Průvodce řešením problémů se systémem Mac OS X 10.6.4

 • Poznámky k verzi a odkazy ke stažení
 • Co dělat, pokud máte problém se zastavením show hned po aktualizaci

Průvodce řešením problémů se systémem Mac OS X 10.6.4: Problémy a opravy

 • Problémy s grafikou: Pomalost, Artefakty (zkomolené), Problémy s OpenGL
 • Freeze aplikace Photoshop CS5 / After Effects CS5
 • Žádný přístup k internetu
 • Pomalé spouštění
 • Problémy s Wi-Fi / AirPort
 • Spotlight havaruje nebo nefunguje
 • Chybějící předměty v Mail.app

Příručka pro odstraňování problémů se systémem Mac OS X 10.6.4: Poznámky k verzi a odkazy ke stažení

Apple vydal Mac OS X 10.6.4 15. června ve standardní i serverové edici. Tato aktualizace zahrnuje nedávno vydané Safari 5.0 a opravuje řadu problémů, které jsme zdokumentovali u vydání Mac OS X 10.6.3.

Mezi zvýrazněnými vylepšeními:

 • vyřeší problém, který způsobí, že klávesnice nebo trackpad přestane reagovat
 • vyřešit problém, který může bránit otevření některých aplikací Adobe Creative Suite 3
 • řeší problémy s kopírováním, přejmenováním nebo odstraněním souborů na souborových serverech SMB
 • zlepšit spolehlivost připojení VPN
 • vyřešit problém s přehráváním v DVD přehrávači při použití dobrého prokládání
 • vyřešit problém s úpravou fotografií pomocí iPhoto nebo Aperture v zobrazení na celou obrazovku
 • zlepšit kompatibilitu s některými braillskými řádky

Nové vydání je k dispozici prostřednictvím aktualizace softwaru nebo z následujících odkazů ke stažení:

 • Aktualizace Mac OS X v10.6.4
 • Aktualizace Mac OS X v10.6.4 (kombinovaná)
 • Aktualizace Mac OS X Server v10.6.4
 • Aktualizace Mac OS X Server v10.6.4 (kombinovaná)

Co dělat, pokud máte problém se zastavením show hned po aktualizaci

Existuje rutina, která po jakékoli přírůstkové aktualizaci systému Mac OS X eliminuje 99% problémů se zastavením show. Pokud narazíte na takový problém (tj. Narušení pracovního postupu), začněte s možností č. 1 a pokračujte v postupu, dokud nebude váš problém vyřešen.

Možnost č. 1 - nejprve vyzkoušejte

Stáhněte si kombinovaný aktualizátor pro Mac OS X 10.6.4, který váží na statných 887 MB, ale je bohovským darem pro řešení problémů. Ukončete všechny otevřené aplikace a spusťte instalační program.

Možnost č. 2 - Pokud možnost č. 1 selže, zkuste to.

Zavedení počítače Mac v nouzovém režimu a potom pouhé normální restartování je jedním z nejvíce přehlížených a nejúčinnějších postupů pro řešení řady problémů po přírůstkové aktualizaci systému Mac OS X. Důvod jeho účinnosti: spuštění v nouzovém režimu vynutí kontrolu adresáře disku, vymaže potenciálně problematické soubory mezipaměti a provede další rutiny, které jsou podrobně popsány zde.

Chcete-li spustit v nouzovém režimu, podržte při spouštění počítače Mac klávesu Shift. Po spuštění v nouzovém režimu jednoduše restartujte normálně (bez podržení klávesy Shift) a zkontrolujte, zda problém přetrvává.

Možnost č. 3 - Pokud možnosti č. 1 a 2 selžou, zkuste to.

Downgrade na Mac OS X 10.6.3. Ačkoli tato možnost vylučuje důležité opravy zabezpečení obsažené v systému Mac OS X 10.6.4, spolu s dalšími vylepšeními, může být nejlepší volbou, pokud problém přeruší váš pracovní postup a možnosti # 1 a # 2 se ukáží jako neúčinné.

Přeinstalujte (pokud nemáte aktuální zálohu Time Machine). Vložte instalační disk Snow Leopard, poté restartujte a podržte klávesu C. Po zobrazení výzvy zvolte normální možnost „Instalovat“. Nezapomeňte vybrat"Zachovat nastavení uživatelů a sítě."

