Jak začít s WhatsApp na vašem MacBooku

Pokud na WWDC čekalo mnoho fanoušků zpráv, jednalo se o možnost používat iMessage napříč různými platformami.

To se nestalo, ačkoli Apple během konference představil několik elegantních funkcí VOIP, které vám umožní integrovat vaše kontakty WhatsApp a Skype kontakty do vaší iMessage, abyste jim mohli snadno volat. Tyto integrační funkce budou dány k dispozici prostřednictvím funkce phonekit snad v nadcházejících vydáních iOS 10.

Pro ty z nás, kteří pro komunikaci využívají MacBook, můžete na svém MacBooku stále používat WhatsApp. Díky šifrování typu end-to-end, které je nyní k dispozici pro WhatsApp, je to dobrý a bezpečný nástroj, který je třeba zvážit.

Myšlenka šifrování typu end-to-end je jednoduchá: při odesílání zprávy je jedinou osobou, která ji může číst, osoba nebo skupinový chat, kterému tuto zprávu odešlete. Nikdo do té zprávy nevidí. Ne zločinci. Ne hackeři. End-to-end šifrování pomáhá učinit komunikaci prostřednictvím WhatsApp soukromou - něco jako osobní rozhovor.

Dříve jste mohli používat webovou verzi WhatsApp na Macu pouze pomocí prohlížeče jiného než Apple, ale nyní si můžete aplikaci stáhnout do svého MacBooku a začít.

Je poměrně snadné nastavit to na vašem MacBooku pomocí několika jednoduchých kroků a nechat to fungovat. Hlavní výhradou je, že byste již měli v telefonu používat WhatsApp, jinak to nebude fungovat. Na svém MacBooku budete také potřebovat OS X 10.9 a vyšší.

Krok 1. Přejděte na WhatsApp.com/download a stáhněte si oficiální software WhatsApp pro váš Mac. Po spuštění softwaru se zobrazí QR kód, který je třeba použít v kroku 2.

Krok 2. Dále otevřete WhatsApp na svém iPhone a přejděte do nastavení. Klepněte na WhatsApp Web a pomocí fotoaparátu naskenujte QR kód, který vidíte na Macu. Po ověření QR kódu vás WhatsApp okamžitě přihlásí do své služby zasílání zpráv.

Krok - 3. Nezapomeňte mít svůj iPhone po ruce a mít ho nablízku, protože aplikace pro Mac v podstatě používá pro používání WhatsApp telefonní aplikaci.

Krok - 4. Zprávu můžete vytvořit stejně jako v aplikaci iMessage a připojit také mediální soubory. Když kliknete na ikonu kancelářské sponky, uvidíte tři ikony. Horní ikona slouží k odesílání fotografií, střední ikona umožňuje pořizovat fotografie fotoaparátem MacBook a spodní ikona slouží k odesílání dokumentů.

Na svém MacBooku můžete také přistupovat k nastavení profilu WhatsApp a udržovat ho aktuální.

Ačkoli je opravdu snadné používat službu zasílání zpráv na vašem MacBooku, je handicapovaná v tom, že vyžaduje, aby byl váš iPhone nastaven a byl k dispozici, aby mohl používat WhatsApp.

I přes toto omezení mohou ti z nás, kteří používají svůj MacBook každodenně, tuto funkci využít, protože rozhraní pro zasílání zpráv WhatsApp na Macu je opravdu jednoduché a na rozdíl od přepnutí zpět se dá snadno psát. a dále mezi vaším iPhone a Mac.

Funkce pro zasílání zpráv, jako jsou emodži, odkazy atd., Ke kterým máte přístup na svém iPhone, máte k dispozici také na svém MacBooku. Pokud jste zvyklí používat tuto aplikaci na svém iPhone, funkce Mac jsou pro vás velmi známé.

Takže jděte do toho a zkuste to a dejte nám vědět, co si myslíte!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found