Můžete použít Dark Menu Bar a Dock s macOS Catalina?

Navzdory nedostatkům, které jsme u macOS Catalina viděli, je možné najít několik pěkných triků. Jeden takový objev zahrnuje udržování lišty nabídek a doku v tmavém režimu, zatímco zbytek uživatelského rozhraní systému zůstává ve světlém režimu.

Toto je zpětné volání do dnů High Sierry, kde to byla jedna z tematických možností. Když však došlo na Mojave, zůstali jste uvíznutí buď u jednoho, nebo u druhého a bez meziprostoru. Díky skvělé komunitě Apple existuje způsob, jak dosáhnout vzhledu High Sierra s macOS Catalina.

Co je nového v macOS Catalina?

Snad největší změnou v Catalině je představení tří nových aplikací - hudby, televize a podcastů. To vše dohromady nahrazuje iTunes pomocí Catalyst, což jsou v podstatě aplikace pro iPad pro stolní počítače.

Sidecar navíc umožňuje použít váš lesklý iPad Pro jako druhou obrazovku pro kompatibilní Mac. To by mohlo odstranit potřebu sekundárního monitoru, protože byste mohli používat iPad a dokonce i Apple Pencil.

Existuje několik dalších funkcí Cataliny, ale ponoříme se hlouběji do některých přizpůsobení. Tmavý režim je tady a usnadňuje šetření výdrže baterie při hladkém vzhledu bez stahování dalších aplikací.

Můžete použít pouze Dark Menu Bar a Dock?

Je v pořádku a bláznivé (a více než vítané), že systémový režim Dark Mode je konečně tady s Catalinou. Co když však chcete mít lištu nabídek a dokovací stanici v temném režimu?

  Jak se ukázalo, existuje způsob, jak to pomocí aplikace Terminal proměnit v realitu. Chcete-li, aby věci fungovaly správně, musíte zadat několik výzev, ale můžete to udělat takto.

  1. Ujistěte se, že máte v předvolbách systému povolen světelný režim
   1. Otevřeno Systémové preference na počítači Mac
   2. Klepněte naVšeobecné
   3. PodVzhled, vyberteSvětlo
  2. Otevřeno Terminál na počítači Mac
  3. Do příkazového řádku zadejte následující výzvu:
   • výchozí zápis -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Ano

  Po zadání výše uvedené výzvy a stisknutí klávesy Enter můžete být vyzváni k zadání hesla. Udělejte to a poté znovu stiskněte Enter. Dále budete muset postupovat takto:

  1. Klepněte na logo Apple v pravém horním rohu lišty nabídek
  2. V dolní části seznamu vyberteOdhlásit se
  3. Po odhlášení z počítače pokračujte a přihlaste se znovu
  4. OtevřenoSystémové preference
  5. Klepněte naVšeobecné
  6. PodVzhled, vyberteTemný

  Panel nabídek a dokovací stanice se automaticky změní, ale všimnete si něčeho jiného.

  Panel Předvolby systému zůstane stejný, jako když jste se rozhodli pro světelný režim. Ale lišta nabídek i dok jsou v temném režimu!

  Všechno kromě panelu nabídek a doku zůstává pod tématem Light.

  Už nevidíte indikátor hlasitosti?

  Poté, co změníte lištu nabídek a dokovací stanici Mac na tmavý režim, zkuste změnit hlasitost a zkontrolujte, zda se indikátor hlasitosti zobrazuje na obrazovce a je snadno viditelný - jako v tomto příkladu.

  Jak si někteří čtenáři všimnou, když změníte MacOS Dock pro Catalina + na tmavý režim, již se vám nemusí zobrazit indikátor hlasitosti na Macu.

  Na horním panelu nabídek můžete i nadále kontrolovat nebo upravovat hlasitost Macu. Pokud ovládání hlasitosti není na liště nabídek, zvolte Nabídka Apple> Předvolby systému> Zvuk> Výstup a zaškrtněte políčko pro Zobrazit hlasitost na liště nabídek.

  Chcete-li zobrazit indikátor hlasitosti na obrazovce, deaktivujte pomocí tmavého pruhu nabídky a doku níže uvedené kroky.

  Je Centrum oznámení nyní nefunkční?

  Někteří uživatelé nahlásili, že po této změně není možné zobrazit zprávy z centra oznámení. Ale úžasná komunita Apple našla správný příkazový řádek, který se má použít.

  Zde je příklad, jak můžete nechat Centrum oznámení pracovat na počítači Mac:

  1. Otevřeno Terminál na počítači Mac
  2. Zadejte následující výzvu
   • výchozí zápis com.apple.notificationcenterui NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Ne
  3. Stiskněte klávesu Enter na klávesnici
  4. V případě potřeby zadejte své heslo

  Poté se budete muset odhlásit a znovu přihlásit do svého uživatelského profilu, aby to fungovalo. Po dokončení budete moci bez problémů znovu prohlížet zprávy z centra oznámení.

  Jak zakázat toto řešení

  V případě, že jste skončili s experimentováním se změnou vzhledu systému macOS, můžete jej vrátit zpět. Díky tomu je celý systém Mac při výběru v Předvolbách systému v tmavém nebo světlém režimu.

  1. Otevřeno Terminál na počítači Mac
  2. Zadejte následující výzvu
   • výchozí zápis -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool č
  3. Na klávesnici stiskněte klávesu Enter
  4. Zadejte následující výzvu:
   • výchozí zápis com.apple.notificationcenterui NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Ano
  5. Na klávesnici stiskněte klávesu Enter

  Tím se vrátí uživatelské rozhraní systému i centrum oznámení zpět k sledování výchozích motivů.

  Po zadání obou výzev se možná budete muset odhlásit ze svého uživatelského účtu (nebo restartovat Mac) a poté se znovu přihlásit.

  Pokud nevidíte, že se obrazovka okamžitě vrátila, zkuste se odhlásit a znovu se přihlásit

  1. Klepněte na logo Apple v pravém horním rohu lišty nabídek
  2. V dolní části seznamu vyberteOdhlásit se
  3. Po odhlášení z počítače pokračujte a přihlaste se znovu

  Závěr

  Vydání macOS Catalina nebylo tak plynulé, jak Apple doufal, ale věci se rozhodně zlepšují. Díky funkcím, jako jsou aplikace Catalyst, Sidecar a dokonce i Screen Time, má Catalina předpoklady k tomu, aby byla docela působivá. Samozřejmě, až budou všechny chyby vyřešeny.

  Pokud jste narazili na problémy s používáním výše uvedených příkazů Terminálu, dejte nám vědět v komentářích níže. Pokud jste našli něco, co na téma Catalina funguje trochu lépe, vypněte zvuk, protože rádi slyšíme o nových možnostech.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found