Po instalaci vám zůstane dřívější iterace Mac OS X 10.6.x (většina současných maloobchodních disků zahrnuje Mac OS X 10.6.2), ale jinak do značné míry neporušený systém. Stáhněte si kombinovaný aktualizátor Mac OS X 10.6.3 a použijte jej, pokud má váš disk dřívější verzi Snow Leopard. Možná budete muset obnovit některé uložené informace o uživatelském jménu / hesle, informace o prohlížeči atd.

Obnovit ze zálohy Time Machine. Pokud máte aktuální zálohu Time Machine, připojte záložní disk Time Machine, poté vložte instalační disk Snow Leopard a poté restartujte, zatímco držíte stisknutou klávesu C. Po výběru jazyka přejděte do nabídky Utility v nabídce a vyberte možnost „Obnovit ze zálohy Time Machine“. Vyberte záložní disk Time Machine a vyberte iteraci zálohy přímo před instalací systému Mac OS X 10.6.4 a pokračujte v procesu.

Problémy s grafikou: Pomalost, Artefakty (zkomolené), Problémy s OpenGL

Někteří uživatelé nahlásili problémy s grafikou, včetně zpoždění, zablokování nebo zpomalení přehrávání videa, artefaktů nebo poškození (zejména při přesunu oken) a další po aktualizaci na Mac OS X 10.6.4.

Uživatelé také ohlásili úplné zamrznutí systému při ukončení spořiče obrazovky, někdy ve spojení s VMware. Tento problém může být doprovázen chybovou zprávou „V grafických ovladačích OpenGL vašeho počítače došlo k závažné chybě.“

Ostatní uživatelé nahlásili problémy se Steamem od Valve a některými hrami Blizzardu, včetně Starcraft 2.

Zástupce technické podpory společnosti Valve zveřejnil následující zprávu na fóra podpory společnosti:

„Nedávná aktualizace 10.6.4 od společnosti Apple má u majitelů grafických čipů NVidia, kteří provozují vysoce výkonné hry, znatelné problémy s výkonem. Pokud se tomu chcete vyhnout, měli byste zvážit počkání s instalací aktualizace 10.6.4, dokud Apple nebude mít příležitost tento problém vyřešit. “

Tyto problémy mohou souviset se změnami OpenGL provedenými v aktualizaci Mac OS X 10.6.4.

Spekulace nyní platí, že některé případy tohoto problému mohou být způsobeny problémy s teplotou grafické karty, které mohou způsobit snížený výkon nebo výše uvedené problémy s artefakty / zkomolením. Jako taková se objevila dvě nová potenciální řešení.

Opravy

Zbytek SMC. Někteří uživatelé ohlásili, že tento problém řeší resetování SMC, které může obnovit správné chování ventilátoru a tím chlazení grafických komponent.

smcFanControl. Ostatní uživatelé se uchylují k nástroji smcFanControl, který dokáže řídit rychlost ventilátoru. Uživatelé hlásí úspěch při nastavení rychlosti ventilátoru na zhruba 5 000 otáček za minutu, když se věnují graficky náročným činnostem.

Pokud se vám to nepodaří, vyzkoušejte opravy uvedené v části „Co dělat, pokud máte po aktualizaci vážný problém“.

Freeze aplikace Photoshop CS5 / After Effects CS5

U některých uživatelů došlo po aktualizaci k trvalému selhání aplikace Adobe Photoshop CS5 a After Effects CS5.

Společnost Adobe vydala Photoshop CS5 12.0.1, menší aktualizaci, která řeší některé problémy se selháním, ke kterým došlo ve spojení s Mac OS X 10.6.4, zejména některé problémy spojené s písmy.

Oficiální seznam vylepšení Adobe ve Photoshopu CS5 12.0.1:

 • Bylo vyřešeno několik problémů, které by mohly způsobit pomalý výkon
 • Byly vyřešeny nejlepší padáky nalezené v poli
 • Vylepšeny 3D refrakce, Ray Tracing a IBL pracovní postupy
 • Při otevírání chyby paměti došlo k vyřešení některých souborů TIFF
 • Bylo vyřešeno selhání funkce Content Aware Fill
 • Byly vyřešeny chyby související s písmem
 • Problém s rolovacím kolečkem byl vyřešen
 • Byla vyřešena řada problémů s uživatelským rozhraním a pracovním prostorem
 • Řada řešených problémů s malbou, včetně problémů s vrstvou videa
 • Problémy s kapičkami byly vyřešeny

Pokud po aktualizaci na Photoshop CS5 12.0.1 stále dochází k problémům se selháním, vyzkoušejte postupy pro odstraňování problémů s písmy uvedené v této Adobe TechNote.

