na pozadí, aby šetřil energii.

Zapnutí režimu nízké spotřeby zastaví váš iPhone v:

 • Pravidelná kontrola nových e-mailů.
 • Spouštění aplikací na pozadí.
 • Poslouchám, jak říkáte „Hej Siri.“
 • Automatické stahování médií.
 • Synchronizace vašich fotografií na iCloudu.
 • Ponechání obrazovky příliš dlouho zapnuté.
Za normálních okolností přistupuji do režimu nízké spotřeby přes Control Center.

Až úroveň nabití baterie dosáhne 20%, budete vyzváni k zapnutí režimu nízké spotřeby. Doporučujeme vám však zapnout jej, kdykoli budete chtít svůj iPhone používat delší dobu.

Režim nízké spotřeby můžete ručně zapnout přechodem na Nastavení >baterie >Režim nízké spotřeby.  

Nebo jděte na Nastavení >Kontrolní centrum >Přizpůsobte ovládací prvky >Režim nízké spotřeby přidat do ovládacího centra praktické tlačítko režimu nízké spotřeby.

Tip 5: Stáhněte si mapová data offline

Věděli jste, že si můžete stáhnout sekce Map Google pro offline použití? No, můžete. A dokonce jsme o tom psali už dříve!

Nejen, že to znamená, že můžete i nadále dostávat pokyny bez mobilních dat, ale šetří to energii baterie, protože váš iPhone nemusí neustále stahovat mapu!

Jak stáhnu offline oblasti pro Mapy Google na iPhone?

Vyhledejte svůj cíl pomocí Map Google, přejeďte prstem nahoru a zobrazte o něm všechny podrobnosti. Klepněte na ikonu tlačítko vpravo nahoře a vyberte Stáhněte si offline mapu. Nyní můžete přiblížit nebo oddálit a zvolit, kolik z mapy chcete stáhnout.

Stáhněte si offline mapy ze stránky podrobností svého cíle.

Po stažení oblasti můžete Mapy Google používat jako obvykle. Automaticky se přepne na vaši offline mapu, kdykoli je to možné. Další informace o offline oblastech najdete v tomto podrobném článku

Tip 6: Použijte nabíječku do auta

Technicky to nic nemění na tom, kolik baterie Google Maps spotřebovává, ale zastaví to váš iPhone v umírání. Nabíječky do automobilů jsou dnes levné. Umožní vám připojit kabel blesku k USB k vašemu autu, abyste mohli svůj iPhone udržovat nabitý během jízdy.

Amazon nabízí široký výběr cenově dostupných nabíječek do automobilů.

Ujistěte se, že nabíječka do auta, kterou kupujete, je 2,4 A nebo vyšší. Pokud je intenzita proudu příliš nízká, může váš iPhone stále ztrácet energii, i když se nabíjí.

O životnosti baterie vašeho iPhonu

Baterie pro iPhone stárnou a zhoršují se jako každá jiná baterie na planetě. Apple navrhl své baterie tak, aby si po 500 nabíjecích cyklech udržely 80% kapacitu.

To znamená, že můžete svůj iPhone úplně vybít a nabít zpět na 100% alespoň 500krát, aniž byste ztratili příliš dlouhou výdrž baterie. Nebo ji vypusťte na 50% a tisíckrát ji nabijte.

Moje baterie pro iPhone ztratila 26% své původní kapacity.

Pokud je váš iPhone za jízdy vždy zapojený do zásuvky, možná si neuvědomujete, kolik baterie používáte. Důvodem je to, že se neustále dobíjí nabíječkou do auta. Stále však stárne baterii.

Samozřejmě používání nabíječky do auta je občas v pořádku. Měli byste však být opatrní při používání Map Google každý den - řekněme na cestě do práce.

Existují lepší aplikace, které nevybíjejí baterii tak rychle jako Mapy Google?

Existuje celá řada dalších mapových aplikací, pomocí kterých můžete získat pokyny. Nejoblíbenější z nich jsou:

 • Mapy Apple
 • Waze
 • Mapy

Každá aplikace má své vlastní výhody a nevýhody. Waze má pověst, že používá nejvíce baterie. Zatímco někteří uživatelé naznačují, že Apple Maps používá méně baterie než ostatní. Existuje téměř univerzální dohoda, že Mapy Google nabízejí nejpřesnější pokyny.

Raději používám Apple Maps, ale váš počet kilometrů se může lišit!

To znamená, že jsem vášnivým uživatelem Apple Maps a cítím, že jejich aplikace prošla za posledních několik let dlouhou cestou. Dávám přednost Apple Maps pro větší soukromí, které poskytuje přes Google.

Vyzkoušejte sami některé z alternativ, abyste zjistili, jak se vám daří. Všichni jsou zdarma!

Jak dosáhnu toho, aby mě Mapy Google přestaly sledovat?

Možná byste chtěli i nadále používat Mapy Google, ale chcete Googlu zabránit ve sledování vaší polohy. Chcete-li toho dosáhnout, můžete v aplikaci vypnout několik nastavení.

 1. Otevřete aplikaci Mapy Google.
 2. Klepněte na tlačítko nabídky se třemi řádky vlevo nahoře.
 3. Jít do Nastavení >Osobní obsah.
 4. Klepnutím vypnete následující funkce:
  1. Aktivita na webu a v aplikacích
  2. Historie polohy
 5. Můžete se také rozhodnout Smazat celou historii polohy.
Sledování Google můžete zastavit v nastavení Map Google.

Potřebuji na svém iPhone Mapy Google nebo jiné aplikace Google?

Samozřejmě že ne, nejde o telefon Google! Můžete se rozhodnout kdykoli přestat používat nebo odinstalovat jakékoli aplikace třetích stran. V dnešní době můžete dokonce odinstalovat spoustu vestavěných aplikací společnosti Apple.

Safari vás vyzve, abyste místo toho použili aplikaci Mapy Google.

Pokud si raději nestahujete Mapy Google, ale přesto chcete jejich přesné pokyny, použijte místo toho Mapy Google ze Safari na vašem iPhone. Kliknutím sem přejdete na webovou stránku Map Google ve svém iPhonu.

I když rychle zjistíte, že používání prohlížeče není tak intuitivní jako aplikace Mapy Google!

Jak odinstaluji Mapy Google ze svého iPhone?

Odstraňte Mapy Google stejně snadno jako všechny ostatní aplikace!

Odstraňte aplikaci Mapy Google ze svého iPhone, jako byste to udělali s jakoukoli jinou aplikací. Klepněte a podržte ikonu Map Google na domovské obrazovce a poté klepněte na ikonu X když se objeví.

To je vše!

Nyní víte, jak maximalizovat výdrž baterie při používání Map Google na vašem iPhone. Doufáme, že vám tyto tipy umožní bezproblémovou navigaci po celé zemi.

Podívejte se na naše další tipy, jak se stát pokročilým uživatelem Map Google, nebo si přečtěte náš příspěvek, kde najdete další tipy, jak prodloužit výdrž baterie. Dejte nám vědět v komentářích o vašich problémech s vybíjením baterie!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found