Apple Books vs Kindle: Která aplikace pro knihy je pro vás ta pravá?

Pokud rádi sedíte s dobrou knihou, digitální svět má dnes mnoho možností kromě fyzických knih. A pokud nevlastníte vyhrazené čtecí zařízení, můžete snadno používat svůj iPhone, iPad nebo Mac.

I když má smysl používat aplikaci Apple Books na zařízení Apple, rozhodně to není jediná možnost. Kindle od Amazonu je další skvělou volbou pro vylepšení vaší digitální knihovny.

Který je tedy jeden nejlepší; aplikace Apple Books nebo Kindle? Provedeme vás funkcemi, rozdíly a úvahami každého z nich, abychom vám pomohli rozhodnout, která je pro vás ta pravá.

Příbuzný:

  • Tipy a triky pro používání Apple Books v iOS 13 a iPadOS
  • Jak nakupovat knihy na iPadu, iPhonu a iPodu Touch pomocí aplikace Kindle
  • Jak opravit Apple Books nebo iBooks po nejnovějším upgradu

Dostupnost aplikace

Aplikace Apple Books a Kindle jsou zdarma ke stažení a jsou k dispozici pro iPhone, iPad a Mac.

S aplikací Audioknihy pro Apple Books na Apple Watch můžete poslouchat při chůzi, běhu nebo práci.

S Kindle můžete kromě Amazon Kindle číst také knihy na Androidu, Windows a dalších elektronických čtečkách. Navíc, pokud používáte Audible, můžete poslouchat knihy Kindle s Alexou na vašem inteligentním reproduktoru Amazon.

Stáhněte si zdarma pro iOS: Apple Books, Kindle

Společné funkce aplikace

Jelikož Apple Books i Kindle mají skvělé funkce, projdeme si nejprve ty, které mají společné.

Synchronizujte své knihy

Knihu můžete začít na jednom zařízení a pokračovat ve čtení, kde v obou aplikacích přestanete na jiném. Díky tomu je skvělý způsob čtení bez ohledu na to, kde jste.

Používejte záložky, poznámky a zvýraznění

Úžasnými funkcemi pro referenční knihy, učebnice a příručky jsou záložky, poznámky a možnosti zvýraznění, které aplikace nabízejí.

Apple Books vs. Kindle zdůrazňuje

Přidejte si stránky do záložek a znovu si je udělejte, dělejte si poznámky a zvýrazněte pasáže, aby vynikly.

Vyhledejte slova

Nejste si jisti, co slovo znamená? Slova můžete vyhledávat přímo pomocí vestavěného slovníku každé aplikace. Stačí klepnout, podržet a získat definici.

Upravte si svůj zážitek ze čtení

Pro Apple Books a Kindle můžete vybrat styl a velikost písma, orientaci, barvu pozadí a automatické posouvání. Tyto možnosti vám poskytnou přizpůsobené způsoby, jak si knihy užít a přizpůsobit se jejich prostředí nebo denní době.

Přizpůsobení Apple Books vs. Kindle

Prohledejte své knihy

Apple Books a Kindle vám také dávají možnost prohledávat vaše knihy. Pokud tedy hledáte konkrétní slovo, sousloví nebo číslo stránky, použijte funkci vyhledávání.

Příjem oznámení

Pokud chcete do svého zařízení dostávat push oznámení s doporučeními knih, čtením cílů, tipů nebo aktualizacemi klubů knih, máte to!

Oznámení Apple Books vs. Kindle

Přidejte knihy do seznamu přání

Aplikace Apple Books vám umožňuje procházet knihy a poté je přidat do seznamu těch, které chcete číst. Kindle je podobný pouze v tom, že můžete přidat knihy do svých seznamů přání Amazon.

Stanovte si cíle čtení

Pokud chcete trávit více času čtením, každá aplikace vám umožní stanovit si cíle čtení. Jedná se o vynikající způsob, jak zajistit, abyste si každý den vyhradili čas, který si zasloužíte číst. A svůj pokrok ve čtení můžete sledovat také pomocí funkcí cílů čtení.

Cíle čtení knih Apple Books vs. Kindle

Vynikající funkce

Jak vidíte, aplikace Apple Books a Kindle nabízejí stejné typy základních funkcí. Ale každý také přináší na stůl něco trochu jiného.

Aplikace Apple Books

Apple Books se kopírují jako PDF a rodinné sdílení

Značka PDF: S Apple Books můžete také pracovat se soubory PDF. Toto je užitečný způsob, jak ukládat a označovat soubory, které obdržíte e-mailem.

Rodinné sdílení: Pokud používáte rodinné sdílení Apple, můžete sdílet knihy a audioknihy, které zakoupíte, až se šesti členy rodiny ve vaší skupině.

Aplikace Kindle

Nástroj Kindle Goodreads a překlad

Komunita Goodreads: Pokud používáte Goodreads, můžete se k nim připojit přímo z aplikace Kindle, abyste viděli, co čtou vaši přátelé, doporučujte knihy sami a účastněte se celkové komunity.

Překlady, Wikipedia a X-Ray: Spolu s vestavěným slovníkem pro vyhledávání slov vám Kindle umožňuje překládat do jiného jazyka nebo získat podrobnosti o osobě, místě nebo slově z Wikipedie nebo rentgenového nástroje.

Úvahy

Kdykoli vybíráte mezi dvěma možnostmi, jedním z nejlepších způsobů, jak se rozhodnout, která je pro vás ta pravá, je podívat se na výhody a nevýhody každé z nich. Zde je několik hlavních rozhodujících faktorů pro mnohé, pokud jde o debatu Apple Books versus Kindle.

Aspekty Apple Books

Apple Books Store

Knihy Apple jsou integrovány přímo do vašich zařízení Apple, synchronizují se s iCloud a používají vaše Apple ID. Bez ohledu na to, na kterém zařízení jej používáte, jste vždy synchronizováni.

Knihy Apple bohužel v současné době fungují pouze na zařízeních Apple. Pokud tedy například vlastníte iPhone a poté přepnete na zařízení Android, nebudete moci na tomto telefonu Android používat Apple Books.

Aspekty aplikace Kindle

Kindle nejprve čte

Vzhledem k tomu, že Kindle je produkt Amazon, můžete jako členové Amazon Prime využívat slev na knihy. Navíc můžete každý měsíc dostávat knihy zdarma výběrem z vybrané sbírky v sekci První čtení.

Aplikace Kindle bohužel nepodporuje nákupy knih. Pokud objevíte knihu, kterou byste si chtěli koupit, musíte svůj nákup provést na webu Amazon. Poté můžete vybrat umístění, kam chcete knihu stáhnout, pokud máte více než jednu aplikaci Kindle.

Který si vyberete?

Po přečtení o dostupnosti, běžných a výjimečných funkcích a různých věcech, které je třeba zvážit, si vyberete? Bude to aplikace Apple Books nebo Kindle?

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, proč nepoužívat obojí? V Apple Books můžete najít knihu, kterou v aplikaci Kindle nedostanete a naopak. Oba nabízejí skvělé funkce s miliony knih, ze kterých si můžete vybrat, a jsou to skvělé aplikace pro čtenáře všech věkových skupin.

Pokud se ale rozhodnete použít pouze jeden, dejte nám vědět v komentářích níže, který z nich si vyberete a jaké jsou vaše důvody!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found