Žádný přístup k internetu

Někteří uživatelé ohlásili ztrátu připojení k internetu po aktualizaci na Mac OS X 10.6.4. Tito uživatelé mají aktivní adresy IP, ale nemají přístup k žádným externím síťovým službám.

Opravy

Nastavte ruční IP adresu. Zdá se, že některé instance tohoto problému jsou způsobeny problémy s DHCP a lze je vyřešit ručním nastavením adresy IP počítače Mac; postupujte podle těchto pokynů.

Spouštějte v nouzovém režimu a použijte kombinovanou aktualizaci. Zavedení do nouzového režimu může dočasně obnovit vaše připojení k internetu, kdy můžete znovu použít kombinovaný aktualizátor Mac OS X 10.6.4, který může problém vyřešit. Chcete-li spustit v nouzovém režimu, podržte při spouštění počítače Mac klávesu Shift. Po zavedení v nouzovém režimu si stáhněte kombinovaný aktualizátor Mac OS X 10.6.4, který váží na statných 887 MB. Ukončete všechny otevřené aplikace a spusťte instalační program.

Pomalé spouštění

Několik uživatelů uvedlo po aktualizaci na Mac OS X 10.6.4 výrazně pomalejší spouštění systému. Existuje řada příčin a odpovídajících oprav tohoto problému (který se u některých uživatelů objevuje po téměř každé aktualizaci systému Mac OS X), ale existují tři běžně úspěšné a snadné postupy, které mohou problém ve většině případů eliminovat.

Před zahájením těchto postupů si všimněte, že první spuštění po aktualizaci systému Mac OS X často trvá déle než obvykle. Pokud k následným restartům dojde normální rychlostí, nemáte problém.

První věc, kterou je třeba vyzkoušet: spuštění v nouzovém režimu

Zavedení počítače Mac v nouzovém režimu a potom pouhé normální restartování je jedním z nejvíce přehlížených a nejúčinnějších postupů pro řešení řady problémů po přírůstkové aktualizaci systému Mac OS X, včetně problémů s výkonem. Důvod jeho účinnosti: spuštění v nouzovém režimu vynutí kontrolu adresáře disku, vymaže potenciálně problematické soubory mezipaměti a provede další rutiny, které jsou podrobně popsány zde.

Chcete-li spustit v nouzovém režimu, podržte při spouštění počítače Mac klávesu Shift. Po spuštění v nouzovém režimu jednoduše restartujte normálně (bez podržení klávesy Shift) a zkontrolujte, zda problém přetrvává.

Druhá věc, kterou je třeba vyzkoušet: přeinstalovat kombinovaný aktualizátor

Stáhněte si kombinovaný aktualizátor Mac OS X 10.6.4, který váží na statných 887 MB. Ukončete všechny otevřené aplikace a spusťte instalační program.

Třetí věc, kterou je třeba vyzkoušet: odstranit spouštěcí a přihlašovací položky

Přihlašovací a / nebo spouštěcí položky mohou vykazovat problémy s kompatibilitou s novými verzemi Mac OS X, a proto zpomalit spouštěcí časy. Nejlepším řešením je odstranit všechny tyto typy položek, které pocházejí od třetích stran, a poté je přidat jednotlivě nebo ve skupinách, abyste identifikovali problematické.

Přihlašovací položky. Otevřete Předvolby systému z nabídky Apple (levý horní roh obrazovky) a poté klikněte na „Účty“. V levém podokně vyberte svůj aktuální účet a v pravém podokně klikněte na kartu „Položky přihlášení“. Zrušte výběr všech položek kromě položek nainstalovaných společností Apple, například „Pomocník iTunes“ (pro provedení změn možná budete muset kliknout na zamykací pole v levé dolní části obrazovky). Uložte změny, poté restartujte a zkontrolujte problémy s výkonem.

Položky po spuštění. Podívejte se na kořenovou úroveň spouštěcí jednotky (např. Macintosh HD). Přejděte na Library / StartupItems. Odeberte všechny položky na bezpečné místo. Restartujte a zkontrolujte, zda máte stále pomalý start.

Můžete také použít Monitor aktivity ke kontrole procesů, které by mohly způsobit zpomalení.

 • Spusťte Monitor aktivity (otevřete Spotlight v pravém horním rohu obrazovky a zadejte „Monitor aktivity“)
 • V horní nabídce přejděte z rozevírací nabídky na „Moje procesy“ na „Všechny procesy“
 • Vyhledejte všechny procesy třetích stran, které mohou spouštět pozadí a zpomalovat spouštění.

Problémy s Wi-Fi / AirPort

Několik uživatelů oznámilo problémy s připojením k Wi-Fi po aktualizaci na Mac OS X 10.6.4. Mezi tyto problémy patří neschopnost připojit se k bezdrátovým routerům (jako jsou základnové stanice AirPort), pomalé přenosové rychlosti, nepravidelné připojení, přerušené připojení a další.

Opravy

Resetujte SMC. Někteří uživatelé uvedli, že resetování SMC (řadič správy systému) Macu tento problém alespoň dočasně vyřeší.

Obnovte nastavení routeru. Zkuste resetovat nastavení bezdrátového směrovače. U základnových stanic AirPort toho lze dosáhnout pomocí nástroje AirPort Utility. U směrovačů jiných výrobců je toho obvykle možné dosáhnout podržením tlačítka na zadní straně jednotky (podrobnosti viz příručka k jednotce) nebo přihlášením na konfigurační stránku routeru otevřením okna prohlížeče a zadáním adresy 192.168.1.1 (možná budete muset zadat uživatelské jméno: admin a heslo: heslo1) a poté použít funkci reset.

Změňte nebo vypněte zabezpečení bezdrátové sítě Možná budete chtít zkusit přepnout nastavení bezdrátového routeru, přepnout z WPA na WEP nebo naopak, nebo jako poslední možnost úplně vypnout zabezpečení bezdrátové sítě. U routerů AirPort toho lze dosáhnout pomocí nástroje AirPort Admin Utility. U ostatních směrovačů toho lze obvykle dosáhnout přístupem na konfigurační stránku routeru - otevřete prohlížeč a zadejte adresu 192.168.1.1.

Spotlight havaruje nebo nefunguje

Několik uživatelů ohlásilo problém, při kterém Spotlight odmítne pracovat nebo způsobí celosystémové selhání po aktualizaci na Mac OS X 10.6.4.

Opravy

Odstraňte poškozené slovníky. V některých případech lze tento problém vyřešit přesunutím (na bezpečné místo) všech položek z / Library / dictionaries - nebo přesunutím nových souborů slovníku ze zálohy nebo alternativního systému - poté restartováním.

Pokud to problém vyřeší, stáhněte si kombinovanou aktualizaci pro Mac OS X 10.6.4, která váží na statných 887 MB. Ukončete všechny otevřené aplikace a spusťte instalační program.

Opětovné indexování reflektorů. Zdá se, že alespoň některé instance tohoto problému lze připsat problematickému indexování Spotlight. Znovu indexujte spouštěcí jednotku a všechny externí jednotky USB podle těchto pokynů:

 1. Otevřete Předvolby systému (v nabídce Apple; levá horní část obrazovky)
 2. Otevřete podokno Spotlight a vyberte kartu Ochrana osobních údajů.
 3. Přetáhněte své pevné disky a všechny USB disky, USB flash disky atd. Z plochy do seznamu Soukromí.
 4. Odeberte položky ze seznamu ochrany osobních údajů

Pokud výše uvedený postup nepomůže vyřešit problém se zamrznutím myši / klávesnice, zkuste stáhnout skryté soubory a zobrazit neviditelné soubory na připojených jednotkách. Smažte soubor.Spotlight-V100 ze spouštěcí jednotky a jakékoli připojené jednotky USB a poté restartujte.

Chybějící předměty v Mail.app

Řada uživatelů ohlásila problém, kdy ve zprávách v Mail.app po aktualizaci na Mac OS X 10.6.4 chybí předměty.

Opravit

Tento problém lze obecně vyřešit následujícím postupem:

 • Spusťte Terminal.app (přejděte do Spotlightu v pravém horním rohu obrazovky a zadejte „Terminal“)
 • Na příkazovém řádku zadejte:výchozí smazat com.apple.mail TableColumns poté stiskněte návrat.
 • Ukončete a znovu spusťte Mail.app

Poslední příspěvky