iOS: GPS nefunguje na iPhone / iPad

Několik uživatelů nahlásilo problémy s nefunkčností jejich GPS (Global Positioning System) nebo s poskytováním nepřesných informací. Běžně hlášeným problémem je, že navigační aplikace nejsou schopny pracovat / načítat signál GPS. Řešení: (Zkuste každý krok níže, dokud nenajdete ten, který vám vyhovuje)

 • Nastavte Datum a čas na „Nastavit automaticky“ klepnutím na Nastavení> Obecné> Datum a čas a ujistěte se, že máte mobilní nebo Wi-Fi připojení. Tyto možnosti zvýší přesnost GPS.
 • Přepnout nastavení 3G: Nastavení> Obecné> Síť> Povolit 3G a přepnout na „VYPNUTO“, poté otevřít mapovou aplikaci (ujistěte se, že máte připojení Wi-Fi) a vyhledat sebe; klepněte na Nastavení> Obecné> Síť> Povolit 3G a zapněte „ZAPNUTO“. A vypněte Wi-Fi klepnutím na Nastavení> Wi-Fi.
 • Zkuste resetovat nastavení sítě: Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit nastavení sítě.
 • Restartujte zařízení.
 • Pokud máte problémy s navigační aplikací třetí strany, ujistěte se, že máte nejnovější verzi aplikace.

Poznámka: GPS není k dispozici na původním iPhonu nebo iPadu

Problémy s GPS s iOS 11, iOS 12 nebo novějším?

Pokud máte na iPhonu nebo iPadu problémy s GPS s nejnovějšími iOS nebo iPadOS, nezapomeňte si přečíst níže našeho podrobného průvodce řešením problémů.

  Pokud máte problémy s Mapami Apple a nějakou dobu používáte Mapy Google, podívejte se na tyto tipy, jak pracovat s offline mapami Google a dalšími triky.

   Aktualizace: 27. 7. 2019

   Pokud vlastníte starší iPhone, budete muset svůj iPhone nebo iPad aktualizovat, abyste předešli problémům s umístěním, datem a časem. Apple vydal opravu chyby GPS. To se týká modelů iPhone vydaných v roce 2012 nebo dřívějších. Apple zveřejnil podrobnou bílou knihu týkající se této nové aktualizace.

   Podle Apple:

   „Od 3. listopadu 2019 budou některé modely iPhone a iPad představené v roce 2012 a dříve vyžadovat aktualizaci iOS, aby bylo možné udržovat přesnou polohu GPS a zachovat správné datum a čas. Je to kvůli problému s časovým posunem GPS, který začal ovlivňovat produkty jiných výrobců s podporou GPS 6. dubna 2019. Ovlivněná zařízení Apple budou ovlivněna až 3. listopadu 2019.

   Poslední příspěvky

   $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found