Proč je ikona baterie iPhonu žlutá? Jak opravit

Ikona baterie někdy zezelená. Normálně je bílá a po připojení k nabíjení se změní na zelenou. Co tedy znamená žlutá barva? Ne, váš iPhone nemá špatná játra a netrpí žloutenkovou infekcí. Znamená to prostě váš telefon je v režimu nízké spotřeby.

Režim nízké spotřeby je skvělá nová funkce iPhonu, která pomáhá prodloužit výdrž baterie. Činí tak provedením určitých změn ve funkcích telefonu. Ztlumí jas, zastaví push a fetch pošty a zastaví služby jako Hey Siri!

Vypíná také aplikace na pozadí, které se neustále osvěžují. Tímto způsobem zůstane váš telefon o něco déle než v normálním režimu baterie. V předchozích verzích iOS jste museli ručně vypnout funkci aktualizace aplikace na pozadí, abyste se vypořádali s problémy s baterií.

Jak zapnout režim nízké spotřeby?

Zapnout jej můžete jednoduše podle těchto kroků:

  1. Přejděte do Nastavení
  2. Přejděte dolů na nastavení baterie
  3. Aktivujte režim nízké spotřeby jednoduše otočením možnosti doprava

Pomocí této možnosti můžete začít šetřit využití baterie. Zařízení se může automaticky zapnout, když baterie klesne na méně než 20%. To je, když ikona sama zežloutne.

Po zapnutí zůstane zapnutý, dokud nepřipojíte telefon a baterie se nenabije alespoň na 80%. Pokud jste jej úmyslně zapnuli, zůstane žlutý, dokud nebude telefon plně nabitý.

Problémy s baterií po upgradu

Chcete-li ve svém zařízení zobrazit procento baterie, můžete povolit „Procento baterie“, jak je znázorněno na obrázku výše. Když to uděláte, zobrazí se vám procento baterie vedle ikony baterie. S každou novou edicí iOS se optimalizuje využití baterie. Při nejnovější aktualizaci na starší zařízení iPhone nebo iPad však nastanou problémy. Viděli jsme, že někteří uživatelé mají problémy s vybíjením baterie na iPhone 5.

Na obrazovce výše také zjistíte, že to ukazuje využití baterie různými aplikacemi na vašem iPhone. To je opravdu užitečné. Pokud máte na iPhonu nebo iPadu problémy s vybíjením baterie, můžete zkontrolovat nastavení těchto aplikací a vypnout funkci Obnovení pozadí aplikace. Informace o maximalizaci výkonu baterie najdete na stránce s informacemi o maximalizaci výkonu baterie společnosti Apple.

Jak vypnout režim nízké spotřeby

Vypnutí této funkce také není příliš obtížné. Stejně jako při zapnutí klepněte na „Nastavení“, poté na „Baterie“ a zde uvidíte zapnutý „Režim nízké spotřeby“. Jednoduše jej deaktivujte otočením doleva a uvidíte, jak se ikona baterie mění ze žluté na zelenou nebo bílou nebo červenou v závislosti na procentu baterie v telefonu.

Proč používat režim nízké spotřeby?

Režim nízké spotřeby se může občas ukázat jako velmi užitečný. Předpokládejme, že jste v situaci, kdy svůj telefon opravdu potřebujete a zbývá vám jen 10%. A nemáte nabíječku ani místo pro nabíjení telefonu. V takovém případě můžete baterii oživit aktivací režimu nízké spotřeby.

Váš telefon zůstane zapnutý po podstatně delší dobu. Samozřejmě neexistuje způsob, jak přesně odhadnout, jak dlouho ještě vydrží, protože životnost baterie závisí na použití. Pokud používáte mobilní data nebo někomu voláte, baterie vašeho telefonu zjevně nevydrží příliš dlouho. Je-li však aktivován režim nízké spotřeby, může baterie vašeho telefonu vydržet i hodiny, pokud není příliš používána. Je to však velmi efektivní způsob, jak co nejlépe využít baterii vašeho iPhone.

Je třeba poznamenat, že tato funkce je k dispozici také pro iPady a iPody. Tuto funkci lze na těchto zařízeních aktivovat téměř stejným způsobem. Zvýší výkon přesně stejným způsobem jako u vašeho iPhone. Jednoduchá funkce, která přináší obrovskou výhodu, režim nízké spotřeby je řešením problému, který popírají miliony uživatelů chytrých telefonů po celém světě: rychlý pokles výkonu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found