Jak vyřešit problém s textem na klávesnici pro iPhone na šířku

Po aktualizaci na nejnovější iOS někteří čtenáři hlásí nepříjemné problémy s textovými zprávami v režimu na šířku. Mezi příznaky patří chybějící klávesové zkratky a akce, zavěšení na první řádek textu, automatické psaní velkých písmen každého slova, umístění každého slova na nový řádek, zobrazení pouze poloviční klávesnice, dokonce i blikající lišta návrhů v horní části klávesnice vašeho iPhone a další bizarní chování ! Pro ty, kteří mají tento textový problém s klávesnicí pro iPhone, je to frustrující!

Nemůžete najít klávesové zkratky pro rychlé akce, jako je Zpět?

Pro uživatele iOS 11+ je mnoho standardních klávesových zkratek pryč!

Pokud jste provedli aktualizaci na iOS 11 nebo vyšší a ztratili jste klávesové zkratky nalevo a napravo, jedná se bohužel o novou normu pro klávesnici vašeho iPhonu - ŽÁDNÉ ZKRATKY !.

Z nějakého důvodu Apple změnil rozložení klávesnice v iOS 11. Takže nyní jsou pryč klávesy se šipkami, zpět, skrýt klávesnici a dokonce i čárková tlačítka, která si mnozí z nás užívali a používali denně. Apple úplně odstranil tyto možnosti z klávesnice na šířku počínaje iOS 11.

Porovnejte toto nové rozložení klávesnice s jedním z iOS 10 - uvidíte rozdíl! A pro mnoho lidí je tato změna velmi nevítaná.Místo toho v iOS 11 dostáváme klávesnice s jednou rukou a QuickType.Další informace o těchto změnách najdete v tomto článku.

Pojďme diagnostikovat

Tyto typy problémů jsou často způsobeny, když vaše ruka (nebo něco jiného) zakrývá senzor přiblížení iPhone. Tento snímač je umístěn v horní části vašeho iPhone, v blízkosti přední kamery a snímače okolního světla.

Co je to vlastně senzor přiblížení?

Snímač přiblížení detekuje jakýkoli objekt blízko k obrazovce, včetně rukou, uší nebo téměř čehokoli! Jeho hlavní funkcí je uspání displeje vašeho iPhone při telefonování nebo když je váš iPhone u ucha.

Přesné technické specifikace vašeho modelu iPhone najdete na webu podpory společnosti Apple. Poté zkontrolujte a zjistěte, zda k tomuto textovému problému s klávesnicí pro iPhone na šířku dojde, když zakryjete senzor přiblížení. Pokud ano, upravte polohu ruky tak, aby senzor nebyl blokován.

Zámek orientace na výšku

Dalším běžným důvodem pro tento textový problém s klávesnicí iPhone na šířku je zámek orientace. Zkontrolujte a zkontrolujte, zda je zámek orientace na výšku vašeho iPhone ve stavovém řádku na horní obrazovce. Pokud ano, vypněte jej přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky a otevřete Control Center, poté klepnutím odemkněte. Chcete-li se dozvědět více o řídicím centru, podívejte se na tento článek.

V závislosti na vašem modelu iPhone a verzi iOS může váš iPhone nebo iPad obsahovat boční přepínač, který uživatelé nastavili pro ztlumení nebo orientaci zámku. Další informace o bočním spínači najdete v našem článku.

Obnovit vše

Pokud tedy problém nesouvisí se senzorem přiblížení ani se zámkem orientace obrazovky, začněme nejdříve s nejjednoduššími opravami.

Jít do Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení a vyzkoušejte znovu.

Nastavení přístupnosti

Mnoho uživatelů zjistilo, že změna některých nastavení přístupnosti opravuje tento textový problém s klávesnicí pro iPhone. Vypadá to, že úpravy přístupnosti často vedou k neočekávanému chování iPhonu. Někteří iFolks úspěšně zkusili následující. Takže vyzkoušejte tyto návrhy, jeden po druhém a podívejte se, jestli jeden z nich dělá trik!

Změňte nastavení usnadnění

 1. Otevřeno Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy a přejděte dolů na Systémové služby
  1. Vypněte kalibraci kompasu
  2. Otevřeno Nastavení> Kompas a vypněte možnost Použít skutečný sever
  3. Restartujte iPhone
  4. Otevřeno Nastavení> Kompas a zapněte možnost Použít skutečný sever
  5. Otevřeno Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy a přejděte dolů na Systémové služby
   1. Zapněte kalibraci kompasu.
  6. Otevřeno Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Kompas
   1. Nastavte na „Při používání aplikace.“
  7. Otevřete aplikaci kompasu (výchozí složka je Extras)
   1. Přejeďte prstem doprava a poté zpět doleva
  8. Nakonec otevřete Zprávy a zkontrolujte, zda to pro vás fungovalo
 2. Vypněte Omezit pohyb dovnitř Nastavení / Obecné / Přístupnost / Omezení pohybu poté restartujte
 3. Vypnout dosah v Nastavení / Obecné / Přístupnost / Dosažitelnost poté restartujte
 4. Vypnout Přiblížení Nastavení / Obecné / Usnadnění / Zvětšení poté restartujte
 5. Vypněte Raise a poslouchejte Nastavení> Zpráva> Zvednout k poslechu pak ... hádejte co, jo Reboot
 6. Zapněte tvary tlačítek Nastavení> Obecné> Usnadnění> Tvary tlačítek a restartovat

Pokud vše ostatní selže

Pokud tuto chybu ještě nevyřešíte, zkuste obnovit z dřívější zálohy - doufejme, že jste skutečně zálohovali pomocí iCloud, iTunes nebo jiným způsobem jiného výrobce. V případě, že nemáte zálohu, proveďte ji nyní A poté obnovte svůj iPhone jako NOVÝ.

Nejprve zálohujte zařízení iDevice, abyste zajistili, že všechna vaše média a data budou zabezpečena a pak obnovit pomocí iTunes nebo iCloud.

Jednoduché kroky pro obnovení z iTunes jsou

 1. Připojte svůj iPhone k Macu nebo PC
 2. Vyberte zařízení v levém horním rohu
 3. Klikněte na Obnovit iPhone
 4. Potvrď to

Podrobnější kroky k obnovení najdete v těchto článcích

 • Obnovit přes iCloud
 • Jak obnovit pomocí iTunes
 • Obnovení pomocí starší zálohy iTunes

Pokud potřebujete obnovit pomocí starší zálohy, podívejte se na náš článek o umístění složky záloh iTunes.